VERANDA-DEKORASYON-FİKİRLERİ-KAPAK

Veranda Dekorasyonu İçin Muhteşem Fikirler

Hava Çok Mu Sıcak Veranda Da Soğuk Bir Şeyler İçmeye Ne Dersiniz? Peki Soğuk Havada Kış Bahçesin De Şömine Yakma Fikri Sıcak Geliyor Mu? Hadi Bu Fikirleri Değerlendirelim

Veranda dekorasyonu için muhteşem fikirleri olan var mı? Yok mu? Birlikte biraz fikir alış verişi yapalım o halde.

Yaz aylarının vazgeçilmezlerinden olan veranda ve balkonlarımız bize ev rahatlığında açık havanın tadını çıkarma fırsatı tanır.

Kuş cıvıltıları eşliğinde kahvemizi yudumlarken koltuğumuzun konforunun tadını çıkartmak paha biçilemez bir zevktir. Ya da salıncakta ağır ağır sallanırken kitabınızı okumak. Hamakta kedinizle tatlı bir uyku çekmek tüm insanların ihtiyaçlarındandır.

Verandalar bahçemizle aynı kotta olup eve doğal bir tarz katar. Veranda modelleri evinizin modeline göre değişiklik gösterir. Modern evlerde genelde etrafı ve üzeri camla çevriliyken yalı, köşk ve bahçeli iki katlı dubleks evler de ahşap ve demirli detaylar kullanılır.

Veranda modelleri evinizin tasarımına uygun ve size huzur verici doğal tasarımlar olmalıdır. Tasarımcılardan bu konuda yardım alabilir fikirlerinizi paylaşarak değerlendirmeye sunabilirsiniz. İç mimarlık ve peyzaj alanında uzmanlaşmış bir tasarımcıyla ihtiyaçlarınızı belirterek güzel dekoratif verandalar oluştura biliriniz. Bu tasarım eğer sizin ihtiyaçlarınıza yanıt veren türden tasarlandıysa evinizin en vaz geçilmez alanlarından olacaktır.

Verandalarda bahçe bakımı  peyzaj mimarisi önem taşır. Dinlenme alanı olarak kullanılacak alanın huzur verici bir doğallıkta olması gereklidir. Çimlenmiş yerler rengarenk mis gibi kokan çiçekler, dekoratif bahçe mobilyaları ve aksesuarlarıyla veranda bahçeyle bir bütün şeklinde değerlendirilmelidir.

Bizim Amerikan flimlerin de çokça görmeye alışkın olduğumuz mutlu ve huzurlu aile evlerini de temsil eden herkesin sahip olmak isteyeceği huzur dolu bir ortamdır. Samimi ve huzurlu ortamlar olan verandalar evin yapısına, konumuna ve iklimine göre farklılıklar gösterir. Kısaca bunlardan maddeler halinde bahsederek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

 • Eviniz sahil şeridinde denize yakın, ağaçlık bir bölgedeyse, hamak sizin için en uygun dinlenme aracı olabilir. Demir yada ahşap direklere bağlanmış hamakların verandaya  dekoratif bir görüntü kattığı yadsınamaz.
 • Sahil şeridindeki haşere ve sineklerden korunmak amacıyla da kullanılan keten tül perdeler sizleri hem sıcaktan koruyacak hem de verandanıza dekoratif bir hava katacaktır.
 • Sahilde çardak yaptırmakta iyi bir fikir olabilir. Çardaklar evden biraz uzakta farklı tasarımlarda  olabilen veranda kapsamındaki şık alanlardır.
 • Büyük mumlar rüstik lambalar ve loş ışıklarla süslediğiniz verandanız akşamın karanlığında size ayrıca huzur vere bilir. Kullanacağınız ışık ay ışığını bastırmamalı ve ay ışığının anbiyansından da faydalanmalısınız.
 • Sahil bölgesinde bir verandaya sahip olmak istiyorsanız sahil konseptini kullanmak en doğru karar olacaktır. Deniz kabuğu, deniz feneri, çapa, deniz yıldızı ve pusula gibi denizin kokusunu getiren aksesuar ve desenlere yer vermelisiniz.
 • Sahil bölgesinde kullanacağınız koltuk minder masa sehpa gibi mobilyalar hafif kullanışlı ve konforlu hasır malzemelerden olabilir.
 • Eviniz köşk ve yalı tarzıysa verandanızı demir ya da hasır salıncak veya sohbet takımlarıyla dekore edebilirsiniz.
 • Köşklerin tarihi ve sanatsal yanını bu anlamda kullanmak sizin seçimlerinizi kolaylaştıracaktır.
 • Tarihi bir heykel  ferforje bir salıncak ve sanatsal dokulu ve resimli minderler  yalı konseptiniz için uğundur.
 • Botanik bir alanda ya da yemyeşil bir ormanda gibi hissetmek istiyorsanız verandanızı saran mis kokulu sarmaşıkları hafife almayın.
 • Ormanlık ve ağaçlarla çevrili hayvanlarla iç içe bir ortam hayal ediyorsanız İskandinav tarzını benimsemelisiniz.
 • İskandınav tarzında eski bir bisikleti dekorasyon amaçlı kullanabilir sepetini saksıdaki çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Eski bir el arabasını çiçeklik olarak kullanabilir kuru çiçeklerle verandanıza tasarımlar yapabilirsiniz.
 • Verandanız kültürel ve etnik motifler taşıyabilir. Huzur bulduğunuz ve rahat etiğiniz ortam buysa neden olmasın.
 • Modern ve şık bir verandaya sahip olmak istiyorsanız cam bunun için en uygun malzemedir. Kullanacağınız  sohbet takımı  ve masa sandalye modern tarzda olmalı aksesuarda sadelikten yana olmalısınız.
 • Modern tarzda benimsetilen düşünce şeffaflık ve sadelikti.
 • Modern tarzda bir verandada kafanızı kaldırdığınızda yukarda gökyüzü aşağı baktığınızda toprağı görmelisiniz doğayla aranızda sınır olarak cam  olur bir nevi modern tarzda olan sadece gözü doyurmak olur.
 • Veranda deyince aklımıza kocaman bahçe alanı gelebilir. Evimizin bahçeye bakan kısmında yada girişte manzaraya açık bir alanda iki merdiven kotunda şirin küçük bir veranda yapabiliriz.
 • Hafta sonu arkadaş ve aile toplantılarınızda veranda da barbekü keyfi yapmak çokta zor olmayacaktır. Küçük bütçe ve büyük hayallerle  güzel ve huzurlu bir ortam yaratabilirsiniz.
 • Küçük veranda alanlarını doğru kullanmak önemlidir. Küçük mobilyalar duvarda  kullanabileceğimiz az aksesuar ve  verandanın demirlerine taktığımız rengarenk çiçeklerle hareket katabiliriz.

Veranda dekorasyonunda tarz ve model olarak sizlere fikir beyanında bulunarak yardımcı olmaya çalıştım. Bütçeniz kapsamında de yapacağınız verandanın boyutu ve tarzı değişse de az bütçeyle hoş işler çıkarmak sizin hayal dünyanıza bağlıdır.

Kendinize ait bir yaşam alanı oluştururken kesinlikle konforunuz ön planda olmalı. Rahat huzur veren tasarımı tamamen sizin zevklerinize hitap etmelidir. Bu  konuda yardım ve fikir almak isterseniz bir dekorasyon firmasıyla görüşüp fikir beyanında bulunarak fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Galeri

Veranda teras kapatma balkon kapatma hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız daha fazla bilgi ve görsel için aşağıdaki adreslerimizi ziyaret edebilirsiniz

İLGİLİ BAŞLIKLAR: veranda modelleri, veranda nasıl yapılır, veranda dekorasyonu, veranda tasarım önerileri, kış bahçesi veranda, teras ve veranda kapatma,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0