Giyinme Odası Nasıl Yapılır

Giyinme odası artık bir lüks değil. Eski kıyafet dolaplarınızı kaldırmaya hazırlanın. Bu fikirler size daha cazip gelecek. Evinizin boş alanlarını en iyi şekilde değerlendirme fikirlerinden biri bu olsa gerek.

Giyinme Odası Nasıl Yapılır – Bu sorunun cevabını birlikte arayalım mı? Giyinme odası yaptırırken nelere dikkat etmeliyiz? En şık en kullanışlı ve en ergonomik giyinme odası fikirlerini araştırdık. Biz dekordelisi ailesi olarak her zaman hizmetinizdeyiz. En trend giyinme odaları, giyinme odası yapımı aşamalarıyla engin tecrübemizi sizlere sunmaktan şeref duyarız.

Gün gen geçtikçe popülerliği artan giyinme odaları artık her kesin evinde istediği bir oda olmuştur. Eskiden giyinme odası denilince akla tiyatro sahnelerinin kulisinde oyuncuların kostüm değiştirdiği yerler gelirdi. Şimdi ise giyinme odalarımız artık evlerimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu parçalar hayatımızı kolaylaştırırken düzen ve tertip konusunda da oldukça fayda sağlamıştır. Çünkü dar ve sınırlı dolaplarda düzen ve sistemli olmak zorlaşır.

Bu dolap sistemleri ilk zamanlar raf ve askılıktan oluşurken şimdi portatif raf sitemleriyle daha da geliştirilerek kullanışlı hale getirilmiştir. Bu sebepten olsa gerek gün geçmiyor ki tasarımcılar yeni bir dolap sistemi bulmasın.Öyle ki bu organizer ve dolap sistemleri tamamen insan yararına iken kıyafetlerimizin kullanım koşullarını da iyileştirir. Sizlere kısa bir şekilde giyinme odası yapım aşamalarından, trend giyinme odalarından, dekoratif giyinme odası örneklerinden bahsetmek isterim.

Giyinme Odası Yapılma Aşamaları

Giyinme odası nasıl yapılır. Genellikle yatak odalarında bulunan giyinme odaları belli bir alana ihtiyaç duyar. Bu yüzden yatak odamızın genişliği büyük önem taşır. Çünkü giyinme odası yapılacak alan bizim için çok önemlidir. Bazen de kullanıcıları isteklerine göre giyinme dalarının yeri değişiklik gösterir. Giyinme odalarını yapım aşamalarını en çok etkileyecek unsurlardan biriside kullanılan alanın genişliğidir. Her koşulda olduğu gibi geniş kullanım alanları giyinme odaları için daha uygundur. Ama giyinme odasını yapacağımız alan dar ise bunu içinde özel tasarımlarla kullanışlı bir giyinme odası dolabı yapılması mümkündür.

Bu y ya

Sizlere aşamalı olarak anlatmam gerekirse:

 • Giyinme odamızı yapacağımız alanı belirlemek ilk işimiz olamalıdır.
 • Belirlediğiniz alan oda şeklinde ise işiniz daha kolay olur ama bu alan odaya dair bir bölümse bu alanı odadan duvar ile ayırmak akıllıca iş olur.
 • Giyinme odasının yapılacağı alanı belirledikten sonra bu alanı eşinizle bölüşmenin tama vaktidir. Eğer eşiniz yoksa tüm odanın size ait olması fikri kulağa hoş geliyor.
 • Bu alanın şekli dolabınızın ve oluşmasın da size bir rehber oluşturacaktır.
 • Dolabınızın projesini çizdirir iken tarzınızı ve ihtiyaçlarınızı çizim yapan kişiye detaylı olarak vermenizi önerim. Çünkü giyinme odaları özel tasarım ihtiyacı duyan alanlardır. Kişiye özel olduğu için kıyafet tarzınıza göre dolap şeklini belirlemek daha doğru olur.

Dekorasyom aşaması

 • Yerimizi belirledik, tarzımızı da proje çizimine yansıttık sıra raf, çekmece ve askı sistemlerini belirlemektedir. Askı ve raf sistemleri tamamen sizin isteğinize bağlı olup raf ve çekmece sayısını attırmak düzenli bir giyinme odası için alternatif bir seçimdir.
 • Bazı giyinme odalarındaki dolaplarda kapak olmamasına karşın benim önerim olmasından yanadır. Çünkü açık olan dolap raflarının ve kıyafetlerin toz olması kaçınılamaz bir hal alır.
 • Dolap kapısı seçimleri genellikle cam olur. Çünkü bu tarz kıyafet dolapları gizli bir alana sahip olduğu için kıyafet mahremiyeti sağlanmış olur.
 • Kıyafet dolapları giyinme odalarında geniş olduğu için kullanımını kolaylaştırmak adına içi görünen cam malzemelerden kapılar daha uygun olur.
 • Bu dolaplar ve giyinme odaları arzu ve ihtiyaçlara göre tasarlanmalıdır. Tasarlanan dolap şekli en iyi malzemeden ve dayanıklı şekilde yaptırılmalıdır. Aksi taktirde sürekli kullanım koşullarıyla erken deformasyona maruz kalacaktır.
 • Tasarım yapım aşaması ve montajdan sonra yapmanız gereken şey kıyafetleriniz yerleştirmek olur.

Trend Giyinme Odaları

Giyinme odası trendlerini belirlerken zamanın gerisinden gelmek mümkün değildir zaten. Çünkü giyinme odası fikri yeni trendlerdendir. Bu trendleri gene insan ihtiyaç ve gereksinimleri belirlemiştir. Hiç şüphesiz modanın da etkisi taşıyan giyinme odası trendleri aksesuar, ışıklandırma, malzeme farklılıkları ve kapak modelleriyle yeni trendlere imza atar.

Sizler için seçtiğim trend yatak odaları:

Modern Giyinme Odaları
Açık Sistem Giyinme Odaları
Avangart Giyinme Odaları
Erkekler İçin Giyinme Odaları

Dokoratif Giyinme Odası Fikirleri

Giyinme odalarımızın dekorasyonları genellikle ortada koltuk-puflar ile, kapaklar ve ışıklandırmayla sağlanır. Büyük giyinme odalarının dekorasyonları farklı olarak ada şeklindeki kravat ve takı dolaplarıyla dekore edilesidir. Giyinme odaları genellikle ışık almayan kapalı alanlar olduğu için en çok ışıklandırmaya önem verilmelidir. Aşağıda sizler için seçtiğim dekoratif giyinme odalarını örnelendirdim.

Giyinme Odasında Aydınlatma Dekorasyonu
Giyinme Odasına Renkli Dokunuşlar
Makyaj Masası Dekorasyonu

Giyinme Odası Fikirleri İçin

Rahat Ama Şık, Sade Ama İşlevsel, Modern Ve Sıradanlıktan Uzak Yatak Odalarıyla Kendinizi Şımartmaya Ne Dersiniz?


Nasıl yapılır konularıyla alakalı daha fazla bilgi ve görsele ulaşmak adına lütfen aşağıda vermiş olduğum adresi de ziyaret edin.

iLGİLİ BAŞLIKLAR: giyinme odası yapılma aşamaları, makyaj masası dekorasyonu, giyinme odası renkli dokunuşlar, giyinme odası aydınlatma dekorasyonu, erkekler için giyinme odalar, avangart giyinme odaları, modern giyinme odaları, açık sistem giyinme odaları, trend giyinme odaları, giyinm odası dekorasyonu,

Related Posts

Sundurma Nasıl Yapılır

Bu makalemizde sizlere bina giriş sundurması nasıl yapılır onu anlatacağız. Detaylı bilgiler, görseller ve videolarDevamını oku

Merdiven Nasıl Yapılır

Merdiven yapılışı hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımda bulabilirsiniz. Merdiven yapımı, modern merdivenler, tasarımDevamını oku

Korkuluk Nasıl Yapılır

Teras korkuluklarınız çok mu eski? Peki merdiven korkulukları eski korkuluklarınızı değiştirmekten korkmayın. Yeni korkuluk yaptırırkenDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *