salon-taş-duvar-dekoru11

Salon Dekorasyonunda Taş Duvar Kullanımı

Bu yıla damgasını vurmuş Salon dekorasyonunda taş duvar kullanımını burada inceleyin! Bu makalemizde Salon için taş duvar dekorasyon önerilerinden tutun, tarihi görünümden tuğla görünümlü duvara kadar her şey var. Salonda taş duvar dekoru kullanımı hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Taş Duvar Kullanımı – Salon dekorasyonu planına başlanıldığında zemin kaplamalarından tutun, ev tekstili seçimine kadar birbirinden meşakkatli pek çok detay vardır. Bu detaylar içinde en önemlilerinden birisi de duvarlardır. Son yılların yükselen dekorasyon trendlerinden olan taş duvar dekorasyonu örnekleri de oldukça önemlidir. Bugünkü makalemizde en şık salonlar için en güzel duvar dekorasyonu önerilerini bulmanız mümkün. Özellikle salon dekorasyonunda taş duvar, taş görünümlü doğal taş ve taş görünümlü duvar kağıdı kullanımı hakkında çeşitli bilgileri burada bulabilirsiniz.

salon-taş-duvar-dekoru1

Farklı duvar uygulamaları; tarihi bir görünümden havalı ve klasik bir duruşa, müze gibi eski bir tarzdan buna benzer pek çok esintiyi evlerimize getirir. Modern çağın yeni ve havalı ev dekorasyonlarında doğal taş veya tuğla görünümlü dekoratif unsurlar, bol bol tercih edilir. Oda içinde en çok kullanıldığı alan ise televizyon arkası veya oturduğunuz alanın duvarıdır. Çok dokulu ve aynı zamanda dikkat çekici bir unsur olduğu için tüm oda içinde uygulanması pek uygun değildir. Tüm odaya uygulamak yerine televizyon arkasına veya tek duvara uygulamak en güzelidir. Salon için taş duvar dekorasyon örnekleri içinde duvar panelleri ile yapılan örnekler de, en kolay ve en pratik duvar dekorasyonu çözümlerinden bir tanesidir.

NOT: Unutmayın ki! Taş duvar dekorasyonu odaları bir miktar da olsa karartır. Hangi taşın evinizin ışığına, pencerenizin büyüklüğüne, odalarınızın genişliğine göre olabileceğine karar verirken bu önemli detayı göz önünde bulundurun.

Salon İçin Taş Duvar Dekorasyon Önerileri

Tüm duvarları aynı özellikte dekore etmek salonu veya odayı daha iddiasız ve özensiz gösterir. Bu yüzden tasarımcılar genelde odada bulunan duvarlardan birinde farklı bir dekoratif uygulama yapar. Bu uygulamada en çok tercih edilen ise taş veya tuğla duvar uygulamasıdır.

Adından da anlaşılacağı üzere taş duvarlar doğal taş malzeme ile inşa edilirler. Dekorasyon sırasında böyle bir inşaat yüküne girmek zor olacağı için taş görünümlü duvar panellerinden yararlanmak daha akıllıcadır. Taş duvar panelleri ; farklı renk, doku, kalınlık ve boyutlarda üretilen ve uygulandığı yüzeye taş döşeme görüntüsü kazandıran oldukça popüler ve yenilikçi bir çözüm. İzolasyon özelliğine sahip olanlarını bulmak da mümkün. Aşağıda sizlere birkaç salon duvar dekorasyon önerileri vereceğiz.

salon-taş-duvar-dekoru2

Tarihi görünüm

Tek duvarı taş panel ile kaplanan salonda istenilen temayı oluşturmak için sadece duvar dekorasyonundan değil aydınlatma ve ısıtma unsurlarından da yararlanılır. Ferforje çevrili duvar şöminesi ve büyük avize ile tarihi görüntü oluşturarak, salonun karakterini belirleyebilirsiniz.

Farklı tonlar

Nötr tonlarda açık renk bir taş duvarla salonunuzu daha cazip hale getirmek istiyorsanız; bej rengi bir taş tercih edebilirsiniz.

Parlak ve modern

Modern dekorasyon için de uygun taş kaplama modeli bulunur. Örneğin; beyaz kırma taşlarla, salonun tarzına ve renk dengesine uyum sağlayabilirsiniz. Duvarlara canlılık ve şıklık kazandırmak için de, bu harika yöntemden ilham alabilirsiniz.

Müze havası

Genel olarak ev dekorasyonunda daha sıcak ortamlar aransa da evinde müze havası estirmek isteyenler de azımsanmayacak kadar çoktur.  Eğer siz de yaşam alanınızın böyle bir havaya sahip olmasını istiyorsanız, beyaz kırma taş döşemelerden yararlanabilirsiniz.

salon-taş-duvar-dekoru3

Gri taş duvar

Farklı taş türleriyle ilgi çekici duvarlar tasarlayabilirsiniz. Örneğin; Gri tonlu duvarlar beyaz duvarlarla hoş bir kontrast oluşturur. Salonun dar duvar bölümüne doğal taş duvar kaplaması yapılarak, evinizin karakteri güzelleştirilebilir.

Beyaz tuğla

Ahşap zeminli, bol desenli ve ferah bir yüze sahip olan salonda; odanın renk dengesine uyum sağlayan ve müthiş bir ferahlık sunan doğal görünümlü tuğla duvar panellerini kullanabilirsiniz.

Endüstriyel tarz tuğla taş duvar

Endüstriyel tarz salonların duvar dekorasyonunda; bu stilin metalik, soğuk fakat modern havasını tamamlamak için tuğla taş duvar kaplamasından faydalanın. Dikkat çekici bir tona sahip olduğu için ideal bir seçim yapmış olursunuz.

Tuğla görünümlü duvar

Tuğla döşemenin farklı renk tonunu ve iki farklı modelini bulmak mümkün. Biri daha doğal tuğla görüntüsüne diğeri de kusursuz çizilmiş hatlara sahip ve modern dekorasyona daha uygun. Bu yüzden tercih yaparken stilinizi ve dekorasyon özelliklerini göz önünde bulundurmakta fayda var.

Sezonun en trend salon duvar dekoru örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: salon için taş duvar modelleri,salon duvarı için doğal taş,taş duvar dekorasyon örnekleri,duvar dekorasyonu,salonda taş duvar dekoru,taş duvar kaplaması,salon taş duvar,salon taş duvar modelleri,ev içi duvar taşları fiyatları,tuğla duvar panelleri,taş kaplama modelleri,ev dekorasyon,taş görünümlü duvar kağıdı,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *