Bu yıla damgasını vurmuş Teknolojik dokunuşlarla gelen dekorasyonu burada inceleyin! Bu makalemizde Teknolojik masalardan tutun, yeni nesil ev tipi hava temizleyicilerine kadar her şey var. Ev dekorasyonunda teknolojik dokunuşlar hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Teknolojik Dokunuşlarla Gelen Dekorasyon – Teknolojinin takip edilemez hızda gelişmesiyle, ev dekorasyon ürünlerinin şimdiye kadar kesiştiği söylenemez. Günlük hayata kolaylıkla adapte edilebilir hale gelmesiyle, evlerimiz gelişen teknolojilerle bütünleşti. Çeşitlenen ihtiyaçlarımız ve değişen yaşam tarzımızla daha uyumlu hale geldi. Bu yazımızda teknolojik dokunuşlarla bir araya gelen dekorasyon elemanlarını ele alacağız. Hepimizin bildiği gibi akıllı ev eşyaları teknolojinin gelişmesi ile üretilmeye başladı. Yerden tasarruf etmenin dışında, güzel görünümleri ve dekoratif olmalarından dolayı tercih sebebi oldu. Günümüzde teknoloji ve tasarımın birleşmesiyle, ortaya oldukça keyifli evler çıkmakta.

teknolojik-ev-örneği2

İsterseniz akıllı ev sistemleri diye adlandırılan bu güzel gelişmelerle, evinizi daha kullanışlı hale getirebilirsiniz. Pek çoğumuzun evinde kabloların görüntü kirliliği oluşturduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Teknoloji gelişimi ile artmış olan elektrik kullanımı ve kablolar, evin duvarlarında görüntü kirliliğine neden olmaktadır. Görüntü kirliliğinin önüne geçebilmek maksadıyla özel mobilyalar tasarlandı. Bu mobilyalarda bulunan bölmeler sayesinde kablolarınızı rahatça saklayabilirsiniz. Böyle mobilyalara evinizin dekorasyonunda yer verebilirsiniz. Yanmayan kumaşlarla kaplanan mobilyalar ve perdelerle daha güvenli bir ortam oluşturabilirsiniz. Tüm bu önlemlerle yangın anında tehlikenin azalmasını sağlarsınız.

Teknolojik Masalar

Kullanışı zaman gerektiren teknolojik fikirle bilgisayarın, telefonun ya da tabletin masanın üstüne yansır. Masanızda çalışırken oldukça havalı ve estetik bir görünüm ortaya çıkarır. Masanızla bütünleşen bu teknolojik masalar oldukça fazla ilgi görecek gibi..

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  İç Mimaride 2020 Trendleri

Akıllı Eğlence Üniteleri

Gelecekte günlük hayatımıza karışacak olan ürünlerle,  günlük yaşamındaki etkinlikleri her yönüyle izleyebilir, ölçebilir ve değerlendirebilirsin. Boş vakitlerimizde kitap okuruz, müzik dinleriz ve televizyon seyrederiz. Boş vaktini geçirdiğin sürede ne okuduğunu, ne izlediğine ve bu içeriklerin ruh halinle olan ilişkisini takip edebileceksin desem. Nasıl mı? Akıllı bir eğlence ünitesi olsa ve nasıl hissettiğinizi sorarak ruh halinizi analiz etse.. Eminim ki çok hoşunuza giderdi öyle değil mi? Hayali bile çok güzel olurdu. Evinde bulunan kapsamlı eğlence sistemi ruh halini analiz edebilir. Nasıl hissetmek istediğini sorabilir. Sizin için uygun bir film seçebilir. Tüm bunlar uzak bir hayal değil!

teknolojik-ev-örneği5

Akıllı Televizyon Üniteleri

Dvdler, kablolar, müzik seti gibi faktörler dağınık görüntüye neden olabilir. Elektronik aletlerin görünümünü kontrol altına almak çoğu zaman zordur. Ev halkı için sorun teşkil etmese de misafir için biraz can sıkıcı olabilir. Evin bu bölümünün şık ve dekoratif olmasını istiyorsan, akıllı televizyon ünitelerini tercih edebilirsin. Yeni tasarımlarda var olan sistemlerle, bütün bu aletler tv ünitenizin içine saklanabilir. Ortaya şık ve dekoratif bir tv ünitesi çıkar.

Akıllı Aynalar

Filmlerde gördüğümüz bu aynalar artık o kadar da uzakta değiller. Banyo, yatak odası gibi evinin bazı odalarında yer vereceğin akıllı aynaların karşısına geçtiğinde, üzerinde hızlı bir sağlık kontrolü yapabilirsin. Bu sağlık kontrolü sırasında yüz tanıma teknolojisini kullanarak, o anki ruh halin hakkında ipuçları alabilirsin. Kanındaki solunum oranını ve oksijen seviyesini ölçebilirsin. Kişisel bakımını yaparken öbür yandan gündemden haberdar olabilir, maillerini kontrol edebilirsin. Hava durumu gibi günlük bilgilere ulaşabilirsin.

Cildinin nasıl göründüğüne bağlı olarak o gün hangi cilt bakımı adımlarını uygulaman gerektiği konusunda tavsiye alabilirsin. Vücut şeklini değerlendirip sağlığınla ilgili öneriler sunabilmesi mümkün olabilir. Gelişen teknoloji ile birlikte bu aynalar ile yapabilecekleriniz artmaya devam edecektir. Öyle ki! banyonuz ve kullandığınız odanız oldukça havalı görünecektir.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  En Trend Renkler
teknolojik-ev-örneği3

Akıllı Tuvaletler

Günümüzde vücuda alınan her türlü ögenin besin içeriğini ve kalori değerini analiz etmek, yaygın bir aktivite haline geldi. Çeşitli teknolojik cihazlar yardımıyla bu kalorileri nasıl harcadığımızı takip edebiliyoruz. Peki! Bu besinlerin vücuttan nasıl atıldığını değerlendirmek neden mümkün olmasın? Tuvaletinde akıllısı olur mu demeyin! Gün içinde en sık kullanılan alanlardan olan banyo ve tuvaletlerimizi, teknolojik gelişmelerle daha estetik ve hijyenik hale getirmemiz mümkün.

Gelecekteki akıllı tuvaletler sayesinde; bedeninin iyi çalışıp çalışmadığını gözlemleyebilir ve nasıl yaşadığın hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Teknolojik tuvaletlerin çeşitli işlevsellikleri sayesinde uyguladıkları testler sonucu; idrar yolu enfeksiyonları, hamilelik, bağırsak ve bakteri dengesizlikleri gibi birçok sağlık durumu hakkında erken uyarılar alabilirsin. El değmeden temizliğimizi yapabilen bu klozetler oldukça cazip görünüyor. Temizlik dışında işlevsel ve kullanışlı bir görünüme sahiptirler. Bizi yormadan yıkama ve kurulama işlemi yapabilen bu tuvaletlerin estetik görünümü de tercih sebebi olacağa benziyor.

Duvar paneli

Yatak odanda yer alacak olan, görünmez teknolojiye sahip duvar paneli ile yatakta gerçekleştirdiğin etkinlikleri ve uyku vaktini kontrol edebilirsin. Bünyesinde bulunan cihazlar sayesinde akıllı bir yatak başı gibi işlev gören bu panel, akıllı saati ile istediğin zaman seni uyandırabilir. Akıllı ışıklandırma sistemi ile kitap okumaktan uykuya geçeceğin zamanı belirleyebilirsin. Farklı renk ve seviyelerde ışık sunan bu ürünle zaman ayarlamaları yaparak; otomatik uyandırıcı, dinlendirici ve yatıştırıcı atmosferler oluşturabilirsin.

teknolojik-ev-örneği4

Hava temizleyiciler

Yeni nesil hava temizleyiciler çevremizde bulunan mikrop ve virüslerden arınmaya son derece önem verdiğimiz şu günlerde, resmen imdadımıza yetişti. Biliyoruz ki evde bulunan ve dışarıdan eve giren alerjenler, bakteriler ve virüsler çeşitli sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Geliştirilen yeni nesil ev tipi hava temizleyicileri, havadaki parçacık seviyelerini izlemek için profesyonel düzeyde sensörler kullanıyor. Otomatik ayarlamalarla çeşitli süzgeçler kullanarak ortamdaki havayı temizliyor. İhtiyaçlarınız doğrultusunda, alerjen, bakteri ve virüs temizleme seçeneklerine göre ayarlayabiliyor. İnsan saçının çapından 2.500 kat daha küçük parçacıklarının dahi filtrelemesini sağlayabiliyor.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Modern vestiyerler

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: teknolojik ev,ev dekorasyonu,teknolojik ev dekorasyonu,akıllı teknolojik ev aletleri,geleceğin teknolojisi,ev dekorasyonu ve teknoloji,akıllı aynalar,teknolojik masalar,akıllı tv üniteleri,akıllı tuvaletler,