Yağlı Boya Duvardan Nasıl Çıkar – Yağlı boyalı duvarlar en kolay nasıl temizlenir?

Yağlı Boya Duvardan Nasıl Çıkar – Temizliği kolay yapılan duvarlar açısından evin duvarlarına yağlı boya ile uygulama yapılması çok daha mantıklıdır.

Yağlı Boya Duvardan Nasıl Çıkar – Genel olarak üst üste uygulama yapılan boyama sistemiyle boyanan yağlı boyaların, duvarlardan nasıl çıkarılacağı konusu eski evler veya fabrikalar açısından sıklıkla karşılaştıkları sorunlardandır. Bu boya işi kimi zaman müşterilerin, kimi zamanda boyacıların isteği doğrultusunda yapılır. Tabi her işin bir kolaylığı ve yöntemi olduğu gibi yağlı boyanın da duvardan çıkarılmasının yöntemleri vardır. Bunlar; kazımak, silme işlemi ve elle kazımaktır. Şimdi isterseniz kısaca sırasıyla sizlere anlatalım.

ev duvarlarından yağlı boyayı temizlemek

ev duvarlarından yağlı boyayı temizlemek

Yağlı Boyanın Duvardan Çıkarılma Yöntemleri

Kazımak;

1- Eski dönemden beri uygulanan zımpara ya da canavar ile duvardaki boyayı kazıyabilirsiniz. Ancak bu işleme başlamadan önce evinizin, fabrikada yapılacaksa fabrikanın boşaltılması gerekir.

2- Bu boşaltmaların sebebi aşırı derecede toz ve parçacık (partikül) çıkacak olmasının yanında tüm evi veya fabrikayı kuşatacak olmasıdır.

3- Yukarıda belirttiğimiz boşaltma işlemini önlem olarak almazsanız çok pişman olursunuz. Çünkü uygulanan işlem sonrasında mikro toz (minik) taneciklerin temizlenmesi bir hayli zordur. Emin olun o tanecikleri temizlemek yerine duvarın yıkılıp yeniden yapılması daha kolaydır. 🙂

Silme işlemi;

1- Bu işlemin sorunları da yukarıdaki yöntemle aynıdır. Bu uygulama diğerine nazaran daha hızlı gerçekleşir.

2- Canavar ya da silim makinelerinin kafasına aparatlar takılır ve işlem gerçekleştirilir.

Elle Kazımak;

1- Spatula ya da onun gibi daha keskin aletler ile elle kırma muamelesidir. İşlem çok uzun vakit ister ve uygulamadan sonra alçı dolgu gerektirir. Bu yüzden hünerli ellere güvenmelisiniz.

2- Toz ve işçilik yukarıdaki yöntemlerle aynıdır. Burada önemli olan alçı ve diğer işçiliklerin muntazam yapılmasıdır.

Ev Duvarlarından Yağlı Boyayı Temizlemek;

1- Evlerin duvarlarını yağlı boyadan basit bir şekilde temizlemek için evvela bol suyla duvarları yıkamak temizlik açısından pratiklik sağlayacaktır. Fakat yıkama olasılığınız yoksa duvarları bol suyla ıslatın.

2- Islatma işlemi sonrasında pencerelerinizi açıp duvarın nemli kalacak şekilde suyu biraz çekmesini bekleyin.

3- Bu işlemin arkasından deterjanlı veya nişastalı suyla duvarı silin. Göreceksiniz ki duvardaki yağlı boya lekeleriniz kolay bir şekilde temizlenecektir.

boya sökücü jel

boya sökücü jel

4- Fabrika veya ev ortamları için bir diğer yöntemde boya sökücü jel tipi, parfüm katkılı olan duvar boya sökücüleridir. Tozu dumanı bulunmayan ancak duvardan boyayı sökerken betona zarar vermeyen tipleri seçilmelidir.

5- Duvar boyası sökücü ürünler boya ve müştak (türev) ayrımı yapmaksızın bütün boyaların sökülmesini sağlar. Jel tipindedir. Duvar boya çözücünün uygulaması rulo veya fırçayla yapılmalıdır.

Konumuzla alakalı önemli olduğuna inandığımız bağlantılı diğer sayfamızı da mutlaka ziyaret ediniz.
Sayfamıza giriş için tıkla; Yağlı boya üzerine su bazlı boya

Ayrıca bakınız;


yağlı boya duvardan nasıl çıkar, yağlı boya nasıl temizlenir, duvardan boya sökmek, duvardan boya nasıl sökülür, duvar temizliği, duvar nasıl temizlenir, ev duvarlarından yağlı boyayı temizlemek, yağlı boyanın duvardan çıkarılma yöntemleri, yağlı boya, yağlı boyalı duvarlar en kolay nasıl temizlenir, duvardan yağlı boya nasıl çıkar, boya sökücü jel, duvar boyası sökücü ürünler