sıkça-yapılan-oturma-odası-hataları3

Sıkça Yapılan Oturma Odası Hataları

Oturma odasında sıklıkla yapılan hataları burada inceleyin! Bu makalemizde Oturma odalarının kalitesiz görünümünden tutun, mobilya yerleşimine kadar her şey var. Tasarımcılara göre kaçınılması gereken hatalar hakkındaki geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Sıkça Yapılan Oturma Odası Hataları İyi seçilmiş bir ev, oturma odasında başlar. Biliyoruz! uzun bir günün arkasından dinleneceğiniz yer olan oturma odanızın üzerinde çok fazla baskı var. Siz ve misafirleriniz tarafından en sık kullanılan alan olarak, oturma odası fikirlerinizi doğru yapmak istemeniz kaçınılmazdır. Ancak, tasarım kararınız diğer odalarda da önemlidir. Ve bu nedenle, bir evi (genel olarak) neyin değersiz gösterdiğini bilmek her zaman iyi bir fikirdir.

Tüm alanlarda olduğu gibi, oturma odanızı dekore etme şekliniz tamamen kişiseldir. Ve kişisel olarak sizi mutlu eden, doğru hissettiren şey neyse onu yapmalısınız. Yine de, odanızda değişiklik yapmayı düşünüyorsanız, bir tasarımcının kaçınma listesinde ne olduğunu bilmek asla kötü bir fikir değildir. İşte uzmanların karşı çıktığı şeylerden bazıları…

Oturma Odasını Kalitesiz Gösteren Nedir

Bir mutfağı ve yatak odasını neyin değersiz gösterdiğini zaten biliyor olabilirsiniz. Peki ya evinizdeki en sosyal alan olan oturma odanız? Burada tasarımcıların önerileri her şeyi ortaya koyuyor. Tasarımcılar ne diyor gelin birlikte inceleyelim.

Çok Fazla Küçük Mobilya

Birçok kişi, büyük alan veya küçük alan fark etmeksizin, alanı doldurmak için birden fazla mobilya parçasına ihtiyacı olduğunu düşünmekte. İlk yanlışı burada yapıyor. Peki ne yapmalı? Tasarımcılara göre bir odayı çok sayıda küçük parçayla doldurmak çok yanlış. Çünkü; bu durum odanın dağınık, göze hoş görünmeyen ve tutarlı bir tasarım yönü olmadan tıka basa dolu görünmesine neden oluyor. Bunun yerine, alan için doğru boyutlara sahip daha büyük, daha anlamlı parçaları tercih etmelisiniz. Daha az (ve daha büyük) gerçekten daha fazladır.

Aşırı Çekicilik

Ölçülü kullanıldığında aynalı mobilyalar, pırlantalar ve platin vurgular yerini alır. Ancak, özellikle küçük oturma odası fikirleri söz konusu olduğunda, bir odada çok fazla çekicilik varsa bu çok yanlıştır. Glam tarzı (gösterişli-iddialı) parçaların çok fazla eklenmesi, odanızın düğün mekanı gibi görünmesine neden olur. Bunun yerine, aynalı çerçeveli bir ayna ve püsküllü bir kanepe seçin. Ve bunları modern vurgularla eşleştirin.

Tutarsız Döşeme

Oturma odası için en iyi döşeme türünün ne olduğunu araştırın. Döşemenizin alanınız üzerindeki etkilerini öğrenin. Tasarımcılar, ısrarla alanınızda birden fazla farklı döşeme malzemesine sahip olunmaması gerektiğinin altını çiziyor. İç mimarlar eşsiz zeminin, odanıza birleştirilmiş ve kalitesiz bir his vereceğini söylüyor. Odanıza yeni uyumlu döşeme ile daha tutarlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu durum pahalı görünen bir ev için her zaman daha tutarlı bir görünüm verecektir.

Modası Geçmiş Parçalar Kullanmak

Bazı iç stiller gelip geçicidir. Bu nedenle zamana ayak uydurmak için ne zaman hareket etmeniz gerektiğini bilmek önemlidir. Muhtemelen oturma odanızda evinizdeki öbür alanlardan daha fazla. Geleneksel tarz hâlâ var olsa da, parçaları karıştırmak odanızın modası geçmiş ve daha basit görünmemesine yardımcı olacaktır.

Fazla Dağınıklık

Gereğinden fazla aksesuar, dağınıklık ve şifonyerdeki her şey odanızı gerçekten değersizleştirir. Mobilyalarınıza büyük yatırımlar yapabilirsiniz. Dağınıklıklığınız fazlaysa, alanınız ‘geri kalmış’ hissiyatı verir. Bunun yerine, dağınıklığı gizleyen temiz astarlı mobilyaları tercih etmelisiniz. Ve tüm kişisel eşyalarınızı gizlemek için kapalı mobilya parçaları kullanmalısınız.

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: oturma odası,küçük oturma odası fikirleri,oturma odasıdekorasyonu,dekorasyon hataları,ev dekorasyon hataları,oturma odası dizayn,oturma odası düzeni,

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.