Bahçenize veranda yaptırma fikri nasıl geliyor? Peki yılın trend veranda modellerini merak ediyor musunuz? Sizlerde Veranda dekorasyon fikirlerimi değerlendirebilirsiniz.

Veranda Nasıl Yapılır – sizler için aşamalı olarak anlatmak istiyorum. inşaata başlamadan önce yer tespiti ve model belirlemek çok önem taşır. Yaptırmayı düşündüğünüz verandanın model ve tarzı evinizin uygun alanına en doğru şekilde yapılmalıdır. Bu ön çalışmadan sonra veranda yapım aşamalarına geçebilirsiniz. Biz dekor delisi ailesi olarak teras kapatma ve veranda yapımında uzman kadronuzla bir telefon kadar yakınız. İnşaat tadilat ve dekorasyon adına yaptırmak istediğiniz her işlem için bize ulaşabilirsiniz.

Veranda Yapım Aşamaları

Verandanız evimizin dış görünüşünden iç dizaynına kadar birçok alternatif sağlar. Veranda nasıl yapılır. Veranda yapılırken hangi yolları izlememiz gerekir. Sizlere aşamalarıyla anlatmak istiyorum. Bu bilgileri vererek sizleri bilgilendirmek itiveranda nasıl yapılır konusunda bilgilendireceğim. Ayrıca kafanızdaki veranda projesini değerlendirmiş olursunuz.

Veranda Yapım Aşamaları

  • Veranda yapılırken inşaat aşamasına geçilmeden önceki ilk işimiz planlı bir şekilde verandanın yerini belirlemektir. Belirlemiş olduğumuz alanda gölgelendirme mesafesi dahi hesaplanmalıdır.
  • Yerimizi belirledikten sonra verandanızın projesini perspektif ya da 3d şekilde çizdirin. Çünkü veranda nasıl yapılır diye düşündüğümüzde, yaptıracağımız verandanın şeklini daha rahat tasarlarız. Bu saye de gerekli olan malzemelerİ daha rahat belirleriz. Bu sayede işinizin görselden takibi sağlanarak inşaat aşaması kolaylaşır.
  • Projemizi bir iç mimara çizdirdik, sonra çatı kapatma işinde sıra. Ustaların kullanacakları malzemeleri belirlemliyiz. Bu malzemeler: Polikarbonat levha, sandviç paneller, demir kargas, metal ve cam gibi malzemelerdir.
  • Çatı malzemesi zemin malzemeleri birbirine uyumlu malzemeler olmalıdır. Eğer çatı yapımında ahşap dışında bir malzeme seçtiyseniz zemin kaplama seçeneğiniz artar
  • Malzeme miktarı ve alınacak malzeme projeye göre belirlendikten sonra sıra malzemelerin usta ellerde sanata dönüşmesine izin vermektedir.
  • Yapacağımız yapı açık alanda olduğu için iklim koşullarından en yoğun bir biçimde etkilenecektir. Bundan dolayı yapılan verandanın her yeri çok sağlam yapılmalıdır. Çünkü şiddetli bir rüzgar da yerinden kopan bir parça mal ve canı kaybına neden olacaktır.
  • Çatı kapatma işlemini yaptırdıktan sonra direk ve kolonları döşetin. Bu işlemden sonra gerekirse yalıtım malzemesi ekletin. Yalıtım malzemesi ekledikten sonra çatıyı kaplayan panelleri sırası ile ve sağlam bir şekilde vidalatın.
  • Çatı işlemi tamamen bittikten sonra zemin döşemesi yapmalıdır. Yaptıracağımız yer döşemesi işlemi için zemin döşenmeye uygun hale olmalıdır. Veranda nasıl yapılır. Gerekli düzeltme ve izolasyon işi yaptırmak önemlidir. İzalasyon işi sonrası zemin de belirlenen yükseklik için kalıpları ustalrımız çakar. Ustalarımız temeli atar daha sonraki işlem ise zemin döşemesi işidir.
  • Zemin döşemesi yaptırdıktan sonra verandamızın kenarlarına camları taktırmalıyız.
  • Işıklandırma ve dekorasyon işlemleri de yapıldıktan sonra sıcak bir kahve eşliğinde yağan karın zevkini çıkarabilirsiniz.

Veranda Dekorasyonları

Verandanızın inşaat kısmı bittikten sonra işin en zevkli kısmına geçebilirsiniz. Sizin tarzınıza uygun hem kışın hem yazın rahatlıkla kullanabileceğiniz güzel alanalar yaratabilirsiniz.

Veranda dekorasyonu yaparken öncelikli işimiz kendimize bir tarz belirlemek olmalı tarzımızı ve konseptimizi belirledikten sonra seçim yapmak daha kolay olacaktır. Her tarz kendi içinde bir renk skalası belirler bu yüzden renk seçimlerinizi de bu yolla belirlemiş olacaksınız. Veranda nasıl yapılır. Yaza uyumlu açık renkler kışı yansıtan koyu renkler ya da bir tarz belirlemek hepsi sizin kendi tercihiniz olmalı.

Veranda İçin Mobilya Seçimi

Verandanıza mobilya seçimi yaparken öncelikli işiniz temizliği kolay alternatif mobilyalar olmalıdır. Yani verandanız da dekoratif değişimler yapmak istediğinizde mobilyanız yeni dekorasyonlarını da uymalıdır. Kahverengi ve gri bu anlamda kurtarıcı renklerdir. Model seçimleriyle alakalı sizlere hafif, kullanışlı ve konforlu modelleri öneririm. Bahçe konseptine uygun masa sandalyeler seçmek gerekir. Çünkü ağır ve kullanımı zor olan mobilyalar veranda gibi dinamik alanlar için zorlayıcı olur.  Bu alanlar iklim koşullarından etkilenen açık alanlar ise bundan kaynaklı olarak alacağımız dekorasyon ürünleri sıcağa ve neme dayanıklıdır. Verandaların dinlenme noktası olan şömine başı sandalyeleri ve minderleri verandalarınız da dekorasyon yaratacak parçalardır. Tabi ki kitap okuma saatlerinin vazgeçilmezlerinden olan salıncak ve hamaklarda özel dekorasyon örnekleridir. Sizlerde fikir oluşturması adına aşağıda vermiş olduğum trend 11 veranda örneği ile yardımcı olmak istiyorum.

Trend 11 Veranda Model

Balkon tipi veranda
Ahşap balkon tipi veranda
Bahçeye açılan açık veranda

Bahçeye bağlı mutfak veranda
Kapalı minimalist veranda tipi

Yazlık tipi verandalar nasıl yapılır
Lüks verandalar nasıl yapılır
Modern verandalar nasılyapılır
Cafe konsepti veranda nasıl yapılır
Bohem tarzı veranda
Amerikan stili verandalar nasıl yapılır

İLGİLİ BAŞLIKLAR: balkon tipi veranda, ahşap balkon tipi veranda, bahçeye açılan veranda, bahçeye bağlı mutfak veranda, kapalı minimalist veranda tipi, yazlık tipi verandalar, lüks verandalar, modern verandalar, cafe konsepti veranda, bohem veranda, Amerikan stili verandalar, veranda dekorasyonları,