Yeni sezon sehpalar – 2018 yılı dekoratif sehpa modelleri ve çeşitleri.

Yeni sezon sehpalar – Evimizin salonlarını dekorunu tamamlayan çeşitleri nelerdir? Sehpa seçiminde nelere dikkat edilmelidir? Orta sehpa modelleri nasıl seçilir?

Yeni sezon sehpalar – Günümüzde dekorasyon duvar renginden perdesine, koltuk döşemesinden sehpasına kadar oldukça önemli bir gereksinim haline gelmiştir. Bu yüzden salonların dekorunu tamamlayan en önemli parçalardan bir tanesi de kuşkusuz orta sehpa modelleridir. Bu sehpalar genel olarak büyük oldukları ve ortada yer aldıkları için salon dekorunu tamamlamak adına renk uyumu, modernliği ve şıklığı en üst seviyede olmalıdır. Salon dekorasyonu yapılırken tüm parçalarıyla bir bütünlük sağlamalı ve itinayla yapılmalıdır.

yeni sezon sehpalar

yeni sezon sehpalar

Mobilya üreticileri orta sehpaları genellikle salon takımlarıyla birlikte kombin yaparak satarlar. Ancak birbirinden şık, modern ve çok fonksiyonlu yeni orta sehpa modelleri bağımsız olarak rağbet gördüğünden ötürü pek çok marka bu taleplere uygun satış yapmaya başlamışlardır. 2018 sezonunun yeni trend sehpa çeşitlerinde; başta ahşap sehpalar olmak üzere dörtlü işlevsel sehpa, beyaz lake sehpa, koyu kahve tonlu sehpa, beyaz lake sehpa, cam sehpa ve özellikle fonksiyonel açılıp kapanan sehpa modellerini sayabiliriz.

Yukarıda saymış olduğumuz modellerin yanı sıra son yıllarda orta sehpa tasarımlarında zigonlu orta sehpalar oldukça revaçtadır. Yeni sezon dekoratif orta sehpa modelleri arasında hepsi birbirinden farklı renk olarak tasarlanmış üç ayaklı tepsili zigonlar son yılların en popüler modelleri olarak bir hayli dikkat çekmektedir. Yine dikkat çeken bir diğer model ise yuvarlak, dikdörtgen ve kare tepsilerle hem estetik , hem de kullanışlı bir stili olan tepsili zigon sehpalardır.

2018 dekoratif zigon sehpa modeli

2018 dekoratif zigon sehpa modeli

Dekoratif sehpa seçimi;

1- Dekoratif sehpa seçiminizde mobilyanızın tarzı ve döşeme rengi sizin belirleyici faktörünüz olmalıdır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Orta sehpa dekorasyonu

2- Öncelikle mobilyaların tarzı baz alınarak salonda oluşturulmak istenen etkinin ne olduğuna karar verilmeli ve bu doğrultuda seçim yapılmalıdır.

3- Seçeceğiniz sehpanın göze hitap etmesinin yanı sıra işlevsel olmasına, kullanım özelliğinin rahat ve dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir.

4- Orta sehpanızı mutlaka salonunuzun veya oturma odanızın alan büyüklüğüne göre seçmelisiniz.

5- Tarzınız modernse ve rahatlığı seviyorsanız kullanım amacı fazla bir orta sehpayla, simetrik kesimleri olan renkli yan sehpaları kullanabilirsiniz.

6- Yine modern ve rahat bir salon takımına sahipseniz tercih edeceğimiz orta sehpanızı daha spor, daha rahat çizgilerden oluşan camlı veya lake beyaz modeller arasından seçebilirsiniz. Zira modern tarz mobilyalarda cam sehpaların uyumu ve şıklığı kesinlikle tartışılmaz.

7- Retro tarzı bir mobilyaya sahipseniz modern tarzda kesimli veya simetrik sehpalar kesinlikle uyumsuz duracaktır.

yeni trend orta sehpa modeli

yeni trend orta sehpa modeli

8- Kasik tarzda dekorasyonlar tercih ediyorsanız salon dekorasyonunu tamamlaması için modası geçmeyecek klasik tasarımda orta sehpalar seçmelisiniz.

9- Salonda köşe koltuk takımınız varsa çok modern ve şık bir hava katmak için kare veya yuvarlak büyük orta sehpaları tercih etmelisiniz.

10- Modern tarzdan vazgeçemiyorsanız bir başka seçenekte son dönem revaçta olan oldukça hoş ve kullanışlı beton sehpalardır.

11- Salonunuzda fark oluşturmak ve rustik bir hava katmak istiyorsanız, tercihinizi mutlaka ahşap sehpadan yana yapmalısınız.

12- Klasik eşyaları seviyorsanız ve evinizde bu havayı yaşatmak istiyorsanız, tercihinizi taş ve mermer sehpalardan yana yapmalısınız.

13- Salonunuzun renkli cıvıl cıvıl ve canlı olmasını istiyorsanız, koltuklarınızın rengine zıt renklerden oluşan orta sehpa modellerini de tercih ederek ortamı hareketlendirebilirsiniz.

Not: Orta sehpaları seçerken ve dekore ederken kendinizi tek bir tasarım, renk veya malzemeyle sınırlamayın. Biraz karıştırmak ve birbirine zıt parçaları üzerine koymak oldukça değişik, eğlenceli ve ilginç olabilir. 

tepsi zigon sehpa modeli

tepsi zigon sehpa modeli

YENİ TREND ŞIK VE MODERN SEHPA MODELLERİ

ilginizi çekebilecek diğer konularımız;

Sehpa modelleri

Banyo fayans modelleri

Alçıpan niş modelleri

Modern vestiyerler

Fayans yenileme çalışmamız

Yeni banyo tadilat çalışmamız

2018 perde çeşitleri


yeni sezon sehpalar, 2018 yeni sezon sehpa modelleri, 2018 dekoratif zigon sehpa modelleri, zigon sehpa modelleri, dekoratif sehpa çeşitleri, orta sehpa modelleri 2018, modern ve şık sehpalar, 2018 sehpa modelleri, 2018 orta sehpa modelleri, 2018 zigon sehpa modelleri, 2018 orta sehpa modelleri ve çeşitleri, yeni trend sehpa çeşitleri, dekoratif orta sehpa modelleri, orta sehpa tasarımları