strafor mantolama

Mantolama Fiyatları

MANTOLAMA FiYATLARI –  Mantolama İşçilik Ve Malzeme Fiyatları.

Mantolama m2 Fiyatları. Dış Cephe Isı Yalıtım Maliyetleri. Neden Mantolama Yaptırmalıyız? Mantolama Nedir? Mantolama Güncel Fiyatları. Mantolama Malzeme Fiyatları.

Mantolama fiyatları – Siz değerli müşterilerimiz ve ziyaretçilerimiz için güncel mantolama işçilik ve malzeme fiyatları hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Web sitemiz içerisinde bir çok tadilat ve dekorasyon malzeme ve işçilik fiyatlarımızı bulabilirsiniz. Mantolama fiyatlarımız hakkındaki detaylara iletişim numaramızı arayarak ulaşabilirsiniz. Bizden hızlı ve kolay mantolama fiyat teklifi alabilirsiniz.

Mantolama İşçilik Ve Malzeme Fiyatları

Mantolama Malzeme Fiyatları

FİLLİ BOYA CAPATECT DALMAÇYALI : 38 TL + KDV

MARSHALL THERMOS : 37 TL + KDV

POLİSAN EXELANS MANTOLAMA : 36 TL + KDV

iZOCAM MANTOLAMA : 37 TL + KDV

FİLLİ BOYA EXPERT BEYAZ KÖPÜK : 35 TL + KDV

TECHNO GRİ KARBONLU MANTOLAMA : 32 + KDV

Mantolama İşçilik Fiyatları

FİLLİ BOYA CAPATECT DALMAÇYALI : 38 TL + KDV

MARSHALL THERMOS : 37 TL + KDV

POLİSAN EXELANS MANTOLAMA : 36 TL + KDV

İZOCAM MANTOLAMA : 37 TL + KDV

FİLLİ BOYA EXPERT BEYAZ KÖPÜK : 35 TL + KDV

TECHNO GRİ KARBONLU MANTOLAMA : 32 + KDV

Mantolama Nedir?

İç ve dış cephe yalıtım – izolasyon çalışmalarında hedeflenen amaç ısı ve ses yalıtımını sağlamaktır. Bu amaçla yapılan tüm çalışmaların genel ismine Mantolama denilir. Dış cephe mantolama ve iç cephe mantolama diye iki kategoriye ayırabiliriz. Fakat her iki kategoride de işçilik uygulama şekli aynı olup, standart malzemeler kullanılmaktadır. Mantolama fiyatları ve ısı yalıtımı maliyet hesaplaması hakkında yapılması gerekenler sayfamızın devamında geniş olarak anlatılmaktadır.

Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri uzun yıllar öncesinden Avrupa ülkelerinde standartlarla çerçevelenmiş ve enerji tasarrufu amaçlı kullanılmaya başlanmıştır.Ülkemize bu sistemin gecikmeli gelmesinden dolayı enerji satan bir ülke iken , dışarıdan enerji alan bir ülke konumuna gelmiş bulunmaktayız. Yerküre üzerindeki kaynakların hızla tüketildiği düşünüldüğünde tasarruf tedbirlerimizi almak için daha fazla gecikmememiz gerekliliği açıkça görülmektedir.

Yapılarımızda ısınma ve serinleme amaçlı kullandığımız kombi, kalorifer, klima ve benzeri cihazların sarf ettikleri enerji, dış cephe mantolama tatbikatları ile %50 azaltılabilmektedir. Eğer binalarımızın temel ve çatılarında da mantolama yapılmışsa bu oran %60’lara kadar çıkacaktır. Bu kadar önemli bir tasarrufun sadece kendi bütçelerimize değil ülke ekonomisine de önemli katkılar saglayacağı unutulmamalıdır. Binalarımızda en önemli ısı kayıpları kolon ve kirişlerden kaynaklanmaktadır. Bu sebep ile iç duvarlarda yapılacak Mantolama tatbikatları asla sonsuz ömürlü olamayacaktır, dış cephede ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra Mantolama sistemlerinde tatmin edici sonuç alınamaz. Sistemin ana prensibi hiçbir aralık kalmayacak şekilde yapının dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile kaplanmasıdır.

Mantolama Kelime Ve Teknik Anlamı Nedir?

Mantolama nedir sorusunun cevabı aslında isminin içinde saklıdır, kısaca binanın giydirilmesi anlamına gelir. Isıyı ve sesi geçirmesini engelleyecek yalıtım yapan malzemeler binaya giydirildikten sonra, binanın estetik görünümünü düzeltmek için dekoratif uygulaması yapılır. Biz Dekor Delisi ekibi olarak yeni teknoloji ve kimyasalları yakından takip ediyoruz ve siz değerli müşterilerimizi bilgilendirmeye çalışıyoruz. Uzun yıllardır mantolama nedir sorusunun cevabı değişmese de, kullanılan malzemeler gelişen teknoloji ile değişkenlik göstermiştir. Önceki yıllarda mantolama malzemeleri çok kalın malzemelerden üretiliyorken, şimdilerde yalıtım özelliği olan boya ve sıva uygulamaları ile yalıtım sağlanabiliyor.

Mantolama Ve Yalıtım Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Binalar yapılırken, kaba inşaat bittikten sonra uygun yöntemle sıva yapılır. En modern inşaatta dahi yalıtım gerektiren uygulamalar özel olarak uygulanır. Son yönetmeliklerden önce, pek çok yapı ısı yalıtımı yapılmadan teslim ediliyordu. Ancak yönetmelik gereği, yapı ruhsatı alabilmek için belli yalıtım standartlarına sahip olmak zorunluluğu geldikten sonra bu konuda müteahhitlerin biraz daha özenli davranıldığı görülmektedir. Maalesef bir çok ev sahibi mantolama hakkında yeterli bilgi sahibi olmadığı için, kötü niyetli kişiler tarafından yapılarını uygunsuz bir şekilde teslim alabilmektedir.

Görüntü itibariyle birbirine oldukça benzerlik gösteren yalıtım uygulamaları çok büyük farklılıklar gösterir. Tabi bunu ev sahiplerinin anlaması çok zordur. Mantolama konusunda bilgi sahibi olsanız da kaliteli ve kalitesiz yalıtımı birbirinden ayırmanız mümkün olmayacaktır. Uzun yıllardır yaptığımız projelerimiz bizim referansımızdır. Dekor Delisi olarak tüm iyi niyetimizle ve tecrübemizle size profesyonelliği sunuyoruz. Kaliteli faaliyet vizyonundan asla sapmamış ve bundan sonra da sapmayacak bir işletme olarak, ihtiyaçlarınızı en iyi biçimde gidermek için biz buradayız. Yalıtım standardınız ne olursa olsun en yüksek nitelikleri baz alarak, güncel yalıtım teknolojilerinin son unsurlarını kullandığımızdan kuşkunuz olmasın.

Mantolama Nasıl Yapılır?

Cephelere iskele kurulur

Isı yalıtım levhalarının taraklanarak yapıştırma yolu ile şaşırtmalı olarak cepheye tutturulur.

Metrekareye 6 adet gelecek şekilde dübellenir.

Tüm köşelere fileli köşe profili konulur.

160 gramlık sıva filesi 10 cm binili olacak şekilde ısı izolasyonu sıva harcı ile cepheye tutturulur. Daha sonra 2.kat sıva yapılarak yüzey boyaya hazır hale getirilir.

Mantolama Üstüne Boya Yapılması

Seçilecek renge uygun 1 kat astar uygulaması yapılır.

Daha sonra grenli boya doğru şekilde inceltilerek .1 kat grenli boya yapılarak boya uygulama işi tamamlanacaktır.

Eğer silikonlu boya uygulacaksa 2 kat uygulama yapılır

Söveler aksi söylenmedikce elastik silikonlu boya boyanır.

Neden Mantolama?

Öncelikle mantolama yapılmasındaki maksat ısı yaıtımını sağlayarak, sıcaklık düşüşlüklerinde kaybedilen fazladan ısınma enerji maliyetlerinde tasarruf sağlamaktır. Çünkü mantolama yapılan bir yapının ısı kaybı ve ısı sirkülasyonu en az %30 azalmaktadır. Mantolama çalışmalarına ayırdığımız para, ortalama 5 yıl içerisinde kendini amorti etmektedir bu anlamda. Diğer bir sebep ise ses yalıtımını %40 sağlamasıdır. Yoğun kentleşme ve beton ormanlarının dikilmesi ile paralel olarak artan kalabalığın, makinelerin, arabaların oluşturduğu ses ve kargaşadan uzaklaşmak ve dışarıdan içeriye gelen sesleri azaltmak için alınması gereken ilk ve en temel çalışmalardan birisidir mantolama. İster ısı yalıtım ve izolasyon çalışmaları olsun, isterse ses yalıtımında olsun mantolama çalışmaları hem cebimize hemde ruhumuza faydalı artılar sağlayacak olan dekorasyon uygulamalarındandır.

Bizden Hızlı ve Kolay Fiyat Teklifi Alın, Kârlı Çıkın.

[contact-form-7 404 "Bulunamadı"]
mantolamanın önemi
mantolamanın önemi

Farklı dekorasyon ve tadilat çalışmaları fiyatlarını öğrenmek için bakınız:

Boya badana fiyatları

Alçı sıva fiyatları

Asma tavan fiyatları

Kartonpiyer fiyatları

Duvar kağıdı fiyatları

Mantolama fiyatları, mantolama işçilik fiyatları, mantolama malzeme fiyatları, mantolama fiyat, mantolama işçilik ve malzeme fiyatları, yalıtım fiyat, yalıtım fiyatları, ısı yalıtım fiyat, ses yalıtım fiyat, ısı ve ses yalıtımı fiyatları, yalıtım malzemeleri, yalıtım malzeme fiyatları

Dekorasyon fiyatları

Ev tadilat fiyatları

Anahtar teslimi dekorasyon fiyatları


Lütfen Yorum Yapın

WhatsApp Bilgi Al
Merhaba Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.