modern-villa-örneği11

Modern Villa İç Dizayn

Bu yıla damgasını vurmuş Modern villa iç dizaynını burada inceleyin! Bu makalemizde Villa iç dizaynının nasıl olması gerektiğinden tutun, villa içi dekorasyon önerilerine kadar her şey var. Modern villa dizayn ve dekorasyon önerileri hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Modern Villa İç Dizayn – Ailemizle ve sevdiklerimizle en özel ve samimi zamanları geçirdiğimiz yer evimizdir. Ancak şehrin gürültüsü, kalabalık sokaklar, plansız bir şekilde üst üste yapılmış binalar günlük yaşantımızı çekilmez hale getirir. Bunların hepsi yaşam kalitemizi düşürür. Hal böyle olunca evimiz yaşam kalitemizi arttıran ve bizi tüm bu sorunlardan uzaklaştıran en önemli unsur olur. Günümüzde modern zamanların ev algısı oldukça değişti. Muhteşem görünümlü ve modern bir villaya sahip olmak hemen hemen herkesin hayali. Tabi villa denilince akla ilk önce evin farklı bir versiyonu gelir. Daha geniş bir yaşam alanı sunan villalar aynı zamanda imkanlarınız ölçüsünde yaşam kalitenizi de arttırır. Lüks bir villanın ışıklandırmadan, havuz, peyzaj mimarisine kadar herşeyi detaylıca düşünülmesi gerekir.

modern-villa-örneği1

Villalar, genelde keyifli bir ortam içerisinde yaşamak için yaptırılan şehrin stresinden, hava ve ses kirliliğinden uzak alanlara inşa edilen ve özenle döşenen evlerdir. Villa dekorasyon algısı günümüzde tamamiyle yenilenmiş durumdadır. Modern villa ve ev denilince insanların beklentileri artık değişti. Üst üste konulmuş konserve kutusu şeklindeki yüksek binalar bir kenara bırakıldı. Kendine has bahçesinden verendasına, havuzundan terasına iç dekorasyonundan dış dekorasyonuna kadar her parçası bulunan büyük villalar ilgi çekici ve popüler hale geldi.

Fakat sadece villa almakla iş bitmiyor. Villa içi dekorasyon da son derece önem teşkil ediyor. Evin alanı ne kadar büyükse, dizaynı da bir o kadar zor oluyor. Ev dekorasyonu söz konusu olduğunda, mevsimsel dekordan tutun en yeni ve büyük tasarım trendlerine kadar her şeyi kapsıyor. Moda gibi iç mimari tasarım da bir yaşam tarzıdır. Sizde villanızdaki alanları dekore ederken eşsiz, göz alıcı ve modern bir tasarım düşünüyorsanız, yazımızın detaylarına göz atın..

modern-villa-örneği2

Villa İç Dizaynı Nasıl Olmalı?

Temelde villa dekorasyonunu iki gruba ayırabiliriz. Modern minimalist iç dekorasyon modelleri ve klasik ve gösterişli iç dekorasyon modelleri. Her ikisinin de kendine has bazı özellikleri vardır. Her ikisinin de kendine has renkleri mobilya tarzları vardır. Biz tüm örnekleri karşılaştırma ve hangisinin size daha uygun olduğuna karar verme şansınız olsun diye sizler için örnekler hazırlarken her iki tarzdan da temsilciler aldık.

Bir “villa”yı villa yapan en önemli etkenlerden birinin villa içi görünümüdür. Bu bağlamda dekorasyon ve iç mimari konusunda atılacak tüm adımlar yaşam alanını daha konforlu, fonksiyonel ve isteğe göre daha gösterişli kılacak biçimde şekillendirilmeli. Peki nasıl? İşte sizin için derlediğimiz villa iç dizayn önerileri…

Spesifik Köşeler

Dekorasyon, sadece göze hoş gelen eşyalar bütünü olarak tanımlanamaz. Bir iç mimari unsuru her ne kadar dekoratif özelliğe sahip olsa da bir özelliği yoksa ve evin genel konsepti ile bütünleşmiyorsa, villa içi dekorasyonda bir yeri olamaz. Misal; dekorasyonu zenginleştirmek adına villa içinde konumlandırılan bir piyano, eğer sadece yer işgal ediyorsa dekoratif dahi görünmez. Bunun yerine yaşam alanını bütünleştirmek için piyanoya özel bir sanat köşesi oluşturabilirsiniz. Böylece hem piyanoyu kullanmak için daha motive olur hem de villanızın dekorasyonunu işlevsel hale getirirsiniz.

modern-villa-örneği3

Alanları Ayırın

Dekorasyonunu zenginleştirecek ve daha fazla kullanım alanı oluşturacak bir diğer fikrimiz ise geniş olan odaları birkaç parçaya bölerek kullanmak. Bu bağlamda bir kitaplık veya paravan kullanarak geniş bir odayı iki farklı odaya ayırabilirsiniz. Diğer yandan aynı ortamda bulunan farklı kullanım alanları için farklı halılar kullanarak, alanlar arasında sınır çizebilirsiniz.

Derinlik Katan Tablolar

Bulundukları mekana ruh katan fotoğraf ve resim tabloları, estetik ve dekoratif unsurlardır. Bu objelerin villa içi kullanımı, odalarda hem şık hem de sanat dolu bir görünüm sağlar. Geniş bir duvarda tek başına kullanılan büyük bir tablo veya daha küçük bir duvarda farklı boyutlarda ve asimetrik olarak asılan değişik tablolar, evin genel temasıyla uyumlu olduğunda dekorasyon konusunda mükemmel birer araç olurlar.

modern-villa-örneği4

Bitkisiz Olmaz

Çiçekler ve diğer ev bitkileri, doğru konumda kullanıldıkları zaman eşsiz birer dekorasyon ürünü olurlar. Bu canlıların bulunduğu ortama renk katma ve diğer eşyaların dekorasyonunu güçlendirme gibi etkileri de vardır. Bitkiler geceleri karbondioksit salınımı yaptıkları için uyuduğunuz odaların dekorasyonunda canlı bitkilere yer vermemeniz yararınıza olur.

Minimalizm Akımı

Her ne kadar villanızda geniş alanlara sahip olsanız da her boşluğu doldurmanıza gerek yok. Son yıllarda popüler hale gelen minimalizm akımına göre işinize yaramayacak eşyaları kaldırmalısınız. Evin genel havasına uymayan ve sadece yer kaplayan dekoratif unsurları atmanız ve eşya sayısını minimuma indirmeniz, villa içi görünümünü sadeleştirir. Bu sayede ortamdaki kalabalıktan kurtulur ve bundan kaynaklanan stres seviyesini de düşürürsünüz.

modern-villa-örneği5

Villa İçi Dekorasyon Önerileri

Evinizi şık ve kişisel olarak dizayn etmek istemez misiniz? Etkili bir tasarım hem sizin istekleriniz ile hem de mimarların fikirleri ile oluşur. Ancak villa içi dekorasyonu doğru şekilde yapılmazsa, tasarımlarınızın tüm havası bozulabilir. Bunun için çağdaş bir tasarım diliyle evinizin dekorunu planlayabilirsiniz. Nasıl mı? İşte sizin için derlediğimiz birkaç öneri;

  • Evinizin manzarasını iç tasarımla birleştirmek için; manzaraya bakan duvarlarınızı uzun ve geniş pencerelerle tasarlamalısınız. Ayrıyeten pencerelerinize uzun ve sade perdeler seçmelisiniz.
  • Odaları tasarımı odadan odaya farklılık gösterse de tarzınızın dışına çıkmamaya özen göstermelisiniz. Bu kapsamda ilk başta kafanızda oluşturduğunuz çerçeveyi korumaya dikkat etmelisiniz.
  • Villa içi dekorasyonu tamamlayan en önemli alan zemin kaplamadır. Tarzınıza uygun şık seramik döşemeyle güzel bir ambiyans else edebilirsiniz.
  • Villa içinde büyük halılar yerine, modern minik kilim ve paspaslar kullanın. Dekorasyona uyması için renk ve desen seçimine dikkat edin. Bütün renklerin birbiriyle ilişkili ve işlevsel olmasına özen göstermelisiniz.
  • Aydınlatmalar her ne kadar klişe olsa da, iyi bir aydınlatma seçimiyle yaşadığınız alanların atmosferini değiştirebilirsiniz.
  • Mobilyalarla modern yaşantınızın tarzını yansıtabilmek için; evinizin alanlarına göre plan yapmalısınız.

En Trend Villa İçi Dekorasyon Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: modern villa,lüks villa,iç mimari tasarım villa dekorasyon,villa içi dekorasyon önerileri,villa iç dizayn,modern villa iç dekorasyon,villa iç mekan tasarımları,iç dizayn ev,modern tarz villa,iç dekorasyon örnekleri,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *