Şömine Fiyatları

şömine fiyatlarını bu sayfamızda inceleye bilirsiniz. Fiyatlar sayfamızı sıklıkla güncelleyerek sizleri daha doğru bilgilendirmek istiyoruz.

ALİTİKİ Metal Siyah Renk Masa Üstü Şömine at2 > 305 TL

SAHİNSOMINE Elektrikli Sömine Haznesi 80 Cm SHN80 > 8.236,80 TL

Dodo İç Mimarlık & Mobilya Tasarım Elektrikli Şömine 90 cm PR0911 > 1.299 TL

Dodo İç Mimarlık & Mobilya Tasarım Elektrikli Şömine 65 Cm DM2106 > 1.349,10 TL

DLC Elektrikli Şömine 1800w Dekoratif Şömine Beyaz 33369636 > 5.939,10 TL

KORFLAME Cavaletto Beyaz Taşınabilir Şömine 789277481629 > 7.990 TL

şömine nedir?

Şömine bulunduğu ortamı ısıtan odun yakılarak kullanılan eskilerde yemek pişirmek içinde kullanılan ısıtma sistemidir. Güzel rustik görüntüsünden dolayı yıllardır güncellenen ve bir çok modeli olan bir ısıtma sistemidir. Günümüzde şöminelerin elektiriklisi doğalgazlısı ve eski sistem odunlusu da mevcuttur.

şömine Nasıl Yapılır?

Sağlam kırığı çatlağı olmayan kırmızı renkte tuğlalar, çimento, ahşap tahtalar, çatı, keçe, ızgara koruyucu kalkan, damper, kum tanecikleri, kil ve ezilmiş taş parçacıkları şömine yapımında kullanılan malzemelerdendir.

Belirlenen şömine zemini yaklaşık olarak 65 cm derinliğinde açılır. Açılan derinliğin içine kenarlarını düzğünce kapatacak şekilde kalıp yerleştirin kum çakıl ve çimentodan yapılan harcı çukura doldurarak bir kaç gün bekleye bırakın.

Çatı temelini de yaptıktan sonra, ikinci iş olarak duvar örülmesi işlemi vardır. Duvar örülmeden önce ıslatılmış tuğlalar projeye göre örülür. Son işlem olarak baca montajı yapılır baca yalıtımı oldukça sağlam olmalıdır.

Bu genle bir şömine yapımıyken tasarım taş duvar şömineler alçıpan şömineler modern şömineler de mevcuttur. Yani şömineneizin modeline göre yapım aşamasında da ufak tefek değişiklikler olabilir.

Bu sayfamızda sizlere şömine kullanımı ve fiyatları hakkında kısaca bilgi verdim. Diğer inşaat malzemeleri hakkında bilgi ve fiyat listesine ulaşmak isterseniz aşağıdaki tümünü incele adresinizde ziyaret edebilirsiniz.

iLGİLİ BAŞLIKLAR: şömine fiyat ve modelleri, şömine nedir, şömine nasıl yapılır,

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.