feng-shui-yöntemiyle-ev-dekoru1

Feng Shui Yöntemiyle Ev Nasıl Dekore Edilir

Bu yıla damgasını vurmuş Feng shui yöntemiyle ev dekorunu burada inceleyin! Bu makalemizde Feng Shui mobilya kombinasyonundan tutun, Feng Shui bahçe dekorasyonuna kadar her şey var. Huzurlu bir yaşam olan Feng Shui felsefesi hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Feng Shui Yöntemiyle Ev Nasıl Dekore Edilir – Artık temel kuralları öğrendiğinize göre, her odayı mükemmel Feng Shui tarzında nasıl döşeyeceğinizi birlikte görelim! Feng Shui yöntemi ayrılmaz bir yöntemdir, bir yerin dekorasyonunun tüm yönlerini kapsar. Mobilyaların konumundan duvarların renklerine, aydınlatmadan ayna ve aksesuarların yerleştirilmesine kadar. Birçok insan bunu dini bir uygulama ile ilişkilendirir, ancak gerçekte bundan daha uzak bir şey olamaz. Çin’den gelen ve içinde yaşadığımız çevreye, iç uyumumuzla nasıl uyum sağlayacağımızı anlatır.

feng-shui-yöntemiyle-ev-dekoru2

Feng Shui ve Mobilya Kombinasyonu

Feng shui, Çin kökenlidir ancak Batı’da da bazı başarılar elde etmeye başlamıştır. Mobilyaların düzenlenmesi, renkler, malzemeler ve aydınlatma seçiminde belirli kurallara saygı gösterilir. Uyumu, bu alanlarda yaşayanların yaşamına yansıtılabilecek bir iç tasarımı teşvik eder. Feng Shui’nin katı ve esnek olmayan yasalar getirmediğini açıklığa kavuşturmak iyidir.

Aksine, değişiklikleri her mekanın ve içinde yaşayanların ihtiyaçlarına göre uyarlamak mümkündür. Aynı şekilde, bir evin unsurları, pozitif enerjilerin akmasına ve insanları etkilemesine izin veren bir uyum bulmalıdır. Bu yöntemle donatırsanız, kısa sürede ruhunuzda bir değişiklik fark edeceksiniz.

Feng Shui Oturma Odası Dekorasyonu

Evin atan kalbi olan oturma odasındaki Feng Shui ile başlayalım. Sadece zamanınızın çoğunu geçirdiğiniz oda değil, aynı zamanda konuklarımızı da ağırladığımız bir yerdir. Bu nedenle sizi ziyarete gelenleri ağırlamak ve onlara dinginlik vermek için özenle döşenmelidir. Ahşap, taş ve metal, parke zeminler ve geleneksel Japon shoji kağıt perdeler gibi doğal malzemeleri seçin.

feng-shui-yöntemiyle-ev-dekoru3

Odanın ortasını boş bırakın, güzel bir halı ve yuvarlak bir sarkıt lamba yerleştirin. Kanepeyi duvar boyunca yerleştirin, tüm odayı ve ön kapıyı görün. Işık adaları yaratın, odadaki bazı nesneleri veya aksesuarları masa lambalarıyla aydınlatın. Sıcak, doğal renkleri tercih edin ve dekorunuzu renk patlamalarıyla canlandırın. Pencerelerden doğal ışığın içeri girmesine izin verin ve açık renklerde hafif kumaş perdeler seçin.

Feng Shui Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odasında Feng Shui, rahatlama yeri olduğu için çok önemlidir. Uyku odanız, ön kapıdan ve caddeden en uzak, muhtemelen sükuneti ileten doğal bir manzaraya bakmalıdır. Yatak odası için doğru pozisyonu seçmek, yenileyici bir dinlenme sağlayan, dengeyi seçmek demektir. Yatağın konumu, odanın genel görünümünü elde edebilmeniz için, kafa doğuya doğru ve duvara bakacak şekildedir.

Nazik ve yumuşak şekillere sahip güzel, kıvrımlı bir şifonyer seçin. Giysileri, çarşafları ve kişisel eşyaları şifonyer ve dolaplara yerleştirin. Işığı doğrudan yatağa yönlendiren avizeler kullanmayın. Ancak sıcak ve yumuşak bir ışıkla başucu lambaları ve zemin lambaları tercih edin.

feng-shui-yöntemiyle-ev-dekoru4

Feng Shui Çalışma Odası ve Ofis Dekorasyonu

Yatak odası, kendini güvende ve rahat hissedeceğin önemli bir yerse, çalışma odası da dikkatinizi hak ediyor. Ofiste Feng Shui, çalışırken maksimum yoğunluğuna ulaşmanızı sağlar. Masanızı bir kapıya veya pencereye bakacak şekilde yerleştirin, asla duvara bakmayın. Arkanızda bir duvar olması, daha fazla odaklanmanıza ve verimliliğinizi artırmanıza olanak tanır. Bu mümkün değilse, girişi yansıtmak için bir ayna yerleştirin. Eşyaları düzenleyin, masanızı her zamanki kaos içinde terk etmeyin.

Feng Shui Mutfak Dekorasyonu

Mutfakta Feng Shui sadece mobilya düzenlemesini içerir. Aile yemeği yiyecekseniz, yemek düzeni ve seçimi, resmi ya da neşeli öğle yemeğinden farklı olmalıdır. Mobilyalar, tercihen yuvarlak ve köşeli olmayan, davetkar, işlevsel ve düzenli olacaktır. Mutfağınızdaki doğal ışık, aydınlatma için yeterli değilse, doğru lambaları seçerek iki ya da üç ışık noktasını tanıtın.

feng-shui-yöntemiyle-ev-dekoru5

Feng Shui Banyo Dekorasyonu

Uzun bir süre banyo, basit bir rahatlama alanı olarak kabul edilir. Son yıllarda, günün sonunda dinlenebileceğiniz, sağlıklı yaşama adanmış bir yer haline geldi. Bu demektir ki; banyodaki Feng Shui, sağlığımızda önemli bir rol oynayabilir! Bu odanın oryantasyonu kuzey ve su ile ilişkili bir konum, önemli unsur olmalıdır. Gökyüzüne bakmanıza ve havayı değiştirmenize izin veren geniş bir pencere ile iyi aydınlatılmