kolaj2

Dekorasyon Stilleri

Evinizi dekore ederken tematik ilham almanız kişisel tasarım ideallerinizi sağlamlaştırma yardımcı olabilir. Evler dekore edilirken genellikle farklı dekorasyon tarzlarından farklı öğeler bir araya getirilir. Ancak her birinin temel yönlerini bilmek gerekir. Bu doğrultuda modern evlerde popüler olan 10 iç tasarım stilini ele alacağız.

Minimalist Dekorasyon

1960’larda bir sanat hareketi olarak ortaya çıkan Minimalizm, dağınıklıktan uzak, sade ve zarif estetik anlayışıyla dekorasyon ve mimaride de yerini aldı.

Amacı; her şeyi temellere indirgeyerek zahmetsiz ve temiz zarafet sunmaktır. Nötr tonlar, zarif ve minimal desenler, modern mobilyalar ile

Maksimalist Dekorasyon

Minimalizmin zıttı olan bu dekorasyon stili evinizi eşyalarla doldurmak değil, daha cesur desenleri, renkleri ve dokuları birleştirmektir. Bu dekorasyon stilinin hiç bir kuralı yok. Zorlamadan, sevdiğiniz her şeyi bir araya getirerek tamamen kişiselleştirilmiş, benzersiz bir tarz oluşturmak için harika bir seçim.

Fransız Dekorasyon

Zarif, kibar aynı zamanda asil bir dekor oluşturmak istiyorsanız bu tarz tam size göre. Kavisli, yuvarlak formlarda mobilyalar, oymalı koltuklar, oturma odanız veya salonunuz için chester koltuklar bu tarzı evinizde uygulamak için en iyi tercihler olacaktır. Özellikle beyaz renge sadık kalarak pastel tonlarla zenginleştirebilirsiniz.

Bohem Dekorasyon

Zamansız dekorasyon stillerinden olan bu salaş ve düzensiz tarz için özgürlüğün temsilcisi diyebiliriz. Kişinin ruhunu yansıtan bu tarz rahat ve gündelik ihtişamı da destekler. Bu tarzda bol bol renkli, desenli ürünler ve doğal ürünler kullanılır.

Rustik Dekorasyon

Dış mekanlardan ilham alan rustik tarz, köy yaşamını andıran ve endüstriyel iç tasarım stillerinin kombinasyonuyla oluşur. Resmiyetten uzak çok davetkar ve rahat olan rustik tarz hafif bir gelenekselliğe de sahiptir. Masif ahşap, taş, deri, dokuma halı, kilim ve sepetler gibi doğal görünümlü unsurlar bu tarz için mükemmel seçimler olacaktır.

Geleneksel Dekorasyon

Görkemli mobilyalar, klasik detaylar ve bol miktarda aksesuarlar sunan bu tarz ev dekorasyonunda derinlik arayanlar için ideal bir seçim olacaktır. Genellikle koyu ve zengin renk paletleriyle dekore edilmiş geleneksel tasarım stilini çeşitli desen ve dokular içerir. Kalın kumaşlar, ipek, kadife, brokar gibi süslü detaylara ve kumaşlara yer vererek kendi kişiliğinize ve yaşam tarzınıza hitap eden parçalarla  geleneksel tarzda iç tasarımı oluşturabilirsiniz.

İskandinav Tarzı Dekorasyon

Geniş, doğal aydınlatma, daha az aksesuar, sadelik ve işlevselliği benimseyen bu tarz, isminden de anlaşılacağı üzere İskandinav ülkelerinden gelir.

Rahat ve sıcak atmosfer, basit, abartısız çağdaş ve işlevsel mobilyalar bu tarzı karakterize eder. Beyaz renk paletlerine sadık kalan bu tarzda, renk patlamaları genellikle sanat kullanımında, aksesuarlarda veya tek bir mobilya parçasında kullanılır.

Endüstriyel Dekorasyon

Genellikle antika ve klasik tasarımdan ilham alan bu tarz size fabrika veya bir atölyeyi anımsatacak. Bir çok faklı dekorasyon stiliyle birlikte kullanılabilir. Son zamanlarda endüstriyel stili evine taşımak isteyenler bu işe evin bir köşesine çıplak tuğla duvarlarla veya bu görüntüyü verecek duvar kağıtlarıyla başlıyor. Bakır, metal, deri ve kürk gibi aksesuarlar bu tarzın olmazsa olmazı. Küçük evlerde bu tarzı uygulamanız biraz sıkıcı olabilir ancak başka dekorasyon stilleriyle harmonize edebilirsiniz.

Eklektik Dekorasyon

Zengin bir karışım oluşturmak için cesur renk paletleri, dokuları ve desenleri bir araya getirerek karmaşayı karakter ve cazibe dolu bir alana çeviren bu tarz büyüleyici detaylar ve mobilyalarla ilgilidir. Maksimum görsel etki yaratmak için cesur renk ve desenleri denemekten çekinmeyin.

Çağdaş Dekorasyon

Günümüzde popüler olan tasarımdır. Yani, o ana ait gibi görünen güncel bir tasarım istiyorsanız tam size göre.  Örneğin metalik spotlar ve aksesuarlar, şık formlar, sade mobilyalar şu anda trend olan unsulardan bazıları. Her parçanın ayrı ve benzersiz olarak öne çıktığı bu tarz iç mekanlarda ana renkler siyah, beyaz ve nötrlerdir.

Aşağıdaki sayfalarımızı ziyaret ederek ev dekorasyonları hakkında ilginç, faydalı ve trend bilgilere ulaşabilirsiniz.

İlgili Başlıklar: minimalist dekorasyon, maksimalist dekorasyon, fransız dekorasyon, bohem dekorasyon, rustik dekorasyon, geleneksel dekorasyon, iskandinav dekorasyon, endüstriyel dekorasyon, eklektik dekorasyon, çağdaş dekorasyon

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *