Bu yıla damgasını vurmuş Pantone 2022 yılının trend rengi olan Very Peri’yi burada inceleyin! Bu makalemizde Yeni yılın renginden tutun, Pantone Renk Enstitüsü bilgilerine kadar her şey var. Yeni sezonda trend olan Pantone rengi Very Peri hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Pantone 2022 Yılının Yeni Rengi Ne Oldu 2022 yılına girdik. Zorlu Küresel salgını geçirdiğimiz 2021, pek çok gelişmenin yaşandığı dolu bir yıl oldu. Yeni yıl kendimizi yeniden keşfetme yılı olacak. Uzmanların, yeni sezonda popüler olacak renkleri açıkladıkları zaman geldi. Huzur ve sakinlik istediğimiz bu dönemde Pantone, 2022 yılına damgasını vuracak ‘yenilik’ ve ‘yaratıcılık’ temalarını yansıtan rengini açıkladı. Pantone, geçmiş yıllardan farklı olarak yılın rengini hazır renklerden seçerek değil, sıfırdan oluşturarak belirledi. Peki 2022 yılının rengi ne oldu?

pantone-2022-yılının-yeni-rengi-ne-oldu2

Küresel renk otoritesi Pantone, rengini açıkladı. Bu yıl mevcut renk veri tabanına dalmak yerine, ilk kez yepyeni bir renk tonu yarattı. Pantone, mavinin sabitliğini kırmızının heyecanıyla harmanlayarak yeni bir mavi renk tonu elde etti. Var olan renklerden birini seçmek yerine yeni bir renk yaratmanın oldukça büyük önem taşıdığını ifade eden Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman, dünyaya artık değişik bir bakış açısıyla baktıklarını söyledi. 2022 yılı için yaratlıan ‘Very Peri’ rengini “en mutlu ve en sıcak” mavi tonlarından biri olarak niteledi. Yenilikler için davetkâr bir renk olduğunu belirtti.

Yeni Yılın Rengi Ne Oldu

Very Peri’nin geleceği temsil eden bir renk olduğu düşünülüyor. Pantone Başkan Yardımcısı Laurie Pressman, geride bıraktığımız yıl içinde yaşadığımız zorluklara vurgu yaptı. Zorlu dönemlerde insanlara güç veren şeyin merak ve cesur yaratıcılık duyguları olduğunu belirtti. Benzer şekilde 2022 yılının Very Peri renginin; canlılığı, mutluluğu ve aynı zamanda özgüvenli bir yaratıcı ruhu taşıdığını söyledi. NTV’nin haberine göre, ‘Sakinliğe ilham veren fakat menekşe kırmızısı alt tonla canlandırılan bir mavi’ seçen Pantone, 2022’nin rengine ‘Very Peri’ adını verdi.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Yemek Odaları Nasıl Dekore Edilir

Pantone Renk Enstitüsü İcra Direktörü Leatrice Eiseman, ‘Yeni bir renk bulmak bizim için gerçekten önemliydi. PANTONE 17-3938 Very Peri seçimi, güvenilir ve sevilen mavi renk ailesine yeni bir bakış açısı ve vizyon getirdi. Very Peri, yaratıcılığı ve yaratıcı ifadeyi cesaretlendiren canlı, neşeli bir tavır ve canlı bir duruş sergiliyor’ dedi.

pantone-2022-yılının-yeni-rengi-ne-oldu3

Pantone, Çok Peri

Karakteristik olarak ev tasarımı, podyumdaki tasarım trendlerini takip eder. Pantone, gerek moda gerekse ev tasarımında trend olan renklerin seçiminde önemli bir oyuncu. Bu yıl Pantone, 2022 yılının en iyi rengi için iki renk seçti. Pantone, bazı sessiz nötrlerle karıştırılmış oldukça parlak bir renk paleti oluşturdu.

Pantone’un canlı ve canlı Çok Peri’si, 2021’in aydınlatıcı güçlü sarısı ve 2019’un Klasik Mercan’ı dahil olmak üzere, markanın geçmiş yıllardaki diğer tatmin edici seçimlerinin hemen ardından geliyor. Hareketli ve canlı renk kesinlikle bir ifadedir, ancak modern dizayn tutkunları renksiz, lusit ve cam gibi eşit derecede cesur malzemelerle kolayca yapabilir. Konu Very Peri çevresinde tam bir palet oluşturmaya gelince , Pantone’un tavsiyesi; allık pembesi, kumlu leylak rengi ve yumuşak hardal gibi tozlu pastellerle dengelemeyi veya eşit derecede cesur tonun canlılığına oynamayı öneriyor. Yumurta kabuğu mavisi ve zümrüt yeşili gibi.

Very Perinin Özellikleri

 • Dönüştürücü zamanlarda yaşıyoruz. Yaşanılan anın, geçiş sürecinin ve küresel ruhun simgesi olan Very Peri, kavramları ve standartları değiştirdi.
 • Hayatı yeniden yazan Very Peri, mavinin temsil ettiği nitelikler ve günümüzdeki bakış açısıyla, vizyon açtı.
 • Fiziksel ve dijital yaşamları yeni şekillerde birleştirdi.
 • Dijital tasarım ve renk olasılıklarını keşfedip yaratabileceğimiz dinamik sanal dünyanın kapısını araladı.
 • Gerçekliğin sınırların genişletilmesine yardımcı oldu.
 • Modern hayatın kaynaşmasını ve dijital dünyadaki renk trendlerinin fiziksel dünyada nasıl göründüğünü gösterdi.
 • Very Peri, mavinin temsil ettiği bakış açısıyla tamamlanan gönül borcunu yeniden alevlendirerek, geleceği yeni bir ışıkla öne koydu.
Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Ergonomik Tasarımlı Metal Ranzalar
pantone-2022-yılının-yeni-rengi-ne-oldu4

Pantone Renk Enstitüsü

 • Pantone içinde en iyi sezonluk podyum renklerini öne çıkarır.
 • Yılın Pantone rengini seçer.
 • Küresel renk trendlerini tahmin eder.
 • Şirketlere ürün ve marka görsel kimliği için renk konusunda tavsiyelerde bulunur.

Pantone Color Institute, tasarım stratejilerinde rengin gücünden, psikolojisinden ve duygusundan etkin bir şekilde yararlanmakta. Mevsimsel trend tahminleri, renk psikolojisi ve renk danışmanlarıyla küresel markalara ortak oluyor.

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: pantone,very peri,pantone nedir,very perinin özellikleri,pantone renk enstitüsü,2022 very peri,yeni yılın rengi,2022 en gözde renk,yeni sezonun trend renkleri,pantone 2022 yılının rengi,