Mozaik Antre Duvar Bezemesi

Mozaik desenli Antre Duvar Bezemesi ev içi dekorasyon tasarımlarında çok sık kullanılan bir uygulama değildir. Ancak farklı olmak evinin antresine bambaşka bir tarz katmak isteyen ev sahipleri için değişik bir çalışma modeli ve kullanım seçimi olabilir. Mozaik bezeme antreler de sıklıkla uygulanan bir dekorasyon modeli olmasa da ev içi dekorasyon yenileme çalışmalarında oldukça estetik ve sıra dışı bir tarz katmaktadır. Mozaik bezemeler insanlık tarihinin geçmişinde de mimaride oldukça sık kullanılan bir bezeme modeli olarak karşımıza çıkar.

Mozaik desen antre duvar bezemesi Antik yunan, Roma, Bizans dönemin de de sıklıkla kullanılmıştır. Tavan, duvar, zemin mozaik modelleri ile evlerini bezeyenlerin hangi soya ait oldukları, yaptıkları meslekler, mitolojik anlamlar, inanışları, kültürleri, sanatsal yanları ve tekniksel yetenekleri oldukça hayranlık verici bir etki yaratmaktaydı. Geçmiş tarihler de genellikle durumu iyi ola zümrelerin en sık tercih ettiği bir bezeme yöntemi olsa da bazilika dini yapıtlar, sütunlu, kemerli kamu binalarında sıklıkla dekoratif malzemesi olarak kullanılmıştır.

Cam, altın, gümüş, çeşitli taşlar vb. birçok malzeme işlenerek mozaik desenler oluşturulmuştur. Geçmişte mozaik bezeme kubbelerden zemine, duvarlardan sütunlara ve başlıklarına, merdivenlerden dış bahçe zeminine kadar tüm iç ve dış mimaride mozaik süsleme uygulamasının böylesine köklü bir geçmişi bulunmaktadır. Anadolu coğrafyasında da geçmişten bu yana keşfedilmiş birbirinden özgün mozaik çalışmalar keşfedilmiştir. Halı hazırda coğrafyamızda Gaziantep mozaik müzesi, Antakya arkeoloji müzesi mozaik zenginliği açısından dünyada nam salmış müzelerimizdir. Tarihsel kısa bir aktarımı geride bırakıp günümüz iç ve dış mimarisine bakalım.

Günümüzde mozaik bezemeler binaların dış kaplamalarında ve iç koridorlarında da sıklıkla kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Günümüz iç ve dış mimari tasarımlarında stil ve farklılık birçok fikrîde beraberinde doğurmaktadır. Mozaik bir sanat kimliği yanı sıra ve dekoratif açıdan oldukça estetiksek kimliğe sahip bir uygulama yöntemidir.  Her ne kadar ev içi dekorasyonlarda tercih edilmese de işletme mekânlarında en sık kullanılan bezeme yöntemidir. Başlıktan da anlaşılacağı gibi konumuz ev içi antre dekorasyonunda mozaik kaplama ya da mozaik bezemeli dekoratif motiflerin uygulanıp uygulanmayacağı? Aslında bu mesele sizin hayaliniz ve evinizin antresinde düşündüğünüz değişimin kendisine bağlı. Siz istedikten sonra olmaması için hiçbir sebep yok. Mozaik bezemeli duvar, mozaik bezemeli tablo, mozaik bezemeli dekoratif malzemeler evinizin girişine bambaşka hava katacaktır buna emin olun.

Antre duvarınız da nasıl bir mozaik bezeme yapılabilir?

Evet. Şimdi beraber düşünelim. Antre duvarınız da nasıl bir mozaik bezeme yapılabilir? Aile anılarınızı canlandıran bir fotoğrafın örneğini kaplatabilirsiniz mesela. Ya da geometrik desenler, sevdiğiniz çiçek, hayvan figürleri ile de duvarlarınıza mozaik bezeme yaptırabilirsiniz. Bulunduğunuz şehrin veya bölgenin kültürünü yansıtan bir mozaik çalışmasında uygulayabilirsiniz. Her şey sizin ne istediğinize bağlı. Mozaik bezeme dekorasyonu evinizin iç dekorasyonuna oldukça tarz ve sıra dışı bir hava katacaktır. Tüm bunların dışında motifsiz oldukça sade bir mozaik kaplama da yaptırabilirsiniz. Mozaik uygulama için illa bir motif, sembol kullanma zorunluluğunuz yok. Yeter ki antrenizin ihtiyacına göre bir model tasarlayıp uygulatın. Doğru motif, doğru malzeme, doğru işçilik ile uygulama yapıldığında muhteşem bir sonuç çıkacağından emin olabilirsiniz.

Evinizin antresinde ister geniş ister dar alan olsun mozaik bezeme ile dekorasyon tasarımları yapmak stilinize özgünlük katacaktır. Dekorasyon dünyasında sınır yoktur. Kendi tasarladığınız fikirleri gelin birlikte uygulayalım. Cam mozaik, altın yaldızlı mozaik, figürlü veya geometrik mozaik, sade kaplama mozaik sizin zevkinize ve evinizin şıklığına göre tasarlanabilir. Antre dışında neredeyse tüm iç duvar dekorasyonunda mozaik uygulamasını uygulayabilirsiniz.

Gelin hayal edelim. Birlikte düşünelim. Antrenizde tümden bir dekorasyon tasarımı yaptığınızı farz edin. Tavanda asma tavan gömme aydınlatma sistemi ile modern bir hava kattığınızı düşünün. Girişte zemine parlak fayans döşediğinizi varsayın. Sol duvar da dresuvar ve ayna motifleri ile süslediğinizi varsayalım. Duvarın sağ tarafını tamamen bir mozaik ya da kısmi mozaik döşediğinizi hayal edin. Mozaikte altın yaldız uygulaması ile geometrik figürler kullandığınızı düşünün. Evinizin antresine hem modern hem şık hem de tarz bir hava katacaktır. Duvar dışında zemine de mozaik uygulaması yapabilirsiniz. Girişinizi hayranlık uyandıracak şekilde dekora etmek sizin elinizde. Mozaik tasarımlar ev içi dekorasyon dışında restoranlar, Avm’ler, oteller, mağazalar hatta okulların bile zemin ve duvarlarında kullanılan iç dekoratif tasarım olarak uygulanabilmektedir. Mozaik modelleri birbirinden şık tarzda uygulanabilir, kişiselleştirilebilir, özgürce motifler kullanılarak tasarlanabilir. Kendi evinizin iç dekorasyonunda uygulanacak olan mozaiğin malzemesi ve tasarımı sizin seçiminize bağlı.

Şu sayfalarımızı da ziyaret ederek benzer bilgi ve görsellerimize ulaşabilirsiniz.

Şık ve Modern Antreler

Mozaik Modelleri ve Fiyatları

Antre Dizaynı

İLGİLİ BAŞLIKLAR: mozaik desenler, antre mozaik bezemeleri, mozaik dsenleri ile antre bezemeleri, antre bezemede mozaikler,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *