terasımı-kapattırmak-istiyorum1

Terasımı Kapattırmak İstiyorum

Teras kapatma konusundaki bilgileri burada inceleyin! Bu makalemizde Teras kapatma sistemlerinin avantajlarından tutun, Teras kapatmanın faydalarına kadar her şey var. Teras kapattırmak için yapılması gerekenler hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Terasımı Kapattırmak İstiyorum Geniş balkon ya da teras eve değer katan özellik olarak kabul edilir. Geniş cam kapılarıyla iç mekanda ferahlık sağlayan balkon ve teraslar, ev sahiplerine temiz hava alabilecekleri bir alan sunar. Balkon ya da terası olanlar bu alanı, yazın olduğu gibi kışında yaşam alanı olarak kullanmak isterler. Teras kapatma yöntemleriyle kapalı yaşam alanı oluştururlar. Teras ya da balkonu, eve ek bir oda kazandırmanın yanı sıra yaz-kış rahatlıkla kullanabilmen için ufak tadilatla kapatabilirsin.

terasımı-kapattırmak-istiyorum2

Balkon camekan yöntemiyle, dilediğinde yarı açık hale getirebileceğin dilediğinde kapalı bir balkonla keyif yapabileceğin yaşam alanı oluşturabilirsin. Kapalı iken kış bahçesi ya da oda gibi değerlendirebilirsin. Açıkken yine balkon ve teras olarak kullanabilirsin. Balkon ya da terasın sunmuş olduğu imkanlardandan yaralanabilirsin. Katlanır cam gibi seçenekleri değerlendirebilirsin. Balkon ve terası kapatma konusunda karar vermekte zorlanıyorsan, size fikir verecek örnek tasarımları inceleyebilirsin.

Teras Kapatma Sistemlerinin Avantajları

 • Yaygın olarak kullanılan teras üzeri kapatma sistemleri, çeşitli renklere sahiptir.
 • Ana materyal ve çalışma sistemleri sayesinde her türlü alanda kullanım imkânı sağlar.
 • Her zevke hitap eden özellikleri sayesinde, kullanıldığı alanda beklentileri karşılar.
 • Her mevsim kullanım imkânı sunarlar.
 • Sağlamış olduğu ısı yalıtımı konusunda, önemli derecede avantajlara sahiptir.
terasımı-kapattırmak-istiyorum3

Teras Kapattırmak İçin Yapılması Gerekenler

Terasınızı kapatmak mı istiyorsunuz? Yazın terastan daha fazla yararlanıp, gölgelik alan mı elde etmek istiyorsunuz? Terasınızı elbette kapatabilirsiniz, fakat bunun için bağlı bulunduğunuz gerekli harçları ödemeli ve yerel yönetimden izin almalısınız. Sabit kapatma ya da hareketli kapatma arasında seçim yapmalısınız. Yazımızın devamında, konuya dair bazı uygulama fikirlerini bulabilirsiniz.

Gölgelikle Ayarlanabilen Güneşlik

Terasın yapılandırmasına ve mevcut alana göre gölgelik (pergola) seçeneğini değerlendirebilirsin. Pergolaların maliyeti düşüktür. Daha ferah çözümler sunarlar.

 • Gölgelik, tüm tarzlara ve hemen hemen her yapılandırmaya uyum sağlayan ahşap ya da metal yapıdan oluşur.
 • Dayanıklı ve çok yönlü bir çözüm sunar.
 • Pergolanın çatısı güneşlik görevi görecek şekilde delinmiştir.
 • Filtrelenen ışığın derecesini kontrol etmek için tavana ayarlanabilir çıtalar takılabilir.
terasımı-kapattırmak-istiyorum4

Teraslarda Yelken Açsın

Terasına bohem stil vermek istiyorsan yelkenler idealdir. Denizden esinlenmiştir. Yelken çözümü, basit bir gölgeleme alanı oluşturmak için duvarların arasına büyük kanvas üçgen kumaşlarının asılmasından ibarettir.

