japon-dekorasyonuyla-uyumlu-mobilya1

Japon Dekorasyonlarıyla Uyumlu Mobilyalar

Bu yıla damgasını vurmuş Japon tarzı dekorasyonda mekan yönetimini burada inceleyin! Bu makalemizde Japon tarzı bir evin olmazsa olmazlarından tutun, Japon tarzı evlerde aydınlatmaya kadar her şey var. Japon dekorasyonlarıyla uyumlu mobilyalar hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Japon Dekorasyonlarıyla Uyumlu Mobilyalar – Geleneksel Japon Zen felsefesi, minimalist mimari ve tasarımın sade ve doğal özüyle bize ilham veriyor. Çizgi, şekil, boşluk, ışık ve malzeme, Japon mobilyalarının temel unsurları ve aynı zamanda tek bileşenleridir. Japonya’nın tarzını tamamlamak için uygun mobilya seçmeniz gerekir. Basit şekiller ve doğal malzemeler, mobilya tasarımının ana özellikleri olmaya devam ediyor ve herhangi bir odanın görünümünü belirliyor. Mutfakta ve yemek odasında seçim, hafif metal yapıya sahip bambu masalardan oluşabilir. Hasır veya rattandan yapılmış uyumlu sandalyeler, ailenizle birlikte yemek yemek için atmosferik bir ortam da yaratabilir. Japon kültüründe şansa yer yoktur.

japon-dekorasyonuyla-uyumlu-mobilya2

Mobilyadaki Japon tarzı, tüm unsurlarının bir araya gelmesini ve uyumlu bir bütün oluşturmasını gerektirir. Aynı ilke, minimalist karakteri yansıtan ve olağanüstü simetri, ile karakterize edilen iç tasarımı için de geçerlidir. Budist rahipler tarafından oluşturulan, okuma ve meditasyon odalarını diğerlerinden ayıranın sadelikten kaynaklandığına inanılıyor. Onların çileci ekonomisi, tarihsel hesaplardan bildiğimiz geleneksel Japon evleri için bir ilham kaynağı haline geldi. Modern Japon apartmanları küresel trendlerden etkilense de, eski gelenekleri hala Japon kültüründen etkilenen batılılara ilham veriyor.

Japon Tarzı Dekorasyonda Mekan Yönetimi

Mekanın açılmasına ve yapının içi ile dışı arasındaki organik akışın sağlanmasına büyük önem verilmektedir. Bu uygulamanın tüm unsurları temel ve gerekli niteliklerine indirgediğine inanılmaktadır. Özgünlük, düzen ve uyum, doğal malzemeler, nötr renkler sofistike bir Japon tarzı evi için en ideal malzemelerdir. Doğu’nun zarif cazibesini evinizde anında yeniden yaratabilirsiniz. Japon mobilyalarının temeli, daha önce bahsedilen Budist Zen felsefesine yapılan göndermelerdir.

japon-dekorasyonuyla-uyumlu-mobilya3

Sonuç, geleneksel Japon evlerinin özellikleri olan sadelik, uyum ve doğa sevgisidir. Budizm aynı zamanda Japonların mükemmellik için ustalaştığı bir beceri olan uzay yönetimi becerilerinin de temelidir. Onlara göre, mekanın ve cihazların uygun şekilde düzenlenmesi, doğru hava, ışık ve enerji akışını sağlar. Feng shui ilkelerine göre enerji, ev dışında bile insan yaşamını doğrudan etkiler. Japonlar, Japon şehirlerinin tipik özelliği ve nüfus yoğunluğu nedeniyle alanı idareli kullanmalıdır.

Japon Tarzı Bir Evin Olmazsa Olmazları

Evinizi Japon tarzında döşemek için, Japon geleneğine özgü bazı mobilya ve detaylar eksik olamaz.

  • Tatami: Batı’daki gibi yatak yapılarına değil, doğrudan yere yerleştirilen ünlü Japon yataklarıdır.
  • Futon: Bunlar artık Batı’da da çok ünlü olan geleneksel Japon yataklarıdır. Gün boyunca, yerde boş alan bırakmak için katlanıp gardıropta ya da ayırıcıların arkasında saklanabilirler.
  • Tansu: Japon mobilyalarının tipik gardıroplarıdır. Ahşaptan yapılmış olup, çubuklara monte edilerek zahmetsizce taşınabilmesini sağlayan bir yapıya sahiptir.
  • Shoji: Japon tarzı evinizde, daha geniş alanları bölmek, çok samimi köşeler oluşturmak için pirinç kağıdından yapılmış tipik duvarları kaçıramazsınız.
japon-dekorasyonuyla-uyumlu-mobilya4

Japon Tarzı Evlerde Aydınlatma

Zen felsefesinin aradığı dinginliğe ulaşmak için odaları aydınlatmanız gerekiyor. Japon evlerinde ışık her şeydir, doğal olarak çok parlak bir ortam yaratmak için perdelerden kaçının. Perde kullanmak isterseniz, bej ya da krem ​​gibi açık tonlu hafif modelleri seçin. Yapay aydınlatmaya gelince, hedeflenen küçük noktalar oluşturan yumuşak ışıklarla devam edin. Hassas pirinç kağıdı lambaları ya da sofistike beyaz ahşap fenerleri seçin. İçine zarif mumlar yerleştirebileceğiniz, kumla doldurulmuş şeffaf cam kavanozlar yapın.

Derinlik hissini artırmak ve alanı geliştirmek için lambalar sıcak ve yumuşak olmalıdır. En iyi avizeler, ışık ve şeffaflıkla oynamayı başaran avizelerdir. Işık oyununu vurgulamak için birkaç farklı yüksekliği bir araya getirerek, sarkıt lambaları seçin. Duvara asmak için, demir origami gibi küçük dekoratif aksesuarlar da seçerek bu trendi koruyun.

japon-dekorasyonuyla-uyumlu-mobilya5

Japon Tarzı Evlerde Aksesuar Seçimi

Japon tarzı evin tefrişatı minimal özellikleri yanı sıra geniş odaları, doğal malzemeleri ve doğayı çağrıştıran renkleri ile öne çıkıyor. Modern Japon tarzı bir evde düzensizliğe yer yoktur, sadece uyum arayışına yer vardır. Mobilyalarda ve dekorasyonlarda tüm gereksizleri ortadan kaldırın ve birçok yeşil bitkiye yer açın. Evinizi Doğu’nun dinlendirici bir köşesine dönüştürmek istiyorsanız, temiz şekiller ve zarif renkler kullanın.

Aksesuar ve detaylar arayan Zen felsefesini modern bir anahtarda yorumlayabilirsiniz. Dekoratif objeler olarak fotoğraflar ve tablolar için hafif ahşap çerçeveler kullanılabilir. Kağıt masa fenerleri ve hafif bambu kaplamalı ayna çerçeveleri seçerek, doğal ve oryantal zarafet notları ekleyin.

japon-dekorasyonuyla-uyumlu-mobilya6

Japon Tarzı Dekorasyonlarda Renk Seçimi

Ölçülen renk kullanımı, doğru atmosferi yaratma hedefinde size yardımcı olur. Japon tarzı bir evin ideal paleti, çok çeşitli mavi tonları ile çeşitlenen, nötr beyaz ve bej tonlarını içerir. Mavi, modern Japon tarzı bir evde sükuneti teşvik etmek için doğal ahşapla birleştirilebilir. Mavi süslemeler, aksesuar seçiminde mükemmel bir ana motiftir. Dekoratif minderlerden, seramik kavanozlara, perdelerden, iki tonlu kilimlere kadar her yerde kullanılabilir.

Japon Tarzı Dekorasyon Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: japon dekorasyonu,japon felsefesi,japon tarzı,japon tarzı mobilyalar,japon tarzı dekorasyonlarda aksesuar kullanımı,japon tarzı dekorasyonda renk seçimi,japon tarzı evlerde aydınlatma,zen dekorasyonu,zen felsefesi,tatami,futon,tansu,shoji,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *