Mantolama Fiyatları

Güncel mantolama işçilik ve malzeme fiyatları. Mantolama (m2) metrekare fiyatları. Neden mantolama yaptırmalıyız? Mantolama nedir? Mantolama işçilik fiyatları. Mantolama malzeme fiyatları.

Mantolama Fiyatları – Siz değerli müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz için güncel mantolama işçilik ve malzeme fiyatları hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Mantolama Fiyatları

 MALZEME ADI  ÖZELLİK  FİYAT
 FİLLİ BOYA CABATECT DALMAÇYALI  5 CM M2  75 TL
 MARSHALL THERMOS  5 CM M2   77 TL
 POLİSAN EXELANS MANTOLAMA  5 CM M2  73 TL
 BAUMİT OPEN  DIŞ CEPHE MANTOLAMA  5 CM M2  74 TL
FAWORİ DIŞ CEPHE MANTOLAMA  5 CM M2   73 TL
 POLİKROM DIŞ CEPHE MANTOLAMA   5 CM M2  69 TL
 WEBER SAİNT GOBAİN MAXİTHERM  5 CM M2  78 TL
 WAGNER DIŞ CEPHE MANTOLAMA  5 CM M2  81 TL
Mantolama Çalışmaları

7/24 ücretsiz keşif, tasarım ve maliyet hizmetlerimizden mutlaka faydalanın. Yer keşfi yapılmadan, ölçümler yapılmadan, modeller ve markalar belirlenmeden verilecek tüm maliyetler yanıltıcı olabilir. Yanılmanızı istemiyoruz.

Hızlı ve kolay tadilat ve dekorasyon teklifi almak için tıklayınız

Mantolama Nedir?

İç ve dış cephe yalıtım – izolasyon çalışmalarında hedeflenen amaç ısı ve ses yalıtımını sağlamaktır. Bu amaçla yapılan tüm çalışmaların genel ismine Mantolama denilir. Dış cephe mantolama ve iç cephe mantolama diye iki kategoriye ayırabiliriz. Fakat her iki kategoride de işçilik uygulama şekli aynı olup, standart malzemeler kullanılmaktadır. Mantolama fiyatları ve ısı yalıtımı maliyet hesaplaması hakkında yapılması gerekenler sayfamızın devamında geniş olarak anlatılmaktadır.

Mantolama Çalışması

Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri uzun yıllar öncesinden Avrupa ülkelerinde standartlarla çerçevelenmiş ve enerji tasarrufu amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.Ülkemize bu sistemin gecikmeli gelmesinden dolayı enerji satan bir ülke iken, dışarıdan enerji alan bir ülke konumuna gelmiş bulunmaktayız. Yerküre üzerindeki kaynakların hızla tüketildiği düşünüldüğünde tasarruf tedbirlerimizi almak için daha fazla gecikmememiz gerekliliği açıkça görülmektedir.

mantolama fiyatları
mantolama fiyatları

Yapılarımızda ısınma ve serinleme amaçlı kullandığımız kombi, kalorifer, klima ve benzeri cihazların sarf ettikleri enerji, dış cephe mantolama tatbikatları ile %50 azaltılabilmektedir. Eğer binalarımızın temel ve çatılarında da mantolama yapılmışsa bu oran %60’lara kadar çıkacaktır. Bu kadar önemli bir tasarrufun sadece kendi bütçelerimize değil ülke ekonomisine de önemli katkılar saglayacağı unutulmamalıdır. Binalarımızda en önemli ısı kayıpları kolon ve kirişlerden kaynaklanmaktadır. Bu sebep ile iç duvarlarda yapılacak Mantolama tatbikatları asla sonsuz ömürlü olamayacaktır, dış cephede ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra Mantolama sistemlerinde tatmin edici sonuç alınamaz. Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmayacak şekilde yapının dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile kaplanmasıdır.

mantolamanın faydaları
mantolamanın faydaları

Mantolama Yapılışı

  • Cephelere iskele kurulur
  • Isı yalıtım levhalarının taraklanarak yapıştırma yolu ile şaşırtmalı olarak cepheye tutturulur.
  • Metrekareye 6 adet gelecek şekilde dübellenir.
  • Tüm köşelere fileli köşe profili konulur.
  • 160 gramlık sıva filesi 10 cm binili olacak şekilde ısı izolasyonu sıva harcı ile cepheye tutturulur. Daha sonra 2.kat sıva yapılarak yüzey boyaya hazır hale getirilir.

Mantolama üstüne boya yapılması

  • Seçilecek renge uygun bir kat astar uygulaması yapılır.
  • Daha sonra grenli boya doğru şekilde inceltilerek, bir kat grenli boya yapılacak ve boya uygulama işi tamamlanacaktır.
  • Eğer silikonlu boya uygulacaksa; iki kat uygulama yapılır.
  • Söveler aksi söylenmedikçe elastik silikonlu boya boyanır.
Mantolamalı Ev

Tadilat ve dekorasyon adına merak edip araştırdığınız her türlü malzeme ve işçilik metre kare birim fiyat listeleri için aşağıdaki sayfamızı mutlaka ziyaret edin. Siz değerli ziyaretçilerimiz ve müşterilerimiz için hazırladığımız bu sayfalarımızın faydalı olacağını düşünüyoruz. Sizlere en iyi hizmetleri verebilmek adına biz çok çalışıyoruz.

Tüm inşaat ve dekorasyon fiyat listeleri

Neden mantolama?

Öncelikle mantolama yapılmasındaki maksat ısı yalıtımını sağlayarak, sıcaklık düşüşlüklerinde kaybedilen fazladan ısınma enerji maliyetlerinde tasarruf sağlamaktır. Çünkü mantolama yapılan bir yapının ısı kaybı ve ısı sirkülasyonu en az %30 azalmaktadır. Mantolama çalışmalarına ayırdığımız para, ortalama 5 yıl içerisinde kendini amorti etmektedir. Diğer bir sebep ise ses yalıtımını %40 sağlamasıdır. Yoğun kentleşme ve beton ormanlarının dikilmesi ile paralel olarak artan kalabalığın, makinelerin, arabaların oluşturduğu ses ve kargaşadan uzaklaşmak ve dışarıdan içeriye gelen sesleri azaltmak için alınması gereken ilk ve en temel çalışmalardan birisidir mantolama. İster ısı yalıtım ve izolasyon çalışmaları olsun, isterse ses yalıtımında olsun mantolama çalışmaları hem cebimize hemde ruhumuza faydalı artılar sağlayacak olan dekorasyon uygulamalarındandır.

mantolamanın önemi

mantolamanın önemi

Farklı dekorasyon ve tadilat çalışmaları fiyatlarını öğrenmek için bakınız

Boya badana fiyatları

Alçı sıva fiyatları

Asma tavan fiyatları

Kartonpiyer fiyatları

Duvar kağıdı fiyatları

Dekorasyon fiyatları

Ev tadilat fiyatları

Anahtar teslimi dekorasyon fiyatları

mantolama işçilik fiyatları,mantolama malzeme fiyatları,mantolama fiyat,mantolama işçilik ve malzeme fiyatları,yalıtım fiyat,yalıtım fiyatları, ısı yalıtım fiyat,ses yalıtım fiyat,yalıtım malzemeleri,yalıtım malzeme fiyatları,mantolama teklifleri,ankara mantolama yapan firma,güncel mantolama fiyatları,