lagom-tarzı1

Lagom Yaşam Tarzı

Bu yıla damgasını vurmuş Lagom yaşam tarzını burada inceleyin! Bu makalemizde Lagom felsefesinden tutun, lagom ve sağlığa kadar her şey var. Huzurlu bir yaşam olan İsveç tarifi hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Lagom Yaşam Tarzı – Lagom ilkelerine göre yaşamak, ılımlılık kavramını benimsemek demektir. Kendi içimizde, evin odalarında, sadeliği ve düzeni yeniden keşfetmek için fazlalıklardan kurtulmak gerekir. Doğal ortam ile bağlantı Lagom felsefesinin eşit derecede önemli bir yönüdür. Her ikisi de, açık ve kapalı mekanlarda aranmalıdır. Tavsiye edilen, odaları yeşil bitkilerle dekore etmektir. Bu da çevreyi daha keyifli hale getirmenin yanı sıra, havayı da temizlemeye yardımcı olur. Sebze bitkileri yetiştirmek isteyenler için ideal ve sağlıklı bir yaşam tarzıdır. Bahçede küçük bir sebze bahçesi oluşturabilir ya da balkonda saksılar içinde bitki yetiştirebilirsiniz.

lagom-tarzı2

Lagom Felsefesi

Danimarkalılar dünyanın en mutlu insanlarından biridir. Aslında, 2016’da hygge denilen mutluluk reçetelerinin dünya çapında büyük bir başarı kazanması şaşırtıcı değil. Hygge, şimdiki anın ve bizi daha rahat, neşeli ve pozitif enerji dolu kılan küçük zevklerin tadını çıkarmakla ilgilidir. Hygge yerini, daha geniş bir kavrama atıfta bulunan ve yaşam tarzını ifade eden İsveç lagom felsefesine bıraktı. Lagom terimi, “ne çok fazla ne de çok az, doğru ölçüde” olarak çevrilebilir. Yaşamın her alanında denge ve uyum arayışıdır.

Lagom ölçülüdür ve aşırılıklardan kaçınır. Aşırıya kaçmadan yaşamak ve mutluluğa ulaşmak için ihtiyacımız olanı almamızı hatırlatır. Bu felsefe, üç temel ilkeye dayanmaktadır. Bu ilkeler, sağlıklı yaşam tarzı, ekoloji ve tasarruftur. Lagom, özel ve profesyonel yaşam arasında bir denge arayışıdır. Tutkularınızı yerine getirmek, sevdiklerinizle buluşmak, fiziksel aktivite yapmak ve stresi en aza indirmek için zaman bulmak önemlidir. Lagom’u, hygge’den ayıran şey aslında, sürdürülebilir davranışları günlük hayatımıza entegre etmeye çalışmasıdır.

lagom-tarzı3

Lagom ve Sağlık

Lagom, mutluluk arayışımızda bize yardımcı olan gerçek bir araçtır. Her birimizin maksimum hırsı, bireysel becerilerin ve potansiyelin gerçekleştirilmesidir. Diğer bir deyişle, tam olarak kişiliğimize göre yaşamak ve yeteneğimizi dünyayla paylaşmaktır. Lagom yaşam tarzı, refahı bir öncelik olarak görür. Hepimizden kendimize şu soruyu sormamızı ister “İyi yaşamak benim için ne anlama geliyor? “Kendi uyumumuzu sağlamak için kendimize verdiğimiz cevabı gerçeğe dönüştürmeliyiz.

Düzenli bir fiziksel aktivite? Kendimize zaman mı? Yoksa asıl ihtiyacımız Meditasyon mu? İyiliğe giden yollar her birimiz için benzersizdir. Kişinin durumu ve belirli anlarla ilgili ihtiyaçlarının farkında olmasını gerektirir. Yavaş yavaş günlük alışkanlıklar oluşturun. Düzenlilik süreklilikten kaynaklanır, süreden değil. Dengeyi sağlamanın anahtarı tutarlı yaşamaktır. Kendinize karşı anlayışlı olun. Düşmek normaldir, önemli olan hazır olduğunuzda kalkıp yeniden başlamaktır.

lagom-tarzı4

Huzurlu Bir Yaşam İçin İsveç Tarifi

 • Lagom felsefesinin ilkelerine göre mekanları döşerken, hem çevreye özen gösterilmesi hem de maliyetlerin düşürülmesi göz önünde bulundurulmalıdır. Lagom aşırı tüketime karşı savaşır.
 • Bu nedenle enerji ve su tasarrufu yapabileceğimiz çözümler arıyoruz.
 • İsveçliler, genellikle bireysel bir zihinsel refah balonu olarak algılanan alanlarını kıskançlıkla korurlar.
 • Evlerimizi döşerken kişisel eşyalara, duygu yüklü nesnelere ve bizi mutlu eden ya da neşelendiren estetik unsurlara odaklanır.
 • Uyum sağlamamızı, düzensizlikten kaçınmamızı ve pratiklik ile özellikle bağlı olduğumuz kalıntılar arasında bir denge bulmamızı ister.
 • İdeal olan, işlevsellik ve duygusal değeri bünyesinde barındıran tek bir nesnedir. Bu iki kategorinin ötesine geçen her şey gereksiz sayılabilir.
 • Lagoma göre, eşyalarımızın pratik bir amacı olmalı veya bizi mutlu etmelidir.

lagom-tarzı5
 • Nihai hedef, bizi hemen evimizde hissettiren kokular, duvarlarımıza doğa dokunuşu getiren bitkilerle donatın. Taze bitkiler ve çiçekler havayı temizler ve genel olarak esenliği destekler.
 • İleri dönüşüm, yaratıcı geri dönüşümdür ve aksi takdirde atılacak olan bir nesneye yeni bir işlev vermenizi sağlar.
 • Lagom için evlerimiz tamamlanmış işler değildir. Bizi boş tuvaller haline gelene kadar onları basitleştirmeye davet eder.
 • Mekanları doğal ya da yapay kaynaklar kullanarak, aydınlatmaya çalışın. Bilime göre, ruh halimizi iyileştirdiği için ışığa çekiliyoruz.
 • Evdeki odalar aşırı doldurulmamalıdır, bu hem mobilya ve dekorasyon için hem de renk seçimleri için geçerlidir.
 • Süslemelerde aşırıya kaçmayın, ayartma güçlü olsa bile, kendinizi kaptırmamaya çalışın. Aksesuarlar, tamamlayıcılar ve süslemeler için kural az, çoktur.
 • Eski bir mobilya parçasına yeni bir hayat verdiğiniz başka şeyler satın almak yerine, evde bulunan eşyaları yeniden kullanmanın bir yolunu bulun.

Lagom Tarzı Dekorasyon Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: lagom tarzı,lagom dekorasyonu,lagom nedir,lagom dekorasyonu nasıl yapılır,lagom felsefesi,lagom yaşam tarzı,ev dekorasyou,ev tadilat fiyatları,lagom tarzı dekorasyon ipuçları,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0