Ultra Modern Villalar

Bu yıla damgasını vurmuş Ultra modern villaları burada inceleyin! Bu makalemizde Modern villa tasarımının nasıl olması gerektiğinden tutun, Zemin döşemesine kadar her şey var. Son derece etkileyici modern villa tasarımları hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Ultra Modern Villalar – Müstakil bir evde, yemyeşil bir bahçe içinde hatta önünde bir de müstakil havuzu olan modern bir villada yaşamayı kim istemez ki? İnşaat sektörün her geçen gün gelişmesiyle villalar, cazip kampanyalar ile birçok kişinin hayali olmaktan çıkmış durumda. Her kesime hitap edebilmek adına villa modellerinde seçenekler epeyce arttı. Müstakil bahçe ve müstakil havuzlu villalardan tutun, ortak havuzlu ve ortak bahçeli villalara kadar pek çok seçenek arasından bütçeye ve beklentilere uygun tercihlerin yapılması mümkün.

Modern yaşantı ve otantik yaşantının güzelliklerini birlikte yaşayacağınız modern akımın etkileri, size yaşam alanınızda güzel bir ortam sağlar. İnanılmaz bir görüntüye sahip denize sıfır sahil kenarlarında ultra lüks modern villa tasarımları bulunur. Denizin maviliği ve beyazın canlılığıyla birleşen huzuru ve mutluluğu varın siz hayal edin. Çağdaş yaşama uygun şekilde yaşam alanları tasarlayan iç mimarlar, villanın etrafına özel olarak havuz, tenis kortu, basketbol sahası veya golf sahası yerleştirir.

modern-villa-örneği2

Modern Villa Tasarımı Nasıl Olmalı

Son derece gösterişli, yazlık veya normal kullanıma özel olarak tasarlanan modern villalar, daha çok merkezi yerlerden uzak alanlarda tercih ediliyor. Tamamen kişiye özel olarak da tasarlanıp inşa edilen villa tasarımları konusunda, profesyonel destek alarak hayalindeki eve kavuşabilirsin. Modern villa tasarımının dekorasyonunu lüks ve konforu sağlayacak şekilde oluşturmalısın. Geniş olduğu kadar gösterişli bir yaşam alanı oluşturmak için mimari unsurları, iç mimarla birlikte değerlendirmelisin.

  • Doğayla iç içe bir hayatın esintisini tadacağınız farklı tasarımlarla ahşabın görselliğini, sıcaklığını ve mutluluğunu hissedebilirsin.
  • Mimari çizgilerin egzotik ve doğallığını, modern tasarımlarla birleştirebilirsin.
  • Yaşam alanınızda ahşap üzerine yapılan motiflerle, doğal tarz ve modern tarzı bir arada kullanabilirsin.
  • Villanın etrafına güzel bir bahçe dekorasyonu ve modern bir ışıklandırma sistemi yapabilirsin. Pencereden baktığında doğayla bütünleşen ve hoş bir ışıklandırma sistemi ile modern bir görünüm sunan bahçende başka bir manzaraya ihtiyacın olmaz.
modern-villa-örneği3

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Villa sahiplerinin en çok ilgi gösterdiği dekorasyon fikirleri arasında, lüks villa tasarımları yer almakta. Bu kadar popüler olmasından ötürü birçok tasarım birbirine aşırı benzemekte. Ultra lüks villa iç dekorasyonları, en az villanın dışı kadar güzel, özenli ve gösterişli olmalı. Peki modern villa tasarımlarında neler yapmalı, nelere dikkat etmeli? Merak ediyorsanız, yazımızın devamını okuyunuz! İşte detaylar..

Odaların Konumları

Mimari açıdan düşünüldüğünde sadece mobilya ve aksesuarlara değil, daha ciddi değişimlere bakılmalı. Sık sık misafir gelebileceğini göz önüne alarak, dekor planlarını odaların konumlarına göre yapın. Misafir odalarını ferah ve aydınlık olarak düzenleyin.  Bunun yanı sıra misafir odalarının yakınında veya mümkünse içinde misafir banyosu olmasına özen gösterin. Hem ev içi yaşamınızı kolaylaştırmak hem de misafirlerinizi memnun etmek adına, yemek odası ile mutfağı yakın konumda tutun.

modern-villa-örneği4

Mobilya ve Aksesuarlar

Mobilya seçiminde aşırıya kaçmayın. Lüks ve gösterişli villa tasarımında gereksiz eşya kalabalığından kaçının. Mobilya ve aksesuar seçiminde gösterişli tercihler yapın fakat bunu minimum ölçüde bırakın. Modern tasarımı en iyi şekilde ortaya çıkarabilmek adına, mobilya ve aksesuarların renklerini ve boyutlarını doğru seçin.

Villanızın Değerini Arttırın

Çoğu ev sahibi lüks villayı yalnızca eşyalardan ibaret görse de bu büyük bir yanlıştır. Halbuki işlevsel bakımdan evin özelliklerini arttırarak değerini de ikiye katlarsınız. Isıtmalı havuz, otomatik ışık ve perde sistemi, yerden ısıtmalı parke gibi yeniliklerle lüks villanızı tam anlamıyla ultra lüks yaparsınız. Böylece evinizi lüksün daha üstüne çıkarıp şahane bir yaşam alanına dönüştürürsünüz.

Renk ve Desen Uyumu

Dekorasyonda renk ve desen uyumunun ne kadar önemli olduğunu tahmin bile edemezsiniz. Bir iç mimar ile çalışmak istiyorsanız, öncelikle hangi renk ve desenlerden hoşlandığını saptamalısın. Bu iç mimarın işini her zamankinden daha kolay ilerletecek ve tam da sizin istediğiniz sonucu verecektir. Hele ki söz konusu lüks bir villanın mobilyalarıysa kesinlikle renkler daha ön planda olacaktır.

modern-villa-örneği5

Işıklandırmaya Özen Gösterin

Işıklandırma modern villa tasarımında atmosferi bir anda değiştirir. Bunun için doğal ışık ve yapay ışık kaynaklarını dekorasyonda mutlaka değerlendirin. Yaşam alanınızda ferah ve aydınlık atmosferi her zaman yaşamak için buna özen gösterin. Hem doğal ışığı içeride tutun, hem de yapay ışık kaynaklarıyla bunu destekleyin.

En Göz Alıcı Nokta Havuz

Havuz her zaman yaşam alanınızın odak noktası haline gelir. Günün her saatinde konforlu bir havuz hemen dikkat çeker. Dekorasyonda geceleri ışıl ışıl görünümüyle huzur veren, gündüzleri masmavi görünümüyle stresinizi alan havuz detayına özen gösterin.

Villa tavan tasarımı

Villanızı biraz hareketlendirmek için tavan tasarımında, tepsi tavan veya damla tavan gibi alternatifleri değerlendirin. Mevcut alana yakışır tavan tasarımı tercihlerini gözden geçirin. İç mimarlar tavanlarda zarif aydınlatma tasarımına da önem veriyor. Yeni stil tavanlarda Led aydınlatma üniteleri ve avizeleri destekleyen spot ışıklandırmalar tercih ediliyor. Villanın görkemi avizenin büyüklüğüyle ortaya çıkar. Bilhassa salonda büyük avize, diğer odalarda küçük avize uygun seçim olur.

modern-villa-örneği6

Zemin Döşemesi

Zeminler dekorasyon unsurları arasında ayrı bir öneme sahiptir. Mobilya ve diğer dekorasyon unsurlarına uyum sağlayacak, şık ve zarif bir ortam oluşturacak seçimler yapılmalıdır. Modern villa dekorasyonunda neme dayanıklı ahşap görünümde porselen karolar zeminde oldukça şık bir görünüm oluşturur. Ahşap zeminde laminat kullanımı da hoş bir alternatif olur.

En Trend Modern Tasarımlar

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: modern lüks villa,villa modelleri,havuzlu villa,lüks villa tasarımları,villa fiyatları,modern tasarımlar,villa tasarımları,modern villalar,ultra lüks modern villa tasarımları,villa dizayn,modern villa dekorasyonu,