teras-kat-kapatma-örnekleri1

Teras Kat Kapatma Örnekleri

Teras kat kapatma örnekleri hakkındaki bilgileri burada inceleyin! Bu makalemizde Doğru kapatmanın nasıl olması gerektiğinden tutun, Dubleks teras kapatmaya kadar her şey var. Teras kapatma konusunda geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Teras Kat Kapatma Örnekleri Evinde terası olan pek çok kişi çeşitli sebeplerden ötürü, uygun tasarımlarla teraslarını kapatmak istemekte. Yazın bu alanlar fazla güneş ışığına maruz kalıyor. Kışın olumsuz hava şartlarının ortaya çıkması, terasların kapatılmasını zorunlu hale getiriyor. Terasların kapatılması konusunda ön plana çıkan farklı örnekler bulunmakta. Teras kapatma örneği, yaşam alanının dekoratif olarak görünümü ve farklı mekan oluşturulması bakımından hayli önemli. Yazın güneşin en tepede olduğu saatlerde bile rahatça mangal partileri yapıp, arkadaşların ve ailelenle keyifli zaman geçirebilirsin.

teras-kat-kapatma-örnekleri2

Kışın sıcak içeceğinle temiz havanın tadını çıkarıp kafa dinleyebilirsin. Her teras kapatma örneği sizlere ayrı bir fikir verir. Birbirinden farklı teras kapama modelleri bulunur. Teraslarının üzerini kapatmak isteyen kişilerin belirli modeller eşliğinde hareket etmesi gerekir. Peki ön plana çıkan teras kapama örnekleri nelerdir? Bugünkü makalemizde, en ideal malzeme ve modeli seçebilmeniz adına, size ilham verebilecek birbirinden farklı ve çarpıcı teras kapatma örneğini bir araya getirdik. Bakalım en çok hangisini beğeneceksiniz?

Doğru Kapatma Nasıl Olmalı

Teras üstü kapama, oldukça önemlidir. Teras kapatma uygulaması hakkında yapılacak olan işler ve çalışma prensiplerimiz konusunda her detayı sizlere veriyoruz. Devam eden ve biten işlerin resminin ve yapım aşamasının videosunu çekerek, sosyla medya hesablarımızdan paylaşıyoruz. Müşterilerimizin bizden istediği model ve teras kapatma örneklerini sizlerle paylaşıyoruz.

teras-kat-kapatma-örnekleri3

Sizlere modern şekilde sunduğumuz hizmetler arasında, hareketli tente teras kapatmalar bulunmaktadır. Dilediğin zaman açılan, dilediğin zaman tamamen kapanan bu tente modelleriyle, pratik kullanımların keyfini çıkarabilirsin. Yazın açık kışın kapalı olarak kullanabileceğiniz hareketli tente kapatmalarına çok uygun fiyatlarla erişebilirsiniz. Faaliyetteki uygulamamız, teras sabit skylight cam kapatma sistemidir. Modern isteklerin ve tercihlerin uzantısı olan bu uygulamalarımız öncelikli olarak müşteri memnuniyeti baz alınarak yapılmaktadır.

Teras Kapatma Modelleri

 • Modern ve Görkemli Teraslar
 • Ahşap İskelet ve Kumaş
 • Bambu Kaplamalı Teraslar
 • Şık ve Zengin Tasarımlı Teraslar
 • Cam Çatılı Teraslar
 • Beşik Çatılı Teraslar
 • Tavanı Kapanıp Açılabilen Teraslar
 • Branda ile Teras Kapama
 • Kameriye Tipi Teraslar
 • Polimer Çatılı Teraslar
 • Kış Bahçesi Perdelere Sahip Teraslar
teras-kat-kapatma-örnekleri4

Cam Teras Kapama

Teraslar birçok ev ve iş yeri için bulunulan alanın en güzel noktalarından bir tanesi. Havaların ısındığı dönemlerde insanlar zamanlarının çoğunu bu alanlarda geçirmekten büyük keyif alırlar. Havanın çok sıcak olması ve kişinin kendini sıcaktan koruyamaması sonucu, teras keyfi yerini daha farklı sorunlara bırakabilir. Böylesi durumların önüne geçmek adına şimdilerde yapılan işlem oldukça basit.

Özel bir cama sahip olan bu uygulamalarda güneşin tüm zararlı ultraviyole ışıkları dışarıda kalır. Size sadece yararlı ışıklar ve ısılar gelir. Dekoratif yapıya sahip olan teras kapatma modelleriyle, terasını ve evini komple güzel gösterebilirsin.

Teras Kapatma Montaj Süreci

Normal standartlarda bir teras için bu süreç 2 aşamalı olarak ilerler. İlk süreçte kapatılmak istenilen terasın teknik proje çizimi yapılır. Temel olarak bu projede, teras için en uygun kapatma modeli ve malzemenin kullanılması amaçlanır. Son aşamada; projede belirtilen ana taşıyıcı, ara aks, üst kaplama çatı malzemesi, ters tavan vs. uygulamaların montajının yapılması gelir.

teras-kat-kapatma-örnekleri5

Cam Kapatma Tercihi

Teras kapatma tercihlerinde, dikkat edilmesi gereken en önemli durum doğru materyal seçimidir. Teras cam kapatma işlemi, üstü açık geniş binaların yağmurdan ve güneşten zedelenen zeminleri için idealdir. Cam balkon sistemleri dayanıklı ve saydam görünümlüdür. Binaların geniş yer kaplaması ve daha estetik görünmesi bakımından teraslara cam kapatma yapılması daha uygundur.

Dubleks Teras Kapatma

Ev ve iş yerinde bulunan kişilerin sakin yaşantı içinde olmasını sağlayan açık teraslar, yaz-kış farklı sorunlarla bazen sıkıntı yaşanmasına neden oluyor. Bu sorunlardan dolayı pek çok insan, açık olan terasları kapatmanın yöntemlerini arıyor. Terasların kapanması konusunda ön plana çıkan bazı örnekler bulunmakta. Kişiler bu örneklerden yararlanabildiği gibi kendileri de kapalı teras tasarlayabilmekte. Dubleks teras kapatma modelleri yapısında ortaya çıkan teras kapatma yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

teras-kat-kapatma-örnekleri6
 • Çatıları kapatılan ve yan tarafları da katlanabilen camla tasarlanan teraslar, oda şeklini alır. Kişiler yaz-kış bu alanlarda rahatça oturur.
 • Terasın sadece çatısı kapatılabilmekte. Bu uygulamada terasın yan tarafları açık olmalıdır.
 • Yukarıdaki teras kapatma örneği ve tekniği, terasların yan taraflarıyla kapatılıp kış bahçesi oluşturulmakta.
 • Sadece tavan kısmını uygun şekillerde kapatarak, açık alan meydana getirebilmektedir.
 • İstenilen modeller çerçevesinde teraslar kısa sürede kapatılmakta.

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR: teras üstü kapatma,dubleks teras kapatma modelleri,teras kapatma yöntemleri,teras kapama modelleri,açık teras,teras kapatma örnekleri,çatı katı balkon kapatma,teras kapama fiyat, dubleks teras kapama, hareketli tente teras kapatmalar,skylight cam kapatma sistemi,cam teras kapama,

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.