Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir. Olduğu gibi sizlerle paylaşarak, harabe eski bir yapının tadilatı hakkında araştırma yapanlar için faydası olsun istedik. Sayfamızın sonunda sizde kendi fiyat hesaplamanızı yapabileceksiniz.

Tarihi Binanın Restorasyonu – Yeni almış olduğu ve ofisler olarak kullanmak için planlanan eski yapının tadilatını yapmamız için bizden fiyat teklifi istendi. Yer keşfi yaparak işi yerinde gördük. Hızlı bir şekilde fiyat teklifimizi hazırladık. Tarihi Binanın Restorasyonu ve Tadilatı fiyat teklifimiz aşağıdadır.

Teklif Metni

Aşağıda belirtilen tüm uygulama/imalatlar teklifi sunan yüklenici tarafından malzeme + işçilik anahtar teslimi olarak yapılacaktır. Her türlü malzeme, ulaşım, konaklama, hamaliye, ameliye, iaşe, iş güvenlik, nakliye , iskele kurulum ve söküm, iş makineleri ve ekipmanlar vb temini ile giderler yükleniciye ait olup işverenden hiçbir bedel talep edilmeyecektir. Uygulama, imalatlar, montajlar yapımı sırasında doğabilecek her türlü kaza, kusur, arıza veya aksaklıklardan yüklenici sorumludur. Uygulama / imalatları tam ve eksiksiz olarak işverene teklifte beyan edilen iş gününde teslim etmeyi yüklenici işverene taahhüt etmektedir. Tüm renk, model ve tasarımları işveren beğenecek, seçecek ve onaylacaktır. İşverenin onaylamadığı hiçbir malzeme kullanılmayacaktır. Tarihi Binanın Restorasyonu nasıl yapılır?

Tarihi Binanın Restorasyonu (YAPILACAK İŞLER)

SIRA NOUYGULAMA & İMALAT
Dış CepheÖn ve giriş bina dış cepheleri: Dış cephenin sıvalarının kazınması. Yerden 1 metre taş duvar yüzeylerinin tamamen kazınması, derzlerinin harç doldurulması düzeltilmesi ve koruyucu verniğinin sürülmesi. Taş olmayan diğer tüm dış duvarların sıva tamiratlarının yapılması ve dış cephe boya ile istenilen renklerde boyanması.
Dış Ahşap KapıDış ahşap kapının boyası yakılarak kazınacak ve koruyucu yat verniği vurulacak. Menteşeleri ayarlanacak. Kapı üstü kolon duvarı yontularak yükseltilecek.
Giriş – Ön BahçeTüm zeminlerin yüksek betonları kırılarak eşitlenecek. Merdiven altındaki bölüm kaldırılacak. Yapılı olan yalak merdiven altına yeni açılan bölümde uygun yere taşınacak ve temiz/pis su tesisatı çekilecek. Tüm zeminlere tefsiye şap atılarak karo döşenecek. Orta kat çıkış beton merdivenin basamakları eşitlenecek ve andesit kaplanacak. Merdiven korkuluk demirleri siyaha boyanacak. Wc ye su tesisatı çekilecek. Yapılı bulunan ahşap kirişleri sökülerek yerlerine 80×80 3 mm kalınlık çelik dikey kirişler flanşlar üzerine sabitlenecek. Fazla kalan ahşaplar sökülecek.
Giriş Kat DaireDip karanlık odada yapılı bulunan eski tandır dekoratif tuğla ile kaplanarak, içine ateş tuğlası döşenerek şömine haline getirilecek. Ortalama 1.20 m mutfak tezgah yapılacak ve su tesisat çekilecek. Yapılı bulunan gömme nişe 1 adet diğer ahşaplarla uygun renkte kapak yapılacak. Diğer tüm oda ve koridorlar dahil olmak üzere; Duvarlar komple kazınacak. Taş olan yerler sıva derz tamirleri yapılacak. Taş duvar olmayan her yer alçı sıva yapılarak boya badanası yapılacak. Daire içi zeminler kırılarak tefsiye şap ile eşitlenecek. Daire içi zeminler komple 40×40 kalebodur yapılacak ve süpürgelikleri takılacak. 2 adet pencere, ısıcamlı ahşap renk pvc pencere ile yenilenecek.
Orta Kat DaireAntrede yapılı olan zemin tahtaları sökülecek. Tüm zeminler tefsiye şap atılarak eşitlenecek. Zeminlere Çamsan/AGT marka 8 mm derzsiz laminat parke yapılacak ve süpürgelikleri sabitlenecek. Kapı geçiş profilleri takılacak. Tüm duvarlar komple kazınarak alçı sıva ve boya badanası yapılacak. 3 adet yapılı ahşap pencere, pvc ısıcamlı pvc pencere ile yenilenecek. Kapı önü merdiven altına wc oluşturulacak. Tüm temiz/pis su tesisatları çekilecek, klozet ve lavabosu takılacak. Orta kalite ahşap renklı çelik kapı yapılacak.
Üst Kat DaireAntre ve odalar zeminleri eşitlenerek Çamsan/AGT marka 8 mm derzsiz laminat parke yapılacak ve süpürgelikleri sabitlenecek. Kapı geçiş profilleri takılacak. Giriş karşı oda mutfağa çevrilecek. Gerekli su tesisatları çekilecek. Mutfak yan odası banyo olarak düzenlenecek. Banyo dolabı ve duşakabin yapılacak ve komple duvarlar ve zemin fayans kaplanacak. 3 adet ahşap pencere ısıcamlı yapılacak. Tüm balkon 50 cm demir kargas ile uzatılacak. Üstü pergule sistem kapatılacak. Balkon zeminine komple fayans döşenecek. Orta kalite ahşap renklı çelik kapı yapılacak.
ÇatıKırık veya hasarlı kiremitler yenileri ile değiştirilecek. Mahyalar ve bacalar kontrol edilecek. Saçak tahtaları hasarlı bölümleri macun tamiratları yapılacak zımparaları yapılıp koruyucu vernikleri sürülecek. Yatay ve dikey yağmur olukları takılacak.
TavanlarTüm bina içinde yapılı bulunan kontraplaklar sökülecek. Altta kalan ahşap taşıyıcılardaki hasarlı bölümler tamir edilecek gerekli olan değiştirilecek. Tüm tavanlara zımpara yapılacak ve uygun ahşap renkli verniklerle koruyucu cilaları yapılacak.
Elektrik TesisatTüm bina içi ve dışı elektrik tesisat boru ve kabloları sökülecek ve yenilenecek. Sigorta panosu yenilenecek ve tüm sigortalar Siemens marka ile değiştirilecek. İşveren tarafından belirlenecek olan yerlere yeni prizler çekilecek. Tüm odalar, balkonlar ve dış giriş bahçeye aydınlatma duyular ve lamba tesisatları çekilecek. Tüm düğme, priz ve anahtarlar NETELSAN marka yenilenecek.
Su Tesisat / KombiBina içinde yapılı tüm su tesisat boruları ve pis su giderleri sökülerek pvc borular ile yenilenecek. Yeni oluşturulacak olan tuvalet, banyo ve mutfakların tüm temiz ve pis su tesisatları çekilecek. Kombi ısıtma ve sıcak su tesisat boruları tüm odalara çekilerek petek takılacakmış ve yakılacakmış gibi testleri yapılacak doğalgaz bağlantısına hazır hale getirilecek. Petekler ve kombi takılmayacak.

TEKLİF TARİHİ: 11.12.2022

TEKLİF BEDELİ: …….000 TL

ÖDEME ŞEKLİ : %30 Sözleşme imzalandığında + %50 dış cephe ve ön bahçe bittiğinde + %20 İş tesliminde.

İŞİN SÜRESİ….: 45 iş günü.

BAŞLAMA TARİHİ:

TESLİM TARİHİ…..:


Şuraya da göz atın: Eski Ev Yenileme

Tarihi Binanın Restorasyonu Hakkında Videomuz

İLGİLİ BAŞLIKLAR: eski bina restorasyon, restorasyon işleri, tarihi yapı tadilat, eski bina yenileme,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Eski-ev-yenileme-tadilat-projem-bitti

Eski Ev Yenileme Tadilat Projem Bitti

Eski ev yenileme ve tadilat projem bitti. Ev tadilat ve dekorasyonu böyle yapılır! Yeni birDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0