modern-çiftlik-evi-modeli1

Modern Çiftlik Evi Dekorasyonu

Bu yıla damgasını vurmuş Modern çiftlik evi dekorasyonunu burada inceleyin! Bu makalemizde Çiftlik evleri için modern dekorasyonlardan tutun, çiftlik evi dekorasyon önerilerine kadar her şey var. Modern çiftlik evi dizayn ve dekorasyon önerileri hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Modern Çiftlik Evi Dekorasyonu – Günümüzde son yıllarda dekorasyon sahnesinde büyük bir etki yaratan son trendlerden birisi de modern çiftlik evi tarzıdır. Bu dekorasyon tarzı bize daha eski zamanların hissini, tarlalarda serin bir esintiyi, verandada tatlı çay molalarını, hafif ve havadar ortamları hatırlatır.Sıcak, rahatlatıcı, konforlu ve karakteristik bir dekorasyon stilidir. Bu rahat görünümü oluşturmak için illa kırsal alanda yaşamak zorunda değilsin. Nerede yaşarsan yaşa, bu çiftlik evi hissini kendi evinde oluşturabilirsin. Başlangıçta çiftlik evleri kullanışlı ve pratik alanlar olarak dekore edilmişti. Bu günlerde ise çoğu insan bu dekorasyon tarzı tam bana göre diye çiftlik evi dekorasyonuna girme eğiliminde.

modern-çiftlik-evi-modeli2

Rahat, kucaklayan bir çiftlik evi tasarımı çağdaş ama rustik, şık ama modern, eski ve yeniyi bir araya getirir. Kırsal öğeleri çağdaş bir dokunuşla harmanlayan modern çiftlik evi dekoru yalın çizgileri, nötr renk paletlerini, katmanlı dokuları ve doğal malzemeleri birleştirir. Modern ve klasik dekorasyon tarzını bir arada kullanarak, kalpleri ısıtan bir iç mekan atmosferi oluşturabilirsin. Zira son trendler, her ikisinin kombinasyonundan oluşan karakterli ve zamansız bir görünüm oluşturulabileceğini gösteriyor. Ayrıca kurutulmuş çiçekler ve doğa ile iç içe olunduğu izlenimi veren aksesuarlarla evinde bambaşka bir görünüm elde edebilirsin. Klasik tarzdaki çağdaş dokunuşları evinize dahil etmek için modern çiftlik evi dekorasyon fikirlerimizden ilham alabilirsiniz.

Çiftlik Evleri İçin Modern Dekorasyonlar

Nötr Renk Paleti

Ev sahiplerinin karşılaştığı en büyük güçlüklerden biri, evleri için doğru boya renklerini seçmektir. Odaları geniş ve rahat hissettiren ve boya renginden ziyade mobilyalara vurgu yapan nötr bir boya paleti, çiftliklerin şıklığının parçasıdır. Bu stili şahane bir şekilde özetlersek, mavi ve gri gibi çok ince alt tonlarınla birlikte yumuşak bir pastel paletle nötr renklere sadık kalmalısın. Klasik bir çiftlik evi görünümü elde etmenin anahtarı sıcak, nötr bir renk paleti ile başlayan bir konfor atmosferi oluşturmaktır. Sevdiğin renkleri vurgu parçaları olarak kullanmaktan çekinmemelisin.  Görünüşe sadık kalmak için genel renk düzenini nötr tutmaya çalışmalısın.

modern-çiftlik-evi-modeli3

Apron Lavabo

Klasik faydacı bir armatür, derin bir çiftlik evi lavabosu ve kaz boyunlu musluk, herhangi bir mutfakta anında rahat bir zarafet oluşturur. Bu çiftlik evi stili, görünümü tamamlamak için beyaz dolaplarla daha iyi bir kombin olur.

Depo Kapıları

Genellikle geri kazanılmış ahşaptan yapılmış olsa da, ahır veya ambar kapıları oldukça önemli ölçüde gelişti. Gerçek bir çiftlik evi görünümü istiyorsan, denenmiş ve gerçek ahır tahtası gibi modern görünümlü donanımları tercih etmelisin. Aynı görünümü geleneksel ambar kapısı kadar büyük bir malzeme kullanmadan oluşturmak için sürgülere monte edilmiş vintage kapılar kullanabilirsin.

Hasat Yemek Masası

Çiftlik evi havasını vermek için, klasik ahşaptan yapılmış bir malzeme ile tekerlek ekleyerek veya eklemeden kolayca bir yemek masası oluşturabilirsin. Modern bir çiftlik evi hissi için antika bir masanın ayaklarını temiz çizgilerle boyayabilir, üst kısmı doğal bir leke ile yenileyebilir ve eskimiş ahşabın güzelliğini vurgulayabilirsiniz. Görünümü tamamlamak için antika sandalyeler de kullanabilirsin.

modern-çiftlik-evi-modeli4

Koltuk Kılıfları

Çiftlik evi tarzında genellikle, rahat ve yıkanması kolay mobilyalar idealdir. Koltuk kılıflarının en olumlu yönü, kolay temizlenebilir olması yanı sıra mevsime göre değiştirilebilir olmasıdır. Tüm yıl boyunca beyazı tercih ederseniz, farklı renk ve katmanlı dokulara sahip yastıklarla dilediğiniz gibi kombin yapabilirsiniz.

Mobilya

Net bir nötr renk paleti ile basit, iyi yerleştirilmiş bir mobilya parçası ile görünümü modernize edebilirsiniz. Yastıklardan ve kilimden mavinin patlaması, tamamen beyaz alanın yumuşak görünmesini engeller ve modern bir görünüm için şahane bir son dokunuş olur. Genel bir kural olarak, çiftlik evinde aşınma ve yıpranmaya dayanabilecek mobilyalar tercih edilmelidir.

Tersane Duvar Kaplaması

Tersane ayrıntıları hafif ve bakımı kolay oldukları, tek başına karakter kattıkları için ikonik bir çiftlik evi tarzının önemli bir bileşenidir. Bu duvar kaplamasının en güzel tarafı mutfaklardan merdivenlere kadar her yerde kullanılabilmesi ve asla yerinden çıkmamasıdır. Tüm oda için kullanabilir. Ne kadar çok kullanırsan, görünüm o kadar yoğun olur.

modern-çiftlik-evi-modeli5

Açık Raf Sistemleri

Modern çiftlik evi tarzı tamamen kolay yaşamakla ibarettir. Açık raflar evinde ihtiyacın olan her şeye kolay erişim sağlar. Aynı zamanda şık bir görünüm de oluşturur.

Fenerler

Ön sundurma, salon veya mutfak için mükemmel olan fenerler, gündelik çiftlik evi zarafetinin önemli bir parçasıdır. Yemek masası üzerinde veya istediğiniz herhangi bir alanda rahatlıkla kullanarak çiftlik evinizi aydınlatırken sıcaklık katabilirsiniz.

Doğal Halılar

Doğal unsurları eve getirmek, çiftlik evi tasarımının anahtarıdır. Sakin bir ifadeye sadık kalarak rahatlık katan, rahat bir yaşam için jüt, sisal veya yün halılar mükemmel bir seçimdir. Bir diğer halı seçeneği ise yumuşak renklerde örgülü bir halıdır. Ancak örgü halılar en iyi görüntüyü ahşap zeminler üzerinde sağlar.

modern-çiftlik-evi-modeli6

Bağımsız Ayaklı Küvet

Sağlam stili ve yükseltilmiş tasarımı ile ayaklı küvet, herhangi bir rahat çiftlik evi stilinin önemli bir parçası olur. Bağımsız küvet veya tavana monte perdeli bu derin küvet, tasarımda çok yönlü olarak kullanılır.

Çiftlik Evi Dekorasyon Önerileri

  • Çiftlik evi dekorasyon stilinin uygulandığı evlerin içi çok ince planlanmaz. İncelikle planlanmış izlenimi oluşturan obje yerleşimleri bu dekorasyon stilinin doğasına aykırıdır. Diğer bir deyişle her öğe ölçülü bir şekilde kullanılmalı ve seçimler rasgele gibi görünmelidir. Bu nedenle de odalarınızı çiftlik evi gibi dekore etmek için acele etmemeniz gerekir. Sıcaklık, uyum ve rahatlık bir günde elde edilemez.
  • Çiftlik evi havasını evlerinize taşımak istiyorsanız; eski ve yeni eşyaları dengeli bir şekilde kullanın. Eskitilmiş bir görünüme sahip konsolların üstüne modern tasarımlı bir masa lambası modeli koyun. Mutfakta paslanmaz çelik gereçleri ve modern avize modellerini eşleştirin.
  • Çiftlik evi ahırlarından restore edilen tahta parçalarını evinizde kullanabilirsiniz. Evinize karakter katmak için zeminlerde, duvarlarda, mobilyalarda ve hatta raf olarak bu parçalardan yararlanabilirsiniz.
  • Odalarınıza doğal bir görünüm vermek hatta odaların mimari unsurlarını iyileştirmek için restore edilmiş ahır tahtaları gibi ahşap kirişler de kullanabilirsiniz.
  • Mutfaklarınızı dekore ederken kasap bloklarından faydalanabilirsiniz. Bu parçalar atmosfere rahatlık katar. Aynı zamanda rustik bir görünüm elde edilmesini kolaylaştırır. Böylece mükemmel ve kaliteli bloklarla mutfağınızın görünümünü bambaşka bir şekle sokabilirsiniz.
modern-çiftlik-evi-modeli7
  • Hem pratik kullanımlı hem de rustik tarza sahip apron lavabo modelleriyle mutfağınızın çiftlik evine ait olduğu algısını oluşturabilirsiniz. Böylece dekorasyon stilinizi güçlendirmiş olursunuz.
  • Vintage mobilyalar çiftlik evi dekorasyon tarzının imzası gibidir. Evinize vintage mobilyalar alarak dekorasyonda yarattığınız farklılığı gözlemleyebilirsiniz. Vintage avize modelleri, berjerler, konsollar veya sehpalar tercih edebilirsiniz.
  • Odalarınızın mobilyalarını değiştirmek istemiyorsanız veya mobilyalarınızı daha uzun süre kullanmak niyetindeyseniz farklı koltuk kılıflarını satın alarak dekorasyonunuza renk katabilirsiniz. Böylece konforunuzdan ödün vermeden gönül rahatlığıyla evinizin tadını çıkarabilirsiniz.
  • Dekorasyonun en önemli tamamlayıcısı olan eskitilmiş ahşabı kullanıp dekorasyonu eksiksiz hale getirirsin. Dikkat çekici mobilyaların yüzeyine işlem yapabilir veya antika dükkanına uğrayıp kalbini fethedecek parçayı bulursun.

NOT: Çiftlik evi dekorasyonu her ne kadar mükemmel sonuçlar alınmasını sağlarsa sağlasın, zevksiz bir dekorasyon yapılması neticesinde kötü sonuçlar almakta olasıdır. Bu nedenle kişisel beğenilerinizden çok uzaklaşmayın. Evinizin vazgeçilmezi olan aplik, lambader, perde, masa lambası, tablo vb. aksesuarlarınızın seçimlerini zevkiniz doğrultusunda yapın.

En Güzel Dekoratif Çiftlik Evi Modelleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: modern çiftlik evi tarzı,çiftlik evi,modern çiftlik evi dekoru,çiftlik evi dekorasyon önerileri,dekoratif çiftlik evi modelleri,modern ve klasik dekorasyon tarzı,ev dekorasyonu,çiftlik evi iç dekorasyon,modern çiftlik evi dekorasyon fikirleri,çiftlik evi tasarım,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0