home-ofis-örneği1

Home Ofis Dekorasyonları

Bu yıla damgasını vurmuş Home ofis dekorasyonlarını burada inceleyin! Bu makalemizde Home ofis dekorasyon fikirlerinden tutun, ofisinizi tasarlarken dikkat etmeniz gerekenlere kadar her şey var. Home ofis dekorları hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz.

Home Ofis Dekorasyonları – Yurtdışında yaygın olarak uygulanan ancak ülkemizde pandemiden sonra yaygınlaşmaya başlayan evden çalışma sistemi, evlerde yeni bir alan oluşturma gereksinimi yarattı. Gelişen teknoloji ve zamanın değer kazandığı bu günlerde özellikle bilgisayar başında yapılan işler için bu sistem; evinizin rahatlığında çalışma imkanı sunuyor. Home office çalışmak yol ve ofis kirası gibi masrafları ortadan kaldırıyor. Bunun yanı sıra çalışmayı keyifli bir hale de getiriyor. Sizde evinizin bir odasını çalışma alanına ayırabilirsiniz. Şayet bunu yapmak için fazla bir odanız yoksa, küçük bir alanı çalışma odası yapabilirsiniz. Dekordelisi olarak bugün size rahat ve konforlu bir çalışma alanına sahip olmanız için, ufak tüyolar vermek istiyoruz.

home-ofis-örneği2

Home Ofis Dekorasyon Fikirleri

Çalışma koşullarınıza bağlı olarak eğer ihtiyacınız olan sadece bir bilgisayar ise; masa, sandalye veya bir koltuk yeterli olacaktır. Bu durumda bir ofis oluşturmadan önce ihtiyaçları ve kullanılacak malzemeleri belirlemek gerekir. Eğer online çalışmak durumundaysanız ve sadece bu ekipmanlar ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa, sıra sizin zevkinize uygun mobilyaları seçmeye geliyor. Çalışmayı konforlu hale getirmenin en önemli anahtarı rahat mobilyalar kullanmaktan geçer. Uzun saatler oturmak zorunda kalacağınız için kullanacağınız masanın size ayakta da çalışma imkanı sunmasına özen gösterin Masanızı evin karanlık bir köşesine koymak yerine, ışık alan ve ferah bir alan tercih edin. Bu sayede masa başında olduğunuz saatler boyunca konsantrasyonunuz yüksek olur ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Home Office alanı yaparken kullandığınız alanın ev ortamına benzemesi dikkat dağınıklığı yapabilir. Bu yüzden iş yapmak için ayırdığınız alanın iş yerine benziyor olmasına dikkat edin. Çalışma alanı söz konusu olduğunda her sektörün kendine özgü ihtiyaçları doğar. Bilgisayar haricinde, küçük el yapımı ürünler yapıyor ve aynı zamanda depolama alanı ihtiyacınız da varsa bu sizi korkutmasın. Küçük alanlarda  yapılabilecek pratik depolama çözümleri bulunabilir. Mesela duvara monte edilmiş masa ve gömme duvar rafları kullanarak mevcut alanı daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Gömme raflar masadaki kalabalığı ortadan kaldırarak daha sakin bir otamda çalışmanıza imkan sağlar.

home-ofis-örneği3

Çalışma Alanınızı Renklendirin

Resmi bir çalışma alanını yaşam alanı içinde tasarlamak zor olabilir. Yanlış bir şeyler yaptığınızda uzun saatler sizi mutsuz eder. Nasıl çalışmayı sevdiğinizi düşünün ve renklerin gücünden faydalanın. Dikkatli ve üretken olmanız gereken bir çalışma alanının nötr renklerde ve sıkıcı olması gerekmez. Canlı renkler size enerji vererek motive olmanıza ve ilham almanıza yardımcı olur. Şık not defterleri, renkli kalemler, havalı zımbalar, renkli bantlar ve küçük dekoratif ürünler kullanmak iş akışınızı sorunsuz hale getirir.

Ofisinizi Tasarlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler;

Evde çalışma alanı tasarlarken, kendinizi başarıya hazırlamak istersiniz. Başarıya giden yol dikkatli olmaktan geçer. Mobilyaları dikkatinizi dağıtacak şekilde yerleştirmek sık sık yapılan yanlışların başında gelir. Buna göre;

  • Çalışma alanınıza ne koyduğunuza ve gerçekten orada olması gerekip gerekmediğine karar verin. Kullandığınız dekor, ofisinizi daha rahat ve işlevsel bir  hale mi getiriyor, yoksa dikkatinizi mi dağıtıyor.
  • Masalar bir home ofisinin odak noktasıdır ve masanın nasıl göründüğünün yanı sıra nasıl bir rahatlık vereceğini de düşünmek gerekir. Sonuçta günün çoğunu orada geçireceğiniz için rahat bir çalışma alanı olacak kadar büyük olmasının yanında, bacaklarınızı rahat ettirecek kadar uzun bir masa olmasına da dikkat edin.
home-ofis-örneği4
  • Home ofisler söz konusu olduğunda, ışık sizin çalışma anahtarınız dır. Işık ve pencerelerin parlaması özellikle bilgisayarın konumunu ayarlarken düşünmeniz gereken en önemli unsurlardan biri olmalıdır. Bu yüzden masanızı konumlandırırken en iyi  ışık ayarını yapmak gerekir. Bunu yaparken gün ışığından en iyi şekilde faydalanılacak alanı tercih etmek önemlidir.
  • Bir sandalyenin sadece güzel olması yeterli değildir, bütün günü orada geçirmek için rahat ve konforlu olması gerekir. Çalışma sandalyesi seçerken size rahat hissettiren bir sandalye tercih etmenizi öneririz. Konfor yatırım yapmaya değer, sandalyenizin bel desteği olmasına dikkat edin.

Yeni Trend Home Ofis Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: home ofis, home ofis modelleri, evden çalışma sistemi, ofis tasarımları, home ofis dizaynı, home ofis dekorasyon fikirleri, en güzel ofis mobilyaları, çalışma masası, home ofis mobilya,

Güncellemeleri Alın ve Bağlantıda Kalın. Bültenimize Abone Olun.