villa-duvar-rengi-örneği13

Villa Duvarlarında Renk Boya Seçimi

Bu yıla damgasını vurmuş Villa duvarlarında renk boya seçimini burada inceleyin! Bu makalemizde Villa duvarlarında renk seçiminden tutun, bu duvarlarda tercih edilmesi gereken boyalara kadar her şey var. Villa duvarlarındaki renk ve boya seçiminin önemi hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Villa Duvarlarında Renk Boya Seçimi – Yazlıkta ya da şehir dışında bulunan, ekseriyetle bir bahçe içindeki olan görkemli evler villadır. Hayatı daha keyifli yaşayabilmek uğruna villa içinde türlü küçük platformlar oluşturulur. Birbiri ile uyumlu olsalar bile oda düzenleri arasında farkı belirgin hale getiren, villa dekorasyonunda kullanılan renk tercihidir. Artık zaman değişti ve bu değişim günümüzdeki modern villa dekorasyon düşüncesini etkiledi. Bilindiği üzere günümüzün teknolojik gelişmeleri, yaşam tarzımızı etkiliyor. Görkemli objeler, gözü yoran renk birleştirmeleri artık tarih oldu. Son yıllarda minimum yaklaşımın benimsendiği, küçük dokunuşlarla kişiselleştirilen bir dekorasyon anlayışı ve tarzıyla uyumlu nesneler trend oldu. Teknolojiyi ve yaşam tarzını en iyi şekilde aktaran ve günümüzde en çok tercih edilen mimari tarz minimal modern mimari tarz oldu.

villa-duvar-rengi-örneği1

Villa Duvarlarında Renk Seçimi

Bir villanın dekorasyonunda ayrım oluşturan faktörlerden olan renk ve boya seçimi her zamankinden önemli hale geldi. Nedeni sadelikten yana yükselen trend, etkileyiciliği büyük nesnelerle değil büyüleyici renk kombinasyonları ile yakalıyor.

Bugün sizlere villa duvarlarında renk seçimin önemini ve hangi özellikteki boyalar tercih edilmesi gerektiğini ileteceğiz. İnanıyoruz ki! Bu yazımız yazlık ve klasik villa dekorasyonu ile ilgili araştırma yapan herkese ilham verecek.

Renkler, zannettiğimizden daha güçlü bir araçtır. Öyle ki! Villanızı dekore etmek için aldığınız nesneler ve dekorasyon için kullanılacak parçalar birbirine aitmiş gibi görünür. Dar alanlarda genişlik yanılsaması oluşturur ve bir odaya yenilik katar.

Villanızda oturma odanızı renklendirecek tek bir doğru boya rengi yoktur. Yaşam tarzınızı, önceliklerinizi, tercihlerinizi, mevcut tasarım özelliklerinizi ve bütçenizi göz önünde bulundurun. Unutmayın! En iyi kombinasyonlar da renk teorisi, renk psikolojisi, doygunluk ve gölge hepsi ayrı ayrı rol oynar.

villa-duvar-rengi-örneği2

Modern tarz mimariyle yapılan villaların popüler olduğu günümüzde, villa duvarlarının renk seçimi çok büyük önem taşır. Modern ve minimalist villa iç dekorasyonu yaptığınız zaman villanın içinde odaların aldığı ışık, duvar rengini belirlerken size kaynak olur.

Açık renkler her zaman ışığın etkisiyle olduğundan daha açık gözükür. Villanızda boyatacağınız oda eğer büyük camlı ışık alan bir alansa, orta tonlardaki renkleri tercih etmelisiniz. Daha sıcak etki için ise tatlı toprak tonları kullanılabilir.

Minimalizm denince akla ilk gelen renk tabi ki beyaz. Bunu krem, gri ve mavi tonları takip ediyor. Villa duvarlarınızın rengini belirlerken bu bilgiden faydalanabilirsiniz. Bu yaklaşımla dekore edilen villa duvarlarında kaplama malzemesi de neredeyse hiç yoktur.  Renk seçimi yapılırken, doğal malzemeler ile en sade görünüm elde etme amaçlanır.

Villa Duvarları İçin Seçilen Boyaların Özellikleri

Villa duvarları için boya tercihi yaparken; alternatif boyaların renk, koku, parlaklık, matlık, silinme, kuruma süresi, maliyet ve metraj gibi özellikleri karşılaştırılmalı. Yukarıda saydığımız özelliklere dikkat ederek seçilen boyanın, duvara uygun olup olmadığına da mutlaka dikkat edilmeli. Yapmış olduğunuz bu karşılaştırma en kaliteli ve en sağlıklı boyayı bulmanıza yardımcı olur.

Bir villanın iç ve dış cephesini boyatmak yalnızca boyanın kendisinde değil, işin içinde de ayrı bir masraf. Renk tercihiyle ilgili bir yanlış yaparsanız, düzeltmesi sizin için pahalıya patlar. Daha öncesinde yapacağınız araştırma sizi önünüze çıkabilecek masraflardan korur.

villa-duvar-rengi-örneği3

Villa Duvarları İçin Tercih Edilmesi Gereken Boyalar

Teknolojinin bütün imkanlarını tüketiciler için kullanan ürün yelpazesinde; silinen, nefes alan, uzun ömürlü, tamamen yıkanan ve kendi kendini temizleyen boyalar bulunuyor. Öyle ki! Evinizin rutubet olmaması için nefes alabilen su bazlı boya çeşitleri büyük önem taşıyor. Nemli iklimin baskın olduğu yerlerde inşa edilen villalarda bu özellik aranan bir özellik haline geldi.

Villa sahipleri nefes alabilen su bazlı boyalar sayesinde, rutubet sorunuyla karşılaşmadan yaşam alanlarının keyfini çıkarıyor. Villa duvarlarına çözüm olabilen bir diğer boya, aktif silikon teknolojisiyle geliştirilen silinen ve yıkanan boyadır. Momento Silan isimli bu su bazlı boya, ilk günkü renk tonu ve dokusunu korur. Çatlama, dökülme ve soyulma yapmaz. Rahatsız edici bir kokusu yoktur. En güzeli de çevreye duyarlı bir üründür.

NOT: Unutmayın! dekorasyonunu tamamlayacağınız villa sizi yansıtmalı ve kişiliğinizden veriler barındırmalı. Bunu villa duvarlarının rengini belirlerken bile yapabilirsiniz.

En Güzel Duvar Rengi Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: villa dekorasyon,ev boya renkleri,en çok tutulan duvar boyası renkleri,villa iç dekorasyon,evi aydınlık gösteren boya rengi,villa boya renkleri,modern villa dekorasyon,boya renkleri,duvar boyası renkleri,boya çeşitleri,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *