Hizmetlerimiz

İnşaat

Proje + İnşaat
14
500 1 M2
 • Ekonomik inşaat
 • Popüler inşaat
 • Ultralüks inşaat
Kampanya

Tadilat

Eski Ev Yenileme
5
250 1 M2
 • Ekonomik tadilat
 • Popüler inşaat
 • Ultralüks inşaat
Kampanya
Videoyu oynat
ONLİNE ZİYARETÇİ
zen-felsefesi1

İÇİNDEKİLER

Zen Felsefesi Nedir

Bu yıla damgasını vurmuş Zen felsefesinin ilkelerini burada inceleyin! Bu makalemizde Zen felsefesinden tutun, evinizi zen felsefesine göre döşemeye kadar her şey var. Huzurlu bir yaşam olan Zen dekorasyonu hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Zen Felsefesi Nedir Meditasyon ve düşünmek anlamına gelen zen felsefesi, günlük yaşamın her alanında uygulanabilmekte. Zen tarzında yaşamak, günlük hayatın stresinden kurtulmana yardımcı olabilen uyaranlarla kendinizi çevrelemek anlamına gelir. Ev, günlük yaşamınızın merkezi noktası, mükemmel yakınlığın yeridir. Bu yüzden, zen felsefesinde mobilyalar çok önemlidir. Eviniz zen ilkelerine göre döşenmişse, ev işi yaparken bile kendinizle barışık olmanız daha kolay olacaktır. Zen felsefesiyle döşenmiş ev ortamında meditasyona zaman ayrılması mümkün olabilmekte. Her gün bir dakikanızı ayırın, durun, oturun ve nefesinize odaklanın. Sadece şimdiyi düşünün ve yuvanızın huzurunun tadını çıkarın.

zen-felsefesi2

Zen Felsefesinin İlkeleri

Zen felsefesi; insanın fizyolojik işlevlerinden, içinde yaşadığı çevreyi uyumlu hale getirmek için değiştirmeye çalışmak anlamına gelir. Her gün maruz kaldığınız stres siyahla-beyaz, gece ile gündüz gibidir. Gerçeğin iki yüzü arasındaki dengeyi, kendi içinizde bulmaya zorlar. İçinizdeki iki zıt gücü kontrol altında tutabilirseniz, tüm olumsuzlukları ortadan kaldırarak daha iyi yaşayabilirsiniz.

Zen felsefesinde evin prestijli bir yeri olduğu açıktır. Çünkü, modern zamanların bizden aldığı enerjileri yeniden şarj edebileceğiniz yerdir. Zen ilkeleri sayesinde dairenizi bir huzur köşesine dönüştürmek, daha net düşünmenizi ve günlük zorluklarla daha iyi yüzleşmenizi sağlayacaktır.

zen-felsefesi3

Evi Zen Felsefesine Göre Döşemek

Zen felsefesine uygun ev ortamı oluşturabilmek için, iç huzurun elde edilmesine katkıda bulunan ortam oluşturulması gerekir. Evinizi Zen tarzında, hata yapmadan veya kolay kirlenmeden döşemek için pratik fikirler ve öneriler arıyorsanız, bu yazımızı kesinlikle faydalı bulacaksınız.

 • Zen tarzı, birkaç mobilya aksesuarı, temel çizgilerle sade ve düzenli bir ortam yaratmak demektir.
 • Her zaman mobilya ve organik ürünleri tercih edin, ahşap evin kralı olmalı.
 • Sağlığınıza zararlı manyetik alanlar oluşturulmaması adına metal kullanımı daha az olmalı.
 • Işık, evi engelsiz bir şekilde aydınlatabilmeli, bu yüzden her zaman mobilyaların arasında boşluk bırakılmalı.
 • Evin enerjisini azaltmamak için birkaç küçük püf noktası bile koyun. Daha yumuşak, minimal ama değerli bir şey tercih edin.
 • Doğal malzemelerden yapılan kanepe ve lateks şiltelere, %100 organik pamuklu kumaştan yapılan yastıklara evet.
 • Yatak odasına organik pamuklu kumaşlar ve yorganlarla alçak, kare bir yatak koyun.
 • Alçak komodinler ve yumuşak bir aydınlatma ile tamamlayın.
zen-felsefesi5
 • Perdelerin renkleri yumuşak olmalı ve ışığın yatak odasına yumuşak bir şekilde süzülebilmesi sağlanmalıdır.
 • Mutfakta işlevsellik önemli, birkaç mobilya basit ve gerekli olmalı. Elle hazırlık yapabileceğiniz, yerde ahşabın kullanımıyla doğa ile temas kurabilmelisiniz. Mutfakta bambudan yapılmış mutfak eşyaları ve kaseler mükemmel olabilmekte.
 • Ahşap, evinizde bile doğayla barışık hissetmenizi sağlayan, bir çalışma alanı yaratmak için mükemmel bir malzemedir.
 • Banyo vücudunuza iyi bakabileceğiniz ve su elementi ile yakın temas kurabileceğiniz çok önemli bir ortam. Banyoda akan su, zen evinin merkezi noktalarından biridir.
 • Banyoda açık renkler, ahşap mobilyalar, mumlar ve doğal havlular seçerek burada bir rahatlama atmosferi yaratır.
 • Banyonun ortasında küvet olmalıdır. Burası, zor bir günün başında ve sonunda, rahatlayabileceğiniz ve enerjinizi gerçekten şarj edebileceğiniz yerdir.
 • Oturma odasının zemini tatamiden, dikdörtgen hasır pirinç dokuma panellerden yapılabilmekte. Yerde otururken organik halının üzeri, kahve içmek için birkaç futon ve alçak masayla döşenmiş olabilmekte.
 • Teras ya da bahçeye sahipsen, bitkilerini dengeye göre seçmeli ve düzenlenmelisin.
zen-felsefesi4

Zen Mobilya İçin Ana Renkler

Zen felsefesine kısa tanıtımımızdan da tahmin edeceğiniz üzere, mobilya, bitiş ve dekorasyon için seçilen tonlar bile bir tür kromatik uyum elde edene kadar uyumlu olmalıdır.

Mobilyanın ana renkleri, beyazdan yeşile uzanan değişimleri, beyazın mutlak saflığı ile mükemmel bir karşılaşmada doğanın tonlarını çağrıştıran pastel tonlarını barındırıyor. Beş ana renge ve bunların çoklu tonlarına, su elementini hatırlatan ve temsil eden mavi varyasyonları da ekleyebilirsiniz.

Zen Felsefesine Göre Dekorasyon

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: zen dekorasyonu,zen felsefesi,zen mobilya,zen stilinde kullanılan renkler,zen dekorasyonu nasıl yapılır,zen felsefesinin ilkeleri,zen tarzında aydınlatma,zen dekorasyon önerileri,zen dekorasyon fikirleri,

🤞 Bültenimize Abone Olun!

Güncellemelerden, fiyatlardan ve projelerimizden anında haberdar olun. İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Butonlar aracılığıyla paylaşabilirsiniz;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir