Hobbit-fiyatlari-ve-modelleri

Hobbit Evler Hakkında Önemli Bilgiler

Bu makalemizde çok ilginç, ilginç olduğu kadar da şirin ve fantastik bir yaşam alanını sizlere tanıtacağım. Keyifli bir video olacağını şimdiden söyleyebilirim. Bir Dekordelisi olarak, deli tasarımları konu edinmek ve üzerinde çalışmak beni her zaman mutlu etmiştir.

Hobbit Evler Hakkında Önemli Bilgiler – Konumuz HOBBİT EVLER. Günümüzde hızla yaygınlaşmaya başlayan hobbit ev, genellikle ticari amaçla yapılmaktadır. Oldukça rağbet gören hobbit evler, akılda kalıcılığı ve yaşattığı muhteşem deneyimler sayesinde ziyaretçilerinde unutulmaz anlar bırakmaktadır. Hadi şimdi hobbit evleri herşeyiyle tanımaya ve öğrenmeye başlayalım.

Hobbit Evler Hakkında Önemli Bilgiler

Hobbit tarz evler yapmak ve tasarlamak bizim işimiz. Bu konuda bizden destek alabilirsiniz. Hobbit ev nedir? Neden hobbit ev tercih ediliyor? Hobbit ev nasıl yapılır? Yamaç evleri yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Hobbit ev fiyatları gibi bir çok konuya kısa kısa değineceğim.

Tarafımızca çizilen hobbit ev projelerimizi şu an izlemektesiniz. Belirli ve standart bir mimarisi olmayan hobbit evler, tamamen zevke, tarza ve çılgınlığa göre değişiyor. Olabildiğince özgürsünüz yaparken. Doğallıktan ve çılgınlıktan kaçmayın yeterli 😊

Hobbit Evler Hakkında Sunduğum Videomu Mutlaka İzleyiniz

Önce İngiltere’de, daha sonra da tüm Dünya’da büyük ilgi gören Hobbit evleri hayalleri süslemeye devam ediyor. Doğa ile iç içe, fantastik ve farklı bir yaşam tarzı sunan Hobbit evler yeşili seven, doğallığı seven ve fantaziyi seven kişilerin aradığı yaşam alanlarından birisidir. Yeni nesil tatil evleri artık hobbit evlerdir. Günümüzde insanlar, beton yığınlarından, kalabalıktan, kirli havadan, gürültüden ve yeşile uzak yaşamaktan bıkmış bir halde doğa ile iç içe huzurlu bir tatil ve yaşam arayışına girdiler. Hobbit evler bu ihtiyaçlara en güzel çözümü sunan yenı tarz tatil ve yaşam alanlarıdır. Bizler hobbit ev yapımı konusunda profesyoneliz. İletişim numaralarımızı arayarak Hobbit Evler hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilir ve yaptırabilirsiniz.

Hobbit-ev-dekordelisi

Yapımı için yeni anlaşmış olduğumuz hobbit ev projemizin 3D sunumundan bazılarını şu an izliyorsunuz. Siz incelerken bende hobbit evler hakkında detaylı bilgiler vermeye devam edeyim.

Tanıdığınız veya tanımadığınız insanlara; ‘böyle bir evde tatilinizi geçirmek ister misiniz?’ diye sorduğunuzda alacağınız cevap kesinlikle; ‘Evet, muhteşem olurdu’ cümlesidir. Böyle bir evde yaşamak veya böyle bir hobbit evinde tatilinizi geçirmek istemez misiniz? Elbette bir çoğunuzun isteyeceğinizden eminim.

İsteğe göre sadece alt yapısında ve temelinde beton ve demir kullanılan hobbit evler, gerek kullanılan malzemeler olsun, gerekse peyzaj çalışmalarında olsun tamamen çevre dostu ve huzur vericidir. İstenilirse, önüne yapılacak olan bir havuz ile, tamamen bir yazlık villa özelliği de kolaylıkla sağlayabilir. Alışılmış ve sıradanlaşmış çok katlı otel, yazlık beton villalar veya kalabalık tatil beldelerinden bıkmış olan tatil severlere sunabileceğiniz farklı, fantastik ve doğa ile iç içe bir tatil seçeneğidir Hobbit Evler.

Hobbit ev nedir?

Senaryosunu Tolkien’in yazdığı, Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanan ”Yüzüklerin efendisi” ile ”Hobbit” isimli filme konu olan cücelerin yaşadığı evlerdir. Tepeciklerin içine gömülerek inşa edilen küçük, yeşillikler ve ağaçlar içinde kaybolmuş evlere verilen isimdir. Diğer ismi ise yamaç evleri‘ dir.

Dünyaca ünlü bu filmin ana karakterini oluşturan cücelerin yaşadıkları fantastik ve küçük yamaç evleri, günümüzde giderek yaygınlaşmaktadır. Beton yığınlarından bıkmış olan, sakin ve farklı bir hayat tarzını arayan insanların yeni gözde ev tasarım ve projeleri arasında listenin ilk başında gelmektedir.

Neden hobbit ev?

Bir hobbit ev yapmak için öncelikle kendinizi özgür ve farklı hissetmelisiniz. Çünkü yapmaya başladığınız ev modeli bir çok kişi tarafından hiç görülmemiş ve düşünülmemiş bir projedir. İngiltere başta olmak üzere tüm Dünya’da artık bilinen ve rağbet gören Hobbit Evleri, ülkemizde pek tanınmamakta ve bilinmemektedir. Fakat ilk olarak Sivas Belediye’sinin mesire alanında yapılarak haftalık ve aylık olarak kiraya verilmesiyle, anında ünlenmiş ve büyük ilgi görmüştür. Neden sizinde böyle fantastik ve doğa ile iç içe bir eviniz olmasın ki? Gerek maliyeti açısından, gerek farklı ve doğal olmasından, gerekse yaşam dolu bir duygu aşılamasından dolayı hobbit evleri, sizlere hem psikolojik olarak pozitif etki yaratacak, hemde hayatınızı olumlu yönde tetikleyecek bir vesile olacaktır. Farklılık güzeldir…

Hobbit ev nasıl yapılır

Görünüş itibariyle çok basitmiş gibi görünen ve bunu herkes yapabilir fikriyle hareket etmek çok yanlış bir düşüncedir. Temeli olmayan, hiç beton kullanılmayan, hava şartlarıyla mücadele etmesi bakımından dış etkilere dayanıklı olacak şekilde sağlam ve uzun ömürlü bir yapı oluşturmak, gerçekten zor ve tecrübe isteyen bir iştir. Bu anlamda hobbit ev yapmak için işin uzmanı olan bizler gibi deneyimli ekiplerden yardım almanızı tavsiye ediyoruz.

Hobbit ev yapmadan önce temiz ve pis su borulamalarını ve alt yapısını planlamalıyız. Foseptik kazmak en ideal yöntemdir. Bir diğer önemli konu ise ısınma ve havalandırma sistemidir. Isınma için şömine öneriyoruz. İnsanlar klima seçiyorlar. Yaw bunun adı doğal ev, orman evi. Ormanda klima ne arıyor şömine yapsana. Müşterilerine neden elektrik veriyorsun ormanın ortasında 😊 İnsanlar zaten bıkmışlar elektrikten betondan ışıktan sesten gürültüden. Ben olsam ampul bile koymam aydınlatma için. Gaz lambası lazım gaz lambası 😊 Bu söylediklerimi dikkate alın olurmu, çünkü insanlar doğallığa geliyorlar, ormanı istedikleri için size ve hobbit evinize para ödüyorlar. Ne kadar fantastik sunum yaparsanız o kadar unutulmaz ve amaca uygun olursunuz. Ne kadar elektrik, o kadar çarpıntı demektir. Çarpılmayasınız sonra…

Perdeleriniz eski olsun. Yamalı, hatta dikişleri olsun koca koca. Rengarenk olsun derme çatma. Hiçbir şey lüks olmasın. Dolapları falan öyle gidip mobilyacıdan almayın, marangoza yaptırın. Keser çekiç izleri olsun, eskitme ile boyayın. Kapılar gıcırdasın, eski izlenimi bırakın ziyaretçilerinize. Öyle bir gıcırdasın ki kapılar, kullanıcı hayatı boyunca unutamasın. Zaten amacınız o sizin. Akılda kalıcı olmak ve fark yaratmak. O yüzden kapınızı çalıyor müşterileriniz. Onlarda en az sizler kadar çılgınlar çünkü oradalar. Onlara istediklerini verin. Adolf Hitlerin bir sözü var hani; bir gün komutan nefes nefese hitlerin odasına geliyor ve diyor ki; efendim efendim halk ölüyor. Hitler gayet sakin bir tavırla cevap veriyor; tabi ölecekler, bizi onlar seçtiler, bu onların seçimiydi 😊 😊 Size hitlersiniz demiyorum elbette ama amaç hemen hemen aynı. Tamamen doğal, medeniyetten uzak, metalden ve betondan uzak, gürültü ve yapay her şeyden kaçmak isteyenlerin seçimisiniz siz. Bunu elde etmek için belirli prosedürler var. Ben onları sizlere sunuyorum. Dikkate alırsanız kazanırsınız. Hobbit evimizi yapmaya artık başlayabiliriz 😊  

Biz bu hobbit evimizi kum torbalarıyla yapacağız. Birçok farklı yöntemi bulunmaktadır fakat en pratik ve masrafsız olan şekliyle anlatmaya çalışacağım. Öncelikle evimizi yapmaya karar verdiğimiz zemini kontrol ederek işe başlamalıyız. Hobbit evimizin yapılacağı zemin yağmur veya sel sularının fazla etki etmeyeceği bölgede olmalıdır. Çünkü beton ve demir kullanmadan yani temeli olmayan bir yapı oluşturacağız ve kesinlikle sağlam olmalı. Bu yüzden yer seçiminde çok dikkatli ve bilinçli davranmalıyız. Doğru yere karar verdikten sonra işimize öncelikle evimizi yapmaya karar verdiğimiz ölçülerde, en fazla 1 metre derinliğinde düz bir zemin kazarak işimize başlıyoruz. Ziyaretçi hobbit evine biraz kafasını eğerek girmeli. İki basamak kadar aşağı inmeli içeri girerken.

Evimiz için yaptığımız kazı işi mutlaka terazisinde olmalıdır. Dikkatsiz yapılan bir kazı işi, sonraki çalışmalarda çok önem arz edecek olup, oluşturacağımız tüm yapıyı olumsuz yönde etkileyecektir. Temel kazıldıktan sonra yapmayı düşündüğümüz yamaç evin ölçüleri ve tasarımı şeklinde, en alta su ve nemi engelleyecek olan mebran yalıtım malzemesini düzgünce sermeliyiz. Bu işlem çok ama çok önemlidir. Etrafına hiç boşluk kalmayacak şekilde ilk sıra kum torbalarını dikkatlice döşedikten sonra ortasına yer, mebran ve ev içi arasında oluşacak olan etkileşimi kesmesi için çakıl yaymalıyız. Bu çakıl taşlarının yüksekliği en az 10 cm, en fazla 20 cm olmalıdır. Dilerseniz yaydığınız bu çakıl taşlarının üzerine ince bir sıra hasır demir ve ince bir beton dökebilirsiniz. Fakat bunu önermiyoruz çünkü doğallıktan uzaklaşırsınız.

Daha sonra ilk sıra kum torbalarının üzerine ikinci sıra kum torbasını dizelim. Her sıra kum torbası üzerine dikenli tel koymalıyız. Bunun sebebi ise, kum torbalarının kaymaması ve bir birlerine kenetlenmesini sağlamaktır.

Dizdiğimiz kum torbalarının şekli ve duruşu tamamen sizin özgürlüğünüz ve mimariniz olacaktır. Dilediğiniz şekilde ve tasarımda döşeyebilirsiniz. Fakat işimizin sağlamlığı, mantığı ve bittikten sonraki durumunu olumsuz yönde etkileyecek bir çalışma olmamasına dikkat etmeliyiz.

Kum torbalarını dikkatlice döşedikten sonra, aralarında boşluk olmayacak şekilde çamur sıva dediğimiz eski sıvama işlerimini yapmalıyız. Hazırlayacağımız çamur sıva, adından da anlaşılacağı gibi bildiğimiz çamurdan olmalıdır ve içinde yeterli miktarda saman bulunmalıdır. Samanın bulunmasındaki maksat, tıpkı beton içinde bulunan demir gereğidir, çamur sıvamızın demiride bildiğimiz samandır. Eskiler bunu iyi bilirler. 

Hobbit evimizin temeli ve duvarları bittikten sonra sıra çatısına geldi. Çatı kısmını yine tarzımızdan taviz vermeyecek şekilde tamamen eğreti ağaçlardan yapmalıyız. Bunun için marangozlarda bulunan tertemiz odunlardan ziyade, öylesine kesilmiş ve eğri büğrü ağaçlardan yapmalıyız. Fakat işin önemli kısmı, bu eğreti ağaçları çakarken sağlam olmalarına dikkat etmeliyiz. Çatı kısmı dışardan görünmeyecek bittiği zaman, fakat içerden görünecektir. Bir hobbit ev dış gürünüşü kadar iç tasarımıyla da gerçek bir yamaç ev görünümünde ve tarzında olmalıdır. Bu yüzden çatı ağaçlarını amaca uygun seçmeliyiz. Ağaçların ek yerlerini çiviledikten sonra, isterseniz eski halatlarla da birbirine bağlayabilirsiniz. İçerden görüneceği için bakıldığında doğal bir görüntü oluşturacaktır.

Çatımızı da oluşturduktan sonra ağaçların üzerini doğru yalıtım malzemeleriyle ve sırasıyla yapmalıyız. İşimizin bu kısmı çok önemlidir. Hiç kimse çatısının akmasını veya uçmasını istemez değilmi? 🙂 Çatı ağaçlarının üzerine ilk sıra işlem olarak iç dekorasyon rengine uygun olarak seçeceğimiz, tekstil bez kumaşını özenli bir şekilde sermeliyiz. Ütülenmiş gibi olmasın. Ne kadar dağınık ve buruşuk olursa o kadar doğal ve amaca uygun görünecektir. Fakat boşluksuz ve yırtık olmamasına dikkat etmeliyiz. Onun üzerine yalıtım malzemesi olarak mebran sermeliyiz. Daha sonra tekstil kumaşı ve mebran üzerine örgü tel sermeliyiz en az 2 kat. Aralıkları mümkün olduğunca sık olmalıdır. Bunun sebebi çatıya sereceğimiz toprağın kaymaması ve ağırlığıyla çatımızı bozmamasıdır. Tüm bu uygulamaları eksiksiz, sırasıyla ve dikkatlice yaptıktan sonra üzerine tarıma ve bitki yetiştirmeye uygun olan taşsız ve çakılsız toprak sermeliyiz. Bu toprağın kalınlığı en az 25 cm, en fazla 50 cm olmalıdır. Bu ölçüler çatı toprağını 3 veya 4 defa suladıktan sonra kalacak olan ölçüler olmalıdır. Çünkü toprak ıslandıkça sıkışır ve hacmi küçülür.

Tüm bu çalışmalar size güven vermeyebilir veya daha pratik seçimler yapmak isteyebilirsiniz. Elbette buna da günümüzde bir çok çareler var. Prefabrik ev sistemlerinden faydalanabilirsiniz. Hazır ev dediğimiz pratik malzemeler ile de bu sorununuza köklü cevaplar bulabilirsiniz. Kum torbalarıyla, çamurla, eğreti ağaçlarla uğraşmak istemeyenler için farklı alternatifler mevcuttur.

Hobbit evimizin ana hatlarını oluşturduktan sonra gerisi kolay ve eğleneli olan kısımdır. İşin ameleliği burada başlıyor. 🙂 Sıra evimizin altını üstünü, sağını ve solunu dilediğimiz şekilde ve miktarda topraklamakta. Küreklerinizi ve kovalarınızı hazırlayın. Tamamen özgürsünüz. Zevkinize ve keyfinize göre yeterli kalınlıkta toprak dökmekle işimize devam ediyoruz evimizin üstüne ve yanlarına. Nasıl şekil almasını istiyorsanız, o kadar toprak atın.

Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra ve her türlü tasarım uygulandıktan sonra sıra çiçek, ağaç ve çim ekmeye sıra geldi. Bu çalışmalar tamamen sizin kişisel zevkinizle alakalıdır. Renkler ve zevkler tartışılmaz. Dilediğiniz renkleri, çiçekleri, ağaçları ve bitkileri evinizin dışında, altında, üstünde ve yanlarında kullanabilirsiniz. Seçim tamamen sizin ve tamamen özgürsünüz.

Hobbit ev modelleri

Aşağıda sizler için beğendiğimiz ve derlediğimiz bir çok hobbit ev resimlerini bir galeri haline getirdik. Birbirinden görsel, fantastik ve moda yamaç evlerimizi beğeneceğinizi umuyoruz.

Yamaç evleri yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

 • Tarzdan ve doğallıktan asla taviz vermemeliyiz.
 • Beton ve demir gibi malzemelerden kaçmalıyız.
 • Düz bir zemine inşa etmeliyiz.
 • Yağmur suyunun ve selin fazla etki etmeyeceği bölgeye yapmalıyız.
 • Tamamen doğal malzemeler ve tasarımlardan ibaret olmalıdır.
 • Yalıtıma dikkat etmeliyiz ve bu yönde dikkatli bir çalışma yapmalıyız.
 • Tamamen özgür ve radikal davranmalıyız.
 • En fazla 65 metrekare olacak şekilde tasarlamalıyız.
 • Yeşilliğe ve ağaçlandırma çalışmalarını ağırlıklı kullanmalıyız.
 • Kapı ve pencereleri Hobbit ev tarzı olarak seçmeliyiz. Çünkü tarzı yakalamakta kullanacağımız temel malzemeler bunlardır.
 • Dış görünüşü kadar iç dekorasyonunun da yamaç ev dizaynında olmasına dikkat etmeliyiz.
 • Doğal renkler ve ağaçlar kullanmalıyız.
 • Kahverengi, krem renklerini içerde, mavi ve yeşil renklerini ise dışarda kullanmalıyız.

Dekor DeLisi Mimarlık olarak hayallerinizi süsleyen her türlü dekorasyon, tadilat ve temelden çatıya kadar anahtar teslimi inşaat taahhüt işlerinizi profesyonel olarak 30 yıldır yapmaya devam ediyoruz. Ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hesabı için iletişim numaralarımızı 7/24 arayabilirsiniz.

Şu sayfalarımızdan da Hobbit evler hakkında farklı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hobbit ev iç dekorasyonları >>

Hobbit ev yapımı fiyat teklifimiz >>

Hobbit evler >>

Hobbit Ev projeleri ve fiyatları >>

İLGİLİ BAŞLIKLAR: hobbit, hobbit evleri, hobbit evler hakkında farklı bilgiler, hobbit ev nedir, hobbit ev nasıl yapılır,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir