tadilat-firması-ankara-ümitköy

Ümitköy’de Villanın Komple Tadilatı

Yeni almış olduğu tripleks villasının; komple anahtar teslim tadilat ve dekorasyon işlerini yapmamız için bizi tercih eden değerli müşterimiz Ahmet bey ve ailesine teşekkür ederiz. En iyi hizmeti sunarak, mutlu müşteriler listemize bir yenisini daha ekleyeceğimiz konusunda kendimize güvenimiz tam.

Tripleks Villanın Anahtar Teslim Tadilatı – Yeni başlayacağımız bu projemize ait tüm detayları burada bulabilirsiniz. Adım adım yapım aşamalarımızı, imalatlarımızı ve tüm uygulamalarımızı inceleyebilirsiniz. Daha fazlası için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eski Hali (Öncesi)

Yapacağımız tüm imalat, montaj ve tasarımları inceleyiniz. Böylelikle, tadilat ve dekorasyon konularında tüm merak ettiklerinize en gerçekçi ve güncel cevaplar bulabileceksiniz.

YÜKLENİCİ TAAHHÜT – YAPMASI GEREKEN İŞLER:

Yüklenici Taahhüt

Aşağıda belirtilen tüm  uygulama/imalatlar teklifi sunan yüklenici tarafından malzeme + işçilik anahtar teslim olarak yapılacaktır. Her türlü malzeme, ulaşım, konaklama, hamaliye, ameliye, iaşe, iş güvenlik, nakliye , iskele kurulum ve söküm, iş makineleri ve ekipmanlar vb giderler yükleniciye ait olup işverenden ekstra hiçbir bedel talep edilmeyecektir. Uygulama, imalatlar, montajlar yapımı sırasında doğabilecek her türlü kusur, arıza veya aksaklıklardan yüklenici sorumludur. Uygulama / imalatları tam ve eksiksiz olarak işverene teklifte beyan edilen iş gününde teslim etmeyi yüklenici işverene taahhüt etmektedir. Yüklenici tüm imalatları ve tasarımları, 3D modelleme çizerek işverene sunacaktır. İşveren tarafından onay alındıktan sonra tüm imalatlara ve uygulamalara başlayacaktır. Tüm renk, model ve tasarımları işveren beğenecek, seçecek ve onaylacaktır. İşverenin onaylamadığı hiçbir malzeme kullanılmayacaktır.

Kırım – Yıkım – Hafriyat

Tüm kırım ve sökümlerin eksiksiz yapılması. Çuvallanması ve çalışmalar esnasında daima düzenli olması. Çevreye rahatsızlık verilmemesi. İş tesliminden önce tamamının toplanması, taşınması ve belediyenin belirlediği çöplük alanına atılması. İş tesliminde tüm kaba temizliklerin yapılmış olması.

Su tesisatı (Mekanik)

Tüm bina içi ve dışı olmak üzere; Ana şebeke alt ve üst tesisatları ve bağlantıları, radyatörler ve tüm yapılı tesisatlarının pvc yenilenmesi. Bina içi ve dışı tüm borulamalarda kullanılacak malzeme Fıratboru, petek tesisatları için kılıflı boru kullanılacaktır. Sıva üstü yapılmış olan tüm tesisatın sıva altına alınması. Petek tesisatlarının şap altı yürütülmesi. Pis/temiz su alt tesisat borulamalarının kaçak testlerinin yapılması. Kusurlu olan bölümleri varsa eksiklerinin tamamlanması kusurlarının giderilmesi. Tüm tesisatların çalışır ve hatasız hale getirilmesi. Tüm peteklerin Demirdöküm Plus marka yeni panel radyatörlerle değiştirilmesi, takılması ve çalışır hale getirilmesi. Testlerinin yapılması. Konut içi ve dışı olmak üzere tüm sayaç, batarya, musluk, çeşme, vana, lavabo, kollektör, süzgeçlerinin takılması. Çamaşır makineleri için belirlenecek olan yerlere gider bağlantı ve temiz su bağlantılarının yapılması. Kombi doğalgaz demir boru hattının projesinde onaylanacak şekilde bağlantıların yapılması ve çalışacak şekilde ankastreye kadar döşenmesi.

Elektrik Tesisat

Bina içi ve dışı olmak üzere; yapılı bulunan tüm alt kablolamalarının kontrol edilerek yenilenmesi. Öznur veya Hes marka kablo markaları kullanılacaktır.  Sigorta panosunun yenılenmesi. Yeterli sayıda yeni sigortaların ve kaçak akım rölesinin panoya takılması. Tüm düğme, priz, anahtar ve buatların Netelsan marka ile tamamen yenilenmesi. İşveren isteklerine uygun olarak istenilen yerlere yeni priz tesisatlarının çekilmesi. Yeni banyolar ve mutfak tasarımlarına göre elektrik tesisat yer değişikliklerinin yapılması. Ortalı olmayan aydınlatma lambalarının ortalanması. Yeni oluşturulacak oda bölümleri için (çatı katı, mutfak, alt kat kapı önü bölümü, ana giriş sundurma) gerekli olan ve işveren isteklerine uygun olarak yeni elektrik ve aydınlatma tesisatlarının tümünün eksiksiz döşenmesi ve çalıştırılması. Dış kapı girişine sensözlü aydınlatma takılması. Konut içi ve dışı olmak üzere tüm elektrik tesisatlarının testlerinin yapılması ve çalışır halde teslim edilmesi. Tv duvarlarına tüm gurup tesisatların çekilmesi.

ALT KAT

Banyolar

Alt kat ve üst kat banyolarda; yapılı olan tüm fayanslar, duşkabinler, banyo dolapları, radyatörler ve yapılı üst malzemeler tamamen sökülecek. Tesisat yenilemelerinden sonra tüm sıva tamirleri yapılacak. Banyolar zemin ve tavanlarına İsonem yalıtım izolasyon malzemesinin uygulanması ve yalıtımın azami sağlanması. Banyolar tüm zeminlerine ve tüm duvarlarına tavana kadar istenilen renk modelde (Çanakkale / Bien / Ege marka) fayans kaplanması. M2 birim fiyatı ….. TL ye kadar fayans bedelleri yükleniciye, üzeri farkı işverene aittir. Fayans modellerine uygun olarak derzlerinin verilmesi. Tüm köşe merkezlere metal fayans köşebentlerinin takılması.

Clip-in metal banyo asma tavanların yapılması ve aydınlatma spotlarının takılması. Banyo dolaplarının (mdflam iç ve dış aksam, led aydınlatmalı ayna, çanak lavabolu) yapılması. Havluluk boy dolabının yapılması. Gömme rezervuarlı (Vitra marka) asma klozetlerin takılması. Teknesiz 6 mm temperli cam, alimünyum pervazlı (renklide olabilir) duşakabinlerin yapılması. 50×100 havlupanların kapı arkalarına taşınması ve takılması. Duşakabinlerin içine 10×40’luk metal paslanmaz, duşkabin dışı klozet yanına 15×15 metal paslanmaz süzgeçlerin takılması / bağlanması. Banyo lavabo bataryalarının, duş bataryalarının ve duş başlığı ve konsollarının takılması. Alt kat banyo girişinin giyinme odası olarak kullanılacak olan bölüme alınması ve yapılı olan kapının sökülerek yeni açılacak kapı bölümüne takılması. Banyolar duşakabin içlerine uygun yerlere nişlerin yapılması.

Giyinme Odası – Yatak Odası

Alt kat ana salon ile bölünmüş olan giyinme odası duvarının yıkılması. Mevcut dolapların kullanılacak şekilde gerekli ölçülere getirilmesi ve ytong tuğla ile duvarının örülmesi. Sürgülü sistem ahşap panel kapının yapılması. Radyatör tesisatlarının yerden döşenmesi. İşveren tarafından temin edilecek tüm dolaplarının montajlarının yapılması. Giyinme odası havalandırma oenceresinin 1 m büyütülmesi. İçten komple kalıp betonunun yapılması. İç tarafında boşluksuz yapıştırma ve yakmalı sistem mebran yalıtımının yapılması.  Yeni pvc pencerenin yapılması. Üstten cam tuğlaların yenilenmesi iç bölümün beyaz renk boyanması. Yatak odasında bulunan peteklerin ve tesisatlarının sökülmesi. Pencere altına boydan uygun ölçüde yeni petek olarak takılması çalıştırılması.

Çamaşır Odası

Alt kat merdiven altına çamaşır makinesi odasının alçıpan bölme duvar sistemi ile oluşturulması. Panel kapının yapılması. Temiz ve pis su ile sıcak soğuk su tesisatlarının döşenmesi ve çalışır hale getirilmesi. Çamaşır ve kurutma makinesi mdflam dolabının yapılması. Elektrik priz ve aydınlatmasının bağlanması.

Alt Kat Giriş

Çelik kapı duvarının yıkılması ve ön uca kadar taşınarak yeni duvarın örülmesi, giriş odasının büyütülmesi. Su sayaç vana kuyusunun ve vanasının olduğu gibi arka bahçe iç uç sınıra tesisatları ile birlikte yerden taşınması. Yeni sayaç vana kuyusunun açılması, beton kalıp işlerinin tamamlanması ve demir kapağının boyanarak yeniden montajının yapılması. Yapılı çelik kapının sökülmesi ve yeni örülecek duvara 14 güvenlik kilitli çelik kasa yeni çelik kapının yapılması. Eşik mermerinin takılması. Çelik kapı yanına uygun ölçüde cam tuğla pencere yapılması. Sol iç duvara boydan alt tezgah taşı ve alt dolap olmak üzere mdflam gövde ve kapak aksam olmak üzere mutfak dolabının yapılması. Tezgah arası fayanslarının yapılması. Arka cephe duvarına yerden 1 metre yükseklik olmak üzere boydan patlatma dekoratif taşların yapılması. Tretuar kaldırım betonunun (40 cm) dökülmesi ve üzerine dış cephe parke ahşap desenli seramiklerinin yapılması. Dış kapı önü aydınlatmasının takılması. Arka bahçe perforje dış kapının iptal edilmesi ve sökülmesi. Korkuluk perforje ile tamamlanması. Yapılı bahçe korkulukların 50 cm yükseltilmesi ve boyanması.

GİRİŞ KAT

Ana Giriş

Çelik kapı duvarında bulunan ana şebeke panosunun ve sayacın tamamının bahçe içerisi ön tarafa tüm tesisatıyla birlikte yer altından taşınması. Yeni ayaklı pano duvarının yapılması ve panonun duvar içine sabitlenmesi. Ana şabeke ve konut tesisat dağıtım tesisatlarının bağlantılarının yapılması ve sorunsuz yeniden çalıştırılması.

Çelik kapıdan başlayarak dış bahçe girişinin 60 cm önüne kadar olan tüm bölümün hasır çelikli zemin tefsiye şapının yapılması ve zemin yükseltmesinin konut içi seviyesine getirilmesi. Zeminin dış cephe kaymaz seramik ile kaplanması. 60×120 3mm ana taşıyı, 40×60 2mm döşemeli çelik profil kargas + OSB + 2’lik mebran + Şingle kaplama sundurmanın imalat ve montajının yapılması. Sundurma su yalıtımının uygun malzemelrle tamamlanması. Ümitköy’de Villanın Komple Tadilatı projemizi inceliyorsunuz.

Yatay ve dikey yağmur oluklarının bağlanması. Şafak alın tahtalarının yapılması ve sundurma çatısının eksiksiz tamamlanması. Beyaz renk, alimünyum profil, kare karolajlı, ana giriş cam kapılı 8 mm temperli şeffaf renk cam kapatma sistemi ile ön sundurmanın 3 cepheninde tamamen çatı boyu kapatılması. Çatı altı 5’lik taş yünü izolasyonun yapılması. Alçıpan kapatılması ve aydınlatmanın takılarak çalıştırılması. Dış cam kapı üzerine sensörlü aydınlatma aplik lambanın takılması. Sundurma içi giriş sağ tarafa 50 cm yükseklikte uygun renkte boydan ayakkabılık dolabın yapılması. 14’lü güvenlik kilitli, çelik kasa yeni çelik kapının yapılması. 7.500 TL ye kadar olan kapı bedeli yükleniciye, üzeri farkı işverene aittir.

Giriş Antre

Çelik kapı iç giriş sol tarafta 1,30 m eninde ve boydan ytong tuğla ile bölünerek wc oluşturulması. Duvar sıvasının yapılması. 80×105 cm kapısının yapılması. Wc içinde kalacak olan yapılı olan pencerenin küçültülmesi ve sineklikli alimünyum menfezin yapılması. Tüm temiz/pis su tesisatlarının yeni wc tasarımına göre döşenmesi. Pis su giderlerinin döşenmesi ve ana hata bağlanması. Elektrik tesisatının ve aydınlatmanın yapılması çalıştırılması. Tüm zemin ve duvarların fayanslarının kaplanması. Asma klozetin yapılması. Aynalı wc dolabının yapılması. Clip-in metal banyo asma tavanların yapılması ve aydınlatma spotlarının takılması.

Giriş antre bölümüne; istenilen renk ve modelde mdflam gövde ve kapak aksam sol duvara portmantolu aynalı vestiyerin yapılması.

Mutfak

Salon ve mutfak birleşim duvarının boydan tamamen yıkılması ve salonla birleştirilmesi. Tüm dolapların sökülmesi. Yapılı olan mutfak kapısının iptal edilerek ytong tuğla ile kapatılması. Ankara’da Ümitköy’de Villanın Komple Tadilatında her detayı sizler için burada paylaşıyoruz. Yeni mutfak tasarımına göre tüm elektrik ve su tesisat yer değişiklikleri yapılacak. Mutfak tezgah arası fayansları yapılacak.

Salon

Salonda yapılı pencerelerin sökülmesi ve zemine kadar kırılması. Fransız sistem yeni Fıratpen S75 serisi yeni beyaz renk ısıcamlı pvc pencerelerin yapılması. Kanat sinekliklerinin (akerdeon sistem) yapılması. Dıştan sıva ve boya badana tamirlerinin yapılması. Led ve spot aydınlatmalı alçıpan asma tavanın yapılması. Aydınlatmaların takılması. Yapılı olan şöminenin yüzeyine dekoratif taş kaplanması. Şömine renkli cam kapağının takılması. Şömine bacasının temizlenmesi. Şömine yanında merdiven duvarı üzerinde bulunan mermer küpeştelerin ahşap küpeşte olarak uygun renkte yenilenmesi. Salon kolonun tamamının patlatma dekoratif taş kaplanması. Salon peteklerin yan duvarlara taşınması.

Üst kat odalar birleşim duvarının yıkılarak, istenilen ölçüde yeni ytong tuğla duvarın tekrar örülmesi.

İç Kapılar

Yapılı olan tüm iç kapıların uygun renkte lake boya ile boyanması. Kanatlar sökülerek atölyede, kasalar ise yerinde boyanacaktır. Tüm kol, kilit ve menteşeler kontrol edilerek varsa hasarlı ve kusurlu olanlar tamir edilecek ve kusurları giderilecektir.

Üst kat balkon pvc kapısı yenilenecektir. Alt kat giyinme odası girişine sürgülü ahşap panel kapının yapılması.

Alçı Sıva – Boya Badana

İç cepheler tüm tavanlar ve duvarlar olmak üzere hasarlı, kırık, çatlak veya bozuk olan yüzeylerin alçı sıva tamiratlarının yapılması. Yeni örülecek duvarların alçılarının çekilmesi. Zımparalarının yapılması ve boya astarlarının uygulanması. Tavanlara özel TEK marka tavan boyası, duvarlar su bazlı silinebilen silikonlu DYO dinamic marka ile istenilen renklerde boyanması. Salonlar tv duvarlarına işveren tarafından seçilecek ve beğenilecek olan 3 boyutlu duvar kağıtlarının veya patlatma dekoratif taş kaplama yapılması. Ön ve arka dış cephe pencere sövelerinin yapılması. Dış cephenin boyanması. Tüm odalar, mutaklar, koridor ve giriş antre, merdiven başı tavanlarına 10’luk istenilen modelde stropiyer ve perdeliklerin yapılması. Tüm kornişlerin yenilenmesi.

Zeminler

Zeminlerde yapılı tüm fayansların ve parkelerin, süpürgeliklerinin sökülmesi. Söküm sonrası tüm bozuk ve eğri zeminlerin kum çimento esaslı beton ile mastarlı tefsiye şaplarının atılması ve kusurların giderilmesi.

Koridor ve antreler, mutfak, çamaşır odası, alt giriş mutfak bölümü, ön sundurma zemini zeminlerinin 60×60 veya 60×120 ebatlarında yeni kalebodurların döşenmesi.

Tüm salon ve oda zeminlerinin Çamsan marka 10 mm derzli modern serisi istenilen renk ve modelde laminat parke döşenmesi. 8’lik beyaz renk süpürgeliklerinin yapılması. 2’lik şiltesinin boşluksuz serilmesi. Tüm kapı geçiş alimünyum profillerinin takılması.

Pvc kapı ve pencereler

Yapılı olan tüm pvc pencere ve kapıların kontrollerinin yapılması. Kusurlu, arızalı ve çalışmayan tüm kanatların ve kapıların kol, kilit, menteşe tamiratlarının yapılması. Ankara Ümitköy’de Villanın Komple Tadilatı Projemize Başlıyoruz. Değişmesi gerekenlerin değiştirilmesi. Salon pencerelerinin Fransız sistem yeni pencerelerle yenilenmesi. Tüm pencere iç denizlik mermerlerinin sakallı 2’lik beyaz renk yeni denizliklerle yenilenmesi.

Merdiven

Yapılı merdivenin tamamının sökülmesi. Kavis olan duvarların tamamının yıkılması. Alt kattan başlayarak yeni çatı katı girişine kadar, duvara sıfır olmak üzere yeni beton kalıp esaslı merdivenin yapılması. Tüm basamak ve sahanlıkların 4’lük kayın ahşap basamaklarla kaplanması. Rıhların beyaz mdflam olarak yapılması. Uygun renklerde tüm ahşap korkulukların ve trabzanların yapılması.

Çatı Katı

İşveren tarafından istenilen çatı katı modeline birebir uygun olmak üzere;

Tüm çatının sökülmesi ve kaldırılması. Yan 20’lik ytong tuğla duvarların örülmesi. Örnek modele uygun olarak ısıcamlı, uygun renklerde pvc pencerelerin imalat ve montajlarının yapılması. Dış cephe yalıtım, sıva ve boya işlerinin eksiksiz yapılması. Yeni duvarlar üzerine; 60X120 3mm boyalı ana taşıyıcı, 40×60 ara döşemeli çelik konstrüksiyon yeni çatı kargasın yapılması. 80×100 cm ölçüsünde, Havalandırma aydınlık çatı üst açılım pencerenin uygun renkte imalat ve montajının yapılması. Yalıtımının sağlanması. Kargas üstü 1,2’lik OSB + 2’lik mebran + uygun renkte mebranlı şinglenin tüm çatıya döşenmesi. Baca ve tüm çatı sac yalıtımının yapılması. Saçak alın tahtalarının verniklenerek takılması. Saçak dış alt betopan kaplamasının yapılması, sıvanması ve boyanması.

Bina yatay ve dikey yağmur oluklarının uygun renklerde yapılması ve montajlanması. Çatının alttan 5’lik taşyünü kaplanması. Ümitköy’de Villanın Komple Tadilatı. Tamamının alçıpan kaplamasının yapılması. Çatı katı iç duvarlarının 40×40 2 mm kutu profillerle bölünmesi ve alçıpanların montajlanması. Tüm tavan ve duvarların alçı sıvalarının en az 3 kat olmak üzere yapılması ve boyanması. Odaya 1 adet,  salon bölümüne ise 2 adet olmak üzere yeni petek tesisatının çekilerek radyatörlerin bağlanıp çalıştırılması. Çatı katı tüm bölümlerine; priz, düğme, anahtar elektrik tesisatlarının döşenmesi. Ümitköy’de Villanın Komple Tadilatı. Tüm aydınlatma hatlarının çekilmesi ve tamamının çalıştırılması. Zeminin tafsiye şapının atılmasını müteakip; Çamsan marka 8 mm derzsiz laminat parke kaplanması. Amerikan panel kapılarının yapılması. Sağ ve sol taraf boydan tüm dolap bölümlerine mdflam kapakların yapılması.

Petekler

Yapılı olan tüm peteklerin sökülmesi. Yerlerine aynı ölçülerde Demirdöküm marka yeni peteklerin takılması. Ümitköy’de Villanın Komple Tadilatını yapıyoruz. Tüm vanalarının yenilenmesi.

MADDE 2- KULLANILACAK MALZEMELER ve MARKALAR:

Vestiyer: İç-Dış aksam MDF lam kapak. Aynalı sürgülü kapaklar.

Banyo – Wc Dolabı: Mdflam iç ve dış kapak aksam. Serel – Turkuaz – Çanakkale marka çanak lavabo.

Alçı sıva: ABS alçı.

Boya: İç cephe DYO dinamic, dış cephe Filli boya.

Laminat Parke: Çamsan 10 mm derzli + 2’lik şilte + 8’’lik beyaz renk süpürgelikler.

Yalıtım İzolasyon: WEBER marka.

Süzgeçler: Paslanmaz ınoks süzgeçler.

Bataryalar: ARTEMA – ECA markalar veya müdavilleri.

Elektrik kabloları: HES – ÖZNUR marka.

Düğme ve prizler: NETELSAN marka.

Spot ve Ledler: CATA marka.

Asma (gömme rezervuarlı) klozet: VİTRA marka.

Granit & Seramik: ÇANAKKALE – EGE veya BİEN marka.

Fayans yapıştırıcısı ve Derz dolgu: Kalekim marka.

Çanak lavabolar: SEREL – TURKUAZ marka.

Radyatör petekler: Demirdöküm plus marka.

Pvc Pencereler: Fıratpen S75 serisi, ısıcamlı, beyaz renk.


Ümitköy’de Villanın Komple Tadilatı. Eski ve yeni hali arasındaki fark kalitemizdir. Sözleşme metnimizi adım adım nasıl gerçekleştirdiğimizi yine bu sayfamızdan görseller ve detaylı bilgiler eşliğinde inceleyebileceksiniz. Sıklıkla güncelleyeceğimiz bu sayfamızı takip ederek hakkımızda daha fazla bilgiye sahip olacaksınız. Ümitköy’de Villanın Komple Tadilatı.

Aşağıdaki sayfalarımızı da ziyaret ederek diğer tadilat ve dekorasyon konuları hakkında daha fazla bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ev Tadilat Fiyatları >

Dekorasyon Fiyatları >

İLGİLİ ARAMA BAŞLIKLARItripleks villa tadilatı, villa dekorasyonları, üç katlı villanın tadilat masrafı, villa tadilat projesi, ümitköyde anahtar teslim revizyon, tadilat firması ankara ümitköy,

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.