Bu yıla damgasını vurmuş Modern ev dizaynını burada inceleyin! Bu makalemizde Dikkat çekici ev dekorasyon fikirlerinden tutun, sıra dışı cesur hamlelere kadar her şey var. Modern tarza göre dekore edilmiş evler hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Modern Ev Dizaynı – Son dönemlerde modern ev dizaynı, en çok tercih edilen tarzlar arasında yer alıyor. Evini dekore ettirmek isteyenler ve tasarımcılar, mevcut alanların yapısını bozmadan dekorasyon değişikliği yapmak istediklerinde, modern ev dekorasyonu önerileri ön plana çıkıyor. Evinin mimarisini değiştirmeden yapmak istediğin değişikliklerde, modern ev dekorasyonunu uygulayabilirsin. Fonksiyonelliği ile dikkat çekebilirsin. Yaşam alanının orijinal yapısını koruyabilirsin. Baştan aşağı bir değişim ile evini yenileyebilirsin. Evinizin vintage havasını koruyan klasik dokunuşlarla, yeni fikirleri başarılı bir şekilde kullanabilirsin. Bohem tarz terasa sahipsen, birkaç parça mobilya ekleyip, daha modern ve etkileyici görünüm elde edebilirsin. Modern ev dizaynının esasında yer alan denge unsuru, bu konseptin kolay bir şekilde uygulanmasını sağlar.

modern-ev-dizayn2

Dikkat Çekici Ev Dekorasyon Fikirleri

Son dönemde evde geçirilen zamanın artmasından ötürü ev sahiplerinin eve dair beklentileri değişmeye başladı. Sadece ev sahiplerinin beklentileri değil,  trendler de hızla değişti ve beklentilere uygun şekillenmeye başladı. Ev dekorasyonunda sezonun en çok dikkat çekenleri renkler. Görmeye pek alışkın olmadığımız yeni tonlar, artık hayatımızda yer alıyor ve modern bir görünüm kazandırıyor.

Modern ev dekorasyonu denildiği zaman aklınıza gelen metal iskeletleri, koyu ve soğuk renkleri, enerjisi düşük parçaları ve erkeksi bir görünümü hemen uzaklaştırın. Modern kavram düşünüldüğü zaman aklınıza çok farklı tanım gelsin. Hür, yaratıcı, özgün, sıra dışı, farklı gibi sıfatlarla modern kavramını tanımlayabilirsin. Modern kavramını dergilerden fırlayan kalıplara uyarlamaya çalışmayın.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Modern Çiftlik Evi Dekorasyonu
modern-ev-dizayn3

Sanatsal Dokunuşlar

Evinizin mimarisinin kendine has ağır bir görüntüsü varsa ya da klasik bir dekorasyona sahipseniz, büyük ayrıntıları değiştirmeden modern ev dekorasyonuna geçiş için sanatsal parçalardan faydalanabilirsin. Elinde bulunan mobilyalara uygun modern sanat eserleri tercih ederek, yaşam alanında modern bir görünüm elde edebilirsin.

Burada önemli olan elindeki parçaların renklerine uygun, modern renkler tercih etmendir. Gri tonları ve nötr olmayan gri tonları modern ev dekorunda en çok kullanılan renklerdir. Gri, krem, bebek mavisi, mint yeşili gibi karakteristik ve modern renklerle, modern ev dekorasyonu için önemli bir adım atabilirsin.

modern-ev-dizayn4

Renklerin Enerjisi

Modern ev dekorasyonu için en temel değişikliği, renklerle yapabilirsin. Renkleri ister küçük aksesuarlarında istersen daha köklü bir değişim için duvar, zemin ve döşeme renklerinde kullanabilirsin. Modern dizaynda önemli olan kullandığınız renklerin gücü ve enerjisidir. Canlı bir kırmızı oldukça modern bir renktir. Koyu bordoya ya da şarap rengine yaklaşan kırmızı tonları ise klasiktir.

Renk seçimlerinde seçtiğiniz rengin nötr ya da canlı olması, elde edeceğiniz görünümü etkiler. Parlak renkleri doğru dengeleyici renkler ile kullanırsan, modern bir görünüm elde etmen çok daha kolay olur. Hardal sarısı, kırmızı gibi renkleri nötr gri tonları ile bir arada kullanırsan, oldukça şık ve modern bir görünüme sahip olursun.

modern-ev-dizayn5

Dünyayı Takip Et

Ülkemizdeki geleneksel dekorasyon çoğu zaman daha klasik bir görünüm sunar. Birçok ülkede geleneksel dekorasyon farklıdır. İtalya da geneleksel dekorasyon denildiğin de, akla gelen Akdeniz esintileridir. Amerika da geleneksel dekorasyon trendi moderndir. Sen de modern bir görünüm elde etmek istiyorsan, farklı ülkelerin dekorasyon fikirlerini inceleyebilirsin. Hangi tarzı kullanırsan kullan o tarzın modern gözükmesini sağlayabilirsin.

Renk Katmanları

Modern ev dekorunda renk katmanlarını olabildiğince sade kullanmalısın. Yaşam alanında modern bir görünüm elde etmek istiyorsan, desenlerin yerine renk katmanları kullanmalısın. Renk tabakalarını metal ya da cam malzemelerin üzerinde deneyebilirsin. Ahşap hariç bir malzemenin üstünde kullanacağın renklerle daha kolay katman oluşturabilirsin. Başarılı bir dekorasyonun en önemli özelliği tabakalara sahip olmasıdır. Tabaka kullandığın zaman yaşam alanını çok daha özgün ve sağlam bir duruşa sahip olduğundan emin olabilirsin.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Küçük ev dekorasyonu
modern-ev-dizayn6

Perde olmadan en güzel pencereler kendini gösteremez. En şık ve kaliteli parçalarda, katmansız yapılmaya çalışan bir dekorasyonda sönük kalır. Katman oluşturmak adına; koltuklar üzerinde bulunan minderler ya da örtüleri, zeminde kullanacağın halı ve kilimleri rahatlıkla kullanabilirsin. Modern dekorasyonda kumaşlara çok fazla yer verilemeyeceği düşüncesine sahipsen, tabakalarını aksesuarlarla elde edebilirsin.

Minimalizme Yer Ver

Minimalist dekorasyonda fonksiyonel olmayan hiçbir eşyaya yer verilmez. Katı minimalizm savunucuları; hobileri, ilgi alanlarını ve koleksiyonları görmezden gelirler. Günlük hayatta dekorasyona yansıtacağın minimalizm de önceliğin her zaman kendin olmalı. Sana anlam ifade etmeyen ve gerçekten ihtiyaç duymadığın parçalardan kurtulmalısın.

Evinde koyu renkli ya da ahşap tonlarında daha klasik mobilyalar varsa bu eşyaların olabildiğince boş olmasını sağlamalısın. Temiz ve düzenli bir görünüm her zaman modern ev dekorasyonu için iyi bir başlangıçtır. Bu görünüm aynı zamanda klasik mobilyaların çok daha modern bir görünüme sahip olmasında etkilidir.

modern-ev-dizayn7

Duvarlar ve Zeminler

Önceden dekorasyonda krem ve beyaz gibi nötr tonları görmeye alışkınız. Günümüzdeyse mint yeşili ve bebek mavisi gibi pastel renklerin en canlı tonlarını görmekteyiz. Bunları özellikle duvarlar üzerinde kullanabilmekteyiz. Duvarları süslerken, tek bir çerçeve ya da tablo seçimi yaptığımız günlere veda etmekteyiz. Duvarlarda farklı boyutlarda ve zıt renklerde birden çok tablo ya da fotoğrafa yer açabilmekteyiz.

Duvarlar kadar önem arz eden zeminlerde, ahşap parke görünümünün samimi ve sıcak atmosferinden faydalanmaktayız. Lake kaplama parlak zeminlerle evine şık, modern, lüks ve etkili bir tarz kazandırabilirsin. Zemin söz konusuyken bahsetmeden geçilmemesi gereken halılar, yeni sezonda bol ve uzun tüylü yapılarıyla gündemde. Kolay temizlenen pofuduk yapılı halılar revaçta.

modern-ev-dizayn8

Sıra Dışı Cesur Hamleler

Merdivenin bittiği noktaya, şık bir konsol ya da telefon sehpası koymak, merdivenli evlerde alışkanlıktır. Merdivenin bittiği noktaya bir berjer koymak sıra dışı olmaktır. Daha farklı düşünmeye çalışın. İnsanlara beklediğini vermeyen ve bunu yaparken şaşırtan hareketler yaparak her zaman başarılı sonuçlar elde edebilirsin. Modern ev dekorasyonu için ihtiyacın olanlardan birisi de cesaret. Cesur hamleler yaparak, en klasik evlerde bile istediğin modern görünüme sahip olabilirsin.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Ayrancı Boyacı

Yan yana masa koyma. Sehpanı koltuğunla değil büfenle yakınlaştır. Yer minderlerini öylesine dağıt. Aynanı kimsenin bakmayacağı bir noktaya as. Tüm bunlar günün sonunda sıra dışı ve dikkat çekici bir dekorasyona sahip olacağının garantisini verir.

Modern Ev Dekorasyon Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: modern ev dekorasyonu,ev dekorasyonu,modern ev dizaynı,renk katmanları,modern dekorasyon,minimalist dekorasyon,modern ev dekoru,geleneksel dekorasyon,modern renkler,modern dizayn,modern ev dekorasyon örnekleri,