izolasyon firmaları

izolasyon Firmaları

izolasyon Firmaları – izolasyon uygulamaları yapabilecek firmalar.

izolasyon Firmaları – Binanın yalıtım ihtiyacını karşılayabilecek kadar profesyonel uygulama yapabilecek izolasyon firmasına karar vermek de çok önemlidir.

izolasyon Firmaları – Binalarda ısı izolasyonu uygulamaları için, konut yöneticileri ve kat maliklerinin birlikte aldığı ısı yalıtım kararı kadar, binanın yalıtım ihtiyacını karşılayabilecek kadar profesyonel uygulama yapabilecek izolasyon firmasına karar vermek de önemli bir husustur.

Türkiye’de ısı yalıtım bilincinin yaygınlaşması ve mantolama uygulamalarında devlet teşviğinin gündeme gelmesi ile birlikte sektörde yalıtım firmalarının da artması kaçınılmaz olmuştur. Sektörde geçici olarak bulunan, faturasız vergisiz çalışan, standart ve kurallara uygun yalıtım uygulamaları yapmayan ve bina sakinlerine maddi ve manevi zarar veren firmalar ile yalıtımı standart ve kurallara uygun olarak yapan, sektörde kalıcı olan firmaları nasıl ayıracağınız ile ilgili rehber niteliğindeki çalışmamız bu konuda size yardımcı olacaktır.

çatı izolasyonu
çatı izolasyonu

YALITIM FİRMASI SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1- Uygulamayı yapan izolasyon şirketi hem işçiliğe hem de kullanılan malzemeye tedarikçi ve kendisi en az 5 sene garanti verebiliyor mu ?

2- izolasyon firması ticaret odasına kayıtlı mı?

3- Firma faaliyette mi? Faaliyet belgesi tarafınıza sunuldu mu?

4- Uygulama maliyetini üstlenebilecek bir sermayeye sahip mi?

5- Firmanın banka kredibilite miktarı ne kadardır? Kullanabileceği mevcut tanımlı kredisi var mı?

6- Firma izolasyon uygulamasının kontrolünü kaç kişilik bir teknik kadro ile yürütüyor ? Çalıştığı kadronun SGK sigortalarını ödüyor mu?

7- Yalıtım Firması güvenilir bir markanın 1. sınıf paket sistemini kullanıyor mu?

8- Yalıtım firması malzemesini kullandığı üreticinin ana uygulayıcı bayisi mi?

9- Üretici firma, uygulayıcı firmanın yaptığı ısı yalıtım uygulamalarına ve işçiliğine garanti veriyor mu?

10- Firma ısı yalıtımı uygulaması sırasında yaşanabilecek iş kazalarına ya da etrafına verebileceği zararlara karşı özel bir sigortaya sahip mi?

11- Firma ile izolasyon uygulama sözleşmesi imzalandığında binanızın ısı kayıplarını doğru tespit edebilecek teknik donanıma sahip mi?

12- Sözleşme imzalandığında ısı yalıtım uygulaması sürecinin sorunsuz ilerleyebilmesi için şirket avukatları aracılığı ile Hukuki Danışmanlık Hizmeti verebiliyor mu?

13- Firma ile sözleme imzalandığında yalıtım uygulaması sürecinde yöneticilerin yükünü hafifletecek hizmetler sunabiliyor mu?

14- Firma İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımı Derneği) üye listesinde yer alıyor mu? İZODER Üye Tanıtım Kartına sahip mi?

15- Firmanın gerçekleştireceği ısı yalıtım uygulamasında seçilen malzeme kalınlığı yeterli mi? Uygulama TSE 825 standartlarına uygun mu?

16– Firmanın daha önce ısı yalıtımı uygulaması yaptığı binaları görebileceğiniz ve dilerseniz yönetici ismi, telefonu, adresi vb. bilgilerine ulaşarak danışabileceğiniz bir referans listesine sahip mi?

17- İzolasyon firması kurumsal internet sitesi hizmeti var mı? İnternet sitesi ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılıyor mu?

SONUÇ

Yukarıdaki soruların cevabı tutarlı ve kanıtlanabilir ise firma gerçekten yaptığı işi ciddiye alıyor demektir ve izolasyon uygulamalarından tam verim alabilirsiniz, aksi takdirde yapılacak uygulamanın eksik ya da hatalı olması durumunda, izolasyon uygulamasının yeniden yapılması gerekir, bu da hem zamandan hem de paradan zarar edilmesine sebebiyet verir.


izolasyon firmaları, su izolasyon firmaları, izolasyon işi yapan firmalar, izolasyon firması, su yalıtımı yapan firmalar, çatı izolasyon firmaları, ısı ve su yalıtımı firmaları, izolasyon şirketleri

Lütfen Yorum Yapın (Teşekkürler)