Teras Kat ve Çatı İzolasyonu

Teras katınızdan tavanınız su mu alıyor, teras kat kapanınca soğuk olur mu, teras kapatılınca teras çatısı nem alır m?Gibi sorularla kafanızı hiç meşkul etmenize gerek kalmadan biz dekor delisi ailesi olarak imdadınıza koşuyoruz.

Teras Kat ve Çatı İzolasyonu- teras kat yalıtımı bina inşasında aslında az önemsenen bir iştir.Bina inşasında genellikle eksik yapılan bu iş daha sonra teras kat sahipleri tarafınca yapılması önemlidir.Teras kat sahiplerince yalıtım yapılması hem kullanım koşullarını iyileştirecek hemde altındaki odanın tavan yalıtımını ve odanın sıcaklık değerlerinin kullanım koşullarını iyileştirecektir.

Teras yalıtımı günümüzde evlerimizin teras kat kullanımında değişik alternatiflere oluşmasına zemin hazırlamıştır.Yalıtımı yapılan bir teras kat hem sıcaklık farkı acısından hemde tavanın su yalıtımı açısından önem arz eder.

Şimdiki teras kat çatı kapatma sistemleri teknolojinin de yardımıyla oldukça gelişmiş olup çatı kapatma sistemlerindeki izolasyon şartları da oldukça gelişmiştir.Bu gelişim teras katlarımızın daha işlevsel ve kullanışlı hale getirmiştir.Zemine yapılan mebranlı su yalıtımı ve çatı kapatmaya yapılan izocamlı yalıtım sistemiyle duvarlara yapılan köpük yalıtım malzemesi ve ısıcamlı cam balkon sistemleriyle iç mekandan farkı olmayan terasınız büyüklüğünde yeni bir yaşam alanı oluştura bilirsiniz.

Teras Kat Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Teras katlarınızın yalıtımını yaptırmak gerçekten çok iyi fikir olur. Bu fikrinize yardımcı olmak açısından sizlere biraz teras kat yalıtımı nasıl yapılır ondan bahsetmek istiyorum.

Teras kat yalıtımı yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli ölçüt nem ve su izolasyonunun doğru ve yeterli yapılması önemli bir ölçüttür.Yalıtım yapılmadan önce zemin gerekirse detarjanlı su ile iyice temizlenir ve kurutulur. Zemin temizliği tam olarak yapıldıktan sonra su yalıtım izolasyonu astarı sürülür.Bu işlem yapıldıktan sonra fileli yalıtım astarı atılır oda kuruduktan sonra son kat astar atılır en son olarak zeminler seramik veya taş ile kaplanarak işlem bitmiş olur.

İkinci bir seçenek ise membran kullanarak yalıtım uygulaması yapmaktır.Bu uygulama basit gibi görünse de profosyenel inşaat çalışanları tarafından kaliteli bir çalışma ile yapılmalıdır.Bu işlem ve uygulanma şekli en kaliteli izolason işlemlerinden olup garanti kapsamına girebilir.Doğru ve iyi şekilde yapılmış bir membran uygulaması ömürlük bir su ve nem yalıtımı sağlar. Yapılabilinecek diğer bir işlem ise çatı kapatılarak çatı üzerine yapılacak olan izocam malzemesi uygulamasıdır. Bu uygulama ile hem yeni bir yaşam alanı oluşturulur hem de çatı katının izolasyonu sağlanmış olur.

Teras Yalıtım Malzemeleri

Yalıtım izolasyon malzemelerinden bazıları :

  • Cam yünü
  • Ekstrüde Polistren
  • Ekspande Polistren
  • Poliüretan
  • Fenol Köpüğü
  • Cam Köpüğü

Yukarıda vermiş olduğum teras kat ve çatı yalıtımı konusu üzerine yazımda sizlere yardımcı olmaya çalıştım.Yalıtım konusu hakkında daha fazla bilgi ve görsele ulaşmak için aşağıda sizler için verdiğim adreside ziyaret edebilirsiniz.


ÇATI KATI YALITIMI

Çatı Katı Yalıtımı – Çatı Katı İzolasyon – Düz çatılar sadece dışarıdan izole edilebilir. Çatı Katı Yalıtımı – Sıcak hava yükselir ve evinizde çoğu kez tavan arasına gider. 


İLGİLİ BAŞLIKLAR: teras yalıtımı, çatı yalıtımı, teras kapatma,teras yalıtım çeşitleri, çatı kapatma izolasyon çeşitleri, izolasyon, yalıtım,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *