Modern Metal Sandalyeler

Bugünkü Makalemizde Klasik Ahşap Sandalyelerden Modern Metal Sandalyelere Kadar Son Trend Sandalye Modellerininden Bahsedeceğiz.

Modern Metal Sandalyeler – Genel olarak evlere klasik, nostaljik bir hava veren ahşap sandalyelere pek çok evde rastlanır. Fakat; modern endüstriyel bir tarz için, farklı bir dokuya sahip ve farklı bir malzemeden yapılmış olan metal sandalyelerin yerini hiçbirşey tutamaz. Özellikle günümüzde modern ve yenilikçi dekorasyon tarzlarında, yemek masalarında sıkça görmeye başladığımız eski ve yıpranmış gibi görünen metal tolix sandalyeler, geçmiş dönemlerden günümüze kadar en beğenilen sandalye modelleri olarak gelmeyi başaran sandalyelerdir. İster mutfaktaki yemek masanız için ister yemek odanızın masası için kullanabileceğiniz bu şık tolix metal sandalyelerin eski metal boyasız modellerinin yanı sıra renkli modelleri de oldukça büyük ilgi görüyor.

1930’lu yıllardan günümüze kadar uzanan tasarım efsanesi tolix sandalyeler, adeta endüstriyel tasarım loft mekanların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Endüstriyel tarzda tasarlanmış dekorasyonda yaşamayı hayal eden, fonksiyonelliğe önem veren ve hareketli yaşam tarzını benimsemiş olan kişilerin tercih ettiği metal sandalyeler; endüstriyel görünümü, kullanımındaki pratikliği ve şıklığı ile en çok tercih edilen sandalyeler arasında yerini almıştır.

Son Trend Modern Sandalye Modelleri

Eames Sandalyeler

Tıpkı tolix sandalyelerde olduğu gibi son yılların en beğenilen modelleri arasında yer alan eames sandalyeler, pek çok farklı modelleri ile dikkat çekmektedir. Tamamı metal ya da tel görünümlü olan bu sandalyelerin; oturma bölümü akrilik, ayak kısmı ahşap ve metal karışımı olan modelleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda renkli akrilik oturma bölümleri de kolçaklı ya da klasik sandalye tasarımı olarak seçenekler sunmaktadır. Bu dönem renkli akrilik modelleri kadar, şeffafları da oldukça dikkat çekmekte ve retro tarz görünümleriyle, modern yemek masalarında bir hayli ilgi görmektedir.

Ahşapla Metalin Şıklığı

Günümüz dekorasyonunda oldukça önemli bir role sahip olan metal tasarımlar; ahşabın o sıcak ve samimi tarzıyla, endüstriyel tasarımı birleştirerek estetik olarak bir denge kurmayı başarmıştır. Ahşapla buluşan modern metal yemek odalarının farklı köşelerinde; hem tasarımı, ergonomisi, uyumlu renk ve desen kombinasyonu gibi kriterleriyle, hem de farklı tarzları farklı malzemelerle yorumlayarak kurmuş olduğu dengeyle birlikte, ahşap ve metali bir arada kullanarak, tüketicilere ideal bir seçim imkanı sunmuştur.

Modern Endüstriyel Sandalyeler

Yaşam alanlarının her köşesine ayrı bir tarz ve stil kazandıran, dokusu ile bir mekanın tarzını belirgin şekilde etkileyebilen güce sahip sandalyeleri; basit bir araç olarak görmek, dekorasyonda yapılacak en büyük hatalardan birisidir. Artık günümüzde farklı malzemelerle tasarlanan dekoratif parçalar, dekorasyon anlayışında oldukça büyük bir öneme sahiptir. Son yıllarda ev dekorasyon trendleri arasında oldukça ilgi gören, özellikle endüstriyel tarzı iç mekanların olmazsa olmazı haline gelen modern metal endüstriyel sandalyeler, günümüzde pek çok farklı stile dinamizm katmalarının yanı sıra, kullanıldıkları alanda güçlü bir estetik görünüm oluşturmaktadır.

Artık günümüzde pek çok popüler iç mekan dekorasyon tarzı için ihtiyacın dışında şık ve estetik bir tamamlayıcı görevini üstlenmiş olan metal sandalyelerin tasarımı kolay olabilir, ancak kullanıldıkları alanlar üzerinde oluşturdukları etkileri üstüne epeyce konuşulabilir. Hepimiz endüstriyel akımların popülerleşmesiyle birlikte eski ile yeninin zıtlığından ortaya çıkan dengeli ve şık iç mekan stillerinde, metallerin baskınlığını yoğun olarak hissediyoruz. Pek çok farklı dokusuyla şık bir denge sağlaması ve bu sandalyeleri kullanmak için illa metal bir yemek masasına ihtiyacın olmaması da, bu tasarımların popülerleşmesindeki en önemli etkenlerdendir. Bunun yanı sıra modern endüstriyel sandalye modelleri, mutfak ve yemek odaları dışında misafir ve oturma odalarının tarzına da güçlü bir estetik görünüm katan parçalardır.

Dekorasyon Önerileri

  • Ahşabın boy gösterdiği alanlarda, dengeli kullanılan metal sandalyelerle; daha şık, daha modern ve farklı bir stil dekorasyon elde edebilirsiniz.
  • Masif masalarla metal sandalyeleri bir arada kullanarak, daha güçlü bir etki oluşturmanın yanı sıra; daha dengeli ve zarif bir tarz ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Sıradan ve basit bir yemek alanında farklılık oluşturmak için; endüstriyel metal sandalyelerin farklı doku ve renklerini kolayca adapte edilebilir ve güçlü bir kontrast oluşturabilirsiniz.

ÖNEMLİ!! Şık, modern ve estetik bir tarza sahip olan metal sandalyeleri seçerken; öncelikle uygulama yapılacak iç mekana uyumlu renk ve desenleri, ergonomisi ve tasarımı göz önünde bulundurulmalıdır.

Aşağıdaki konumuza da mutlaka göz atınız;

Tadilat Fiyatları

modern endüstriyel sandalyeler,ev dekorasyon trendleri,modern endüstriyel sandalye modelleri,endüstriyel sandalyeler,modern metal yemek odaları,modern metal endüstriyel sandalyeler,eames sandalye,metal tolix sandalye,endüstriyel tasarım,son trend modern sandalyeler,endüstriyel dekorasyon ürünleri,endüstriyel tasarım ev dekorasyonu,metal sandalye üreticileri,metal sandalye modelleri,sandalye tasarım,

Güncellemeleri Alın ve Bağlantıda Kalın. Bültenimize Abone Olun.