Stor Perde Sistemi

Çok çağdaş ve tasarımcı modelleri vardır. Bu uygulamada;

 • Stor perde evin önüne takılır.
 • Evin içini terasa doğru uzatır.
 • Su geçirmez kumaştan oluşmaktadır.
 • Açılan projeksiyon (gösterim) tipi modelleri tercih etmeniz mümkündür.
terasımı-kapattırmak-istiyorum5

Cam Kapatma İşlemi

Teras cam kapatma işlemi, kullanılan malzemelerin dayanıklı olmasından dolayı güvenlidir. Teraslarda kullanılan cam kapatmalarda temper ve laminasyon özelliğine sahip olan camlar kullanılır. Temper camlar kolay kolay kırılmaz ve dayanıklı camlar olup kırıldığında ise parçalanmaz özelliğe sahiptir. Temper camlar; bina ve insan faktörü ele alınarak, bina teraslarının darbe alma durumlarında ve diğer koşullara dayanıklı olması için tasarlanmıştır.

Kafeslerin Arasında Bitkiler

Uygulanması kolay olan kafes sistemi, ahşap ya da hafif metal çıtalardan yapılan ince çerçeveden oluşur. Yeşil bir çatı oluşturmak için yavaş yavaş yapıyı ele geçiren tırmanma bitkileri ekilir. Doğal olan bu çözüm, terasınızı oldukça estetik hale getirir.

Kış Bahçesi

Terasını üstü kapalı kış bahçesine çevirebilirsin. Tam kapatılan ve sürgülü cam pencereyle havalandırılan terasınız, sizin ve misafirleriniz için yaz-kış keyifli oturma alanı olacaktır.

terasımı-kapattırmak-istiyorum6

Teras Kapatmaların Faydaları

Mevcut terasa yapılacak olan kapatmanın, teras zemininde bir çatı görevi göreceğinden bu zemin alanı için bir koruma anlamına gelir. Bunun yanı sıra zemin için bakım ve onarım masrafları en aza iner. Ayrıca teras kapatmalar teraslarda bulunan eşyaların güneş ışınlarından ve kötü hava şartlarından kaynaklı sulardan korunmasını sağlar. Bununla birlikte;

 • Çeşitli çalışma mekanizmalarına sahip olan bu sistemler, kullanıldıkları alanın tarzına uygun olarak tercih edildiğinde oldukça şık, modern ve aynı zamanda işlevsel avantajlar sağlar.
 • Kış mevsiminin soğuk ve kötü hava koşullarına karşı teras ya da balkonların korunması konusunda çeşitli özelliklere sahiptir.
 • Dolayısıyla ısı izolasyonu konusunda olduğu kadar suyun içeri sızmasını önleme avantajı sağlar.
 • Bu bağlamda önemli derecede su izolasyonu sağlamakta olup, zemin bozulması konusunda önleyici nitelik taşımaktadır.
 • Sunmuş olduğu ısı yalıtım özelliği sayesinde, enerji tasarrufu da sağlar.
 • Ekonomik kullanım özelliğiyle bütçeye destek olur.

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR: teras kapama,balkon kapama,teras kapatma fiyatları,teras kapatma nasıl yapılır,veranda kapatma sistemleri,teras kapatma sistemleri,balkon kapatma nasıl yapılır,teras kat nasıl kapatılır,teras kapatma modelleri,teras kapatmanın faydaları,teras kapatma sisteminin avantajları,

Related Posts

50 m2 Teras Kapama Projemiz Bitti

Merhaba. Yeni bir Dekordelisi projesinin daha sonuna geldik. 14 gün gibi kısa bir sürede 50Devamını oku

Teras Kapatma Böyle Yapılır

Burada bir teras kapatmanın nasıl yapılması gerektiğine dair eşsiz bilgileri sizlerle paylaşacağız. Devam eden birDevamını oku

kış bahçesi veranda1

Kış Bahçesi (Veranda) Böyle Yapılır

Yeni teslim ettiğimiz projelerimizden bir yenisini daha sizlerle paylaşıyoruz. Kış bahçesi (Veranda) böyle yapılır dedirtecekDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0