zen-felsfesi-ışığında-japon-dekorasyonu1

Zen Felsefesi Işığında Japon Dekorasyonu

Bu yıla damgasını vurmuş Japon tarzını burada inceleyin! Bu makalemizde Minimalizm ve japon tarzından tutun, Japon tarzında ev dekorasyonuna kadar her şey var. Mükemmel Bir Japon Dekoru hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Zen Felsefesi Işığında Japon Dekorasyonu – Misafirlerimize, kişisel dünyamızı tanıtan ve genellikle çıplak ve karaktersiz bıraktığımız evimizi neden dönüştürmeye başlamıyorsunuz. Japon halkı misafirperverlikleri ve gelenekleri ile ünlüdür. Coğrafi olarak bizden o kadar uzaktır ki, şüphesiz cazibe ve gizemle doludur. Japonya’yı düşünürseniz aklınıza, incelenen ve çevredeki ortamın geri kalanıyla bütünleşen renk dokunuşlarıyla Zen alanları gelir. Bu tarz, düzen ve temizlik arasında mükemmel bir denge sağlar. Doğal güzelliğe yönelik belirli bir hayranlık etrafında toplanır. Oryantal sanat her zaman iç dekorasyon için bir ilham kaynağı olmuştur. Asya kültürleri Batı dünyasını önemli ölçüde etkilemiştir. Bugün Zen felsefesi etrafında gelişen bir tarz olan Japon tarzı dekorasyon ve uyum arayışından bahsedeceğiz.

zen-felsfesi-ışığında-japon-dekorasyonu2

Japon Tarzı Ev

Japon tarzı dekorasyonda alan yönetimi kilit bir unsurdur. Japonya gibi, sakinlerinin büyük şehirlerde yoğunlaştığı bir ülkede, mevcut alanlardan en iyi şekilde yararlanmak esastır. Mobilyaların düzeni, denge ve dinginlik iletebilen açık alanlar oluşturacak şekilde tasarlanmıştır. Ama bunu nasıl yapıyorlar? Barış ve dinginlik arayışının temel dayanak olduğu Feng Shui felsefi akımından ilham almışlar. Odaların modüler tasarımı, küçük dairelerde yerden tasarruf etmenizi ve her şeyi bir düzende tutmanızı sağlar.

Odanın merkezi alanı, dağınıklıktan arındırılmıştır. Karakteristik alçak mobilyalar kullanılır. Daha ferah bir görünüm vererek, daha açık ve sıkışık olmayan bir alan yaratır. Nesnelerin depolanması ve korunması için, kaynaklar açık alanlar için kritik öneme sahiptir. Örneğin odaların üst kısımlarında rafların kullanılması daha fazla alana sahip olmanızı sağlar. Shoji veya kayar panellerin kullanımı, gerektiğinde açık bir alan yaratmanıza yardımcı olur. Ayrıca doğal ışığın ortama süzülmesine olanak tanır.

zen-felsfesi-ışığında-japon-dekorasyonu3

Minimalizm Ve Japon Tarzı

Japon dekorasyonunun kilit noktalarından biri, fazlalıktan kurtulma kavramıyla birleşen kelime düzenidir. Bu tarzın en bilinen özelliklerinden biri şekillerin sadeliğidir. Japonlar sürekli olarak evlerinin farklı unsurları arasında uyum ararlar. Bu dengeyi sağlamanın en iyi yolunun formların saflığının peşinden gitmek olduğuna inanırlar. Bu, yok etmenin en üst düzeyde incelenmesidir. Yalnızca pisliğin değil, aynı zamanda, önemsizin bile ortadan kaldırılmasının kendisidir. Gördüğünüz gibi, bu kesinlikle pratik bir sanattır. Yani işlevsellik önce gelir. Bu nedenle evin mobilyalarını oluşturan tüm mobilya parçaları, şekillerin saflığı ve geometrik düzen ile karakterize edilir.

Japon tarzı modern bir dekorasyon ev için idealdir. Açık veya kapalı alanda, bu tür mobilyalar sadeliği ve gerekliliği sayesinde alanları genişletmeyi ve düzenlemeyi başarır. Japon stilinin özellikleri çok kesindir, minimal bir tasarım, doğal malzemelerin kullanımı ve sade renkler içerir. Anahtar kelimeler modern minimalizmdir. Ahşap ve yeşilliklerin verdiği doğal dokunuşlarla tatlandırılmış ve Asya kültürüne özgü unsurlarla tamamlanmıştır. Ancak bu tarz mobilyanın sadeliği, işlevsel ve pratik bir çözüm olduğu gerçeğini azaltmaz.

zen-felsfesi-ışığında-japon-dekorasyonu4

Mükemmel Bir Japon Dekoru İçin 10 Fikir

  • Japon tarzında döşemek için, evin her odasında uygulanması gereken şu 10 temel kuralı aklınızda bulundurmalısınız.
  • Temiz ve temel hatları olan mobilya ve aksesuarları benimseyin.
  • Neredeyse zemine yapışan alçak mobilya çözümleri seçin.
  • Tercihen nötr olmak üzere sade renk aralıkları seçin.
  • Mobilyalarla birlikte, orkide veya kiraz dalları gibi doğal malzemeleri yerleştirin.
  • Mobilyaları birbirine çok yaklaştırmadan düzenli ve titiz bir şekilde düzenleyin.
  • Odaları özel tablolar, çay takımları, bonsai, heykeller, kağıt lambalar gibi Asya kültürüne özgü unsurlarla zenginleştirin.
  • Doğal ışığın girebileceği pencereleri tercih edin.
  • Gerekirse alanı kapatarak değil, ayırıcılarla, belki de tipik Japon süslemeleriyle yada shoji panelleri kullanarak bölün.
  • Kayalar, çeşmeler ve bitkilerle küçük Zen köşeleri oluşturun.
zen-felsfesi-ışığında-japon-dekorasyonu5

Japon Tarzında Oturma Odası Dekorasyonu

Evine bir nefes getirmek için, misafirlerin ağırlandığı ve çoğu zaman geçirildiği oturma odasından başlıyoruz . Buradaki Japon mobilyaları esasen TV dolabı, kanepe ve sehpa olmalı. Oda neredeyse boş görünmelidir, bu nedenle kullanışlı olmayan tüm süslemelerden ve nesnelerden yoksun bırakılmalıdır. Çeşitli mobilya parçaları, tercihen geometrik ve kare olmak üzere basit çizgilere sahip olmalı.

Mobilyalar, neredeyse yere değecek şekilde yapılandırılmalıdır. Oryantal dünyanın tipik bir özelliği, aslında yerde, minderler veya paspaslar üzerinde oturmaktır. Normal halı yerine doğal malzeme veya tatami hasır tercih etmek daha iyidir. Kanepe, yine zemine yakın, geniş ve basit olmalıdır.

zen-felsfesi-ışığında-japon-dekorasyonu6

Japon Tarzında Yatak Odası Dekorasyonu

Son zamanlarda moda olan modern tarz, Japon esasına çok yakındır, bu nedenle piyasadaki seçim gerçekten çok geniştir. Bu, örneğin yatak odasında da belirgindir. Geleneksel Japon yatağına çok benzeyen bir şekle sahip olan futon, çeşitli renk ve desenlerde artık çok kolay bir şekilde bulunuyor.

Ancak mükemmel bir Japon mobilya serisi için renklerin doğal ahşap olması veya mümkün olduğunca beyazın benimsenmesi iyi olur. Mobilyaların geri kalanı için, kurallar oturma odası için izlenenlerle aynıdır. Bu nedenle, çok fazla olan unsurlar ortadan kaldırılmalıdır. Aynı şey banyo ve mutfaklar için de söylenebilir.

Japon Stili Dekorasyon

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: japon tarzı ev dekorasyonu,japon tarzı oda dekorasyonu,japon tarzı banyo dekorasyonu,japon dekorasyon önerileri,japon tarzı dekorasyon fikirleri,japon tarzı ev,zen dekorasyonu,zen felsefesi,japon tarzı dekorasyon ipuçları,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *