Ünlülerin İnanılmaz Evleri (Donald Trump)

Bu yazımızı okurken ve evlerin görsellerini incelerken içinizden geçenleri şimdiden tahmin edebiliyorum. Çünkü bende bu sayfamızı yayına hazırlarken ‘vay bee’ ifadesini defalarca kullandım. 🙂 Ünlülerin inanılmaz evlerini ve dekorasyonlarını bende büyük bir keyifle sizlerle paylaşmak istiyorum.

Ünlülerin İnanılmaz Evleri (Donald Trump) – Herkes tarafından tanınan ve sürekli Dünya gündeminde olan kişilerin, ikâmet ettikleri inanılmaz evleri gerçekten de dillere destan. Gerek mimarileri olsun, gerek büyüklükleri olsun, gerek iç ve dış dekorasyonları olsun ve gerekse fiyatları olsun insanları hayretler içerisinde bırakıyor. En ünlülerin evlerinden başlayalımmı?

İşte Donald Trump’un İnanılmaz Evi (Altın Saray)

Bir çok duvar, merdiven, heykel, klozet ve lavaboları altın kaplama olan Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’un evinin yaklaşık değeri 100 Milyon Dolar. Kendisi zaten ülkesinde bir emlak kralı. Para babası ve parayı yönetme konusunda da gerçektende işinin en iyilerinden. Zaten bu özelliği sayesinde başkan seçildiğini herkes iyi biliyor. Dünya’nın en büyük patronlarından bir tanesininde elbette dillere destan bir evi ve hayatı olmalı değilmi?

Ünlülerin ünlü evleri, dekorasyonları, iç ve dış mimarileri ile fiyatları konusunda yeni bir sayfalar serisine başladık. Her gün bir Dünya’ca ünlünün evini sizlerle paylaşacağız. Olağanüstü görsellikte ve yüksek maliyetleri ile gündemde olan bu evler, mimarlara ve tasarımcılara yeni ufuklar açıyor.

Donald Trump Amerika’nın en zengin iş adamları listesinde ilk 200 içinde. Ayrıca Dünya listesinde de hatırı sayılır bir yerde. Trump gibi eşide lüks düşkünü. Slovak olan eşi zaten kültür olarak altın severlerden. O sebeple evin bir çok yerinde saf altından kaplamalar mevcut. 

Trump gerçekten çılgın ve kendine özgüveni tam olan zengin bir iş adamı. Bunun en güzel göstergesi ise evinin her yerinde var olan cinsellik içeren altın kaplama heykeller. Evinin salonunda ve tamda ortada yine bu şekilde cinsel temalı bir heykel dikkat çekmekte. Zenginliğin ve özgüvenin simgesi olan gold renkleri ve altın kaplamalar neredeyse evin tamamında kullanılmış. 

Size bir sır vereyimmi? Bu makaleyi yazarken aklımı kurcalayan ilk şey ‘bu evde düzen nasıl sağlanıyor’ diye düşünüyorum. Evin temizliği, elektrik ve su işlerinin sürekli kontrolleri, mutfak ve yemek düzeni, peyzaj ve güvenlik işlerinin aksatılmadan yapılması gibi konulara takılıyorum. Çalışanların sayısını merak ediyorum. Bunuda önce kendim sonrada sizin için araştırdım. 🙂 Hadı tahmin edin bakalım; bu evde kaç kişi çalışıyor? Sayfamızın sonunda açıklayacağım. 🙂 Duyunca çok şaşıracaksınız!

Kendisini eski sözde tanrılardan Zeus ve Apollo’nun tek oğlu olarak hayal eden Trump’un evinde klasik sanat eserlerine ait olan tablolar ve ikonlar bulunmaktadır. Cinsellik ve dinsellik içeren bu tablolar ve heykeller her ne kadar birbirinden ayrı fikirlermiş gibi görünse de, bir arada kullanılarak uyum sağlanmaya çalışılmış.

Trump’un bir başka inanılmaz evi. Bu evde 60 oda, 35 banyo, 15 adet şömine ve çok büyük bir de yemek odası var. Yaklaşık 40 dönümlük bir arazi üzerine yapılmış olan bu ev daha çok katedrallere benziyor. Değeri günümüz emlak sektörü değerlendirmelerine göre 70 milyon dolar.

Trump’un çiftlik evinde ise contry tarz kullanılmış ve mimarisi ona göre tasarlanmış. Diğer evlerine göre çok daha sade gibi görünse de, paha biçilmez değerde olan evlerinden ikincisi.

Ünlülerin inanılmaz evleri isimli yazı serimize Donald Trump ile başladık. Her gün başka bir Dünya’ca ünlünün yaşadığı muhteşem mimarisi olan inanılmaz evler ile devam edeceğiz. Trump ailesinin evlerine ait görsellerle sayfamızı şimdilik sonlandırıyoruz. Umarız keyif almışsınızdır. 🙂

Trump’un eşinin odası da tam bir sanat eseri. Göz dolduran ve yine altın kaplamaların sıklıkla kullanıldığı bu çalışma odasında, takı işiyle uğraşan Melanias, tanesi 100 dolardan tutunda yine tanesi 200.000 dolar olan takılar yapıp satmakta.

Bu evlerde toplam kaç hizmetli çalışıyor?

Her ay düzenli aralıklarla 3 temizlik şirketi, 2 güvenlik şirketi, 4 şoför, 2 peyzaj bakım şirketi, 13 aşçı ve 20’den fazla mutfak görevlisi, 9 teknik personel. Ayrıca sürekli olmak üzere ev dekorasyonları ile ilgilenen 2 bayan iç mimar çalışmaktadır.

Başka bir ünlünün evini daha görmek ister misiniz?

Selena Gomezin Muhteşem Evi

ünlülere ait evler, ünlü evleri, dünyaca ünlülere ait evler, ünlü kişilerin evleri,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Yaşam ve Evren Hakkında İddialı Sorular

Yaşam ve Evren Hakkında İddialı Sorular

Merhaba. Sorumu sormadan önce, müsadenizle çok önemli olduğunu düşündüğüm bir kaç konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum.Devamını oku

Sundurma Nasıl Yapılır

Bu makalemizde sizlere bina giriş sundurması nasıl yapılır onu anlatacağız. Detaylı bilgiler, görseller ve videolarDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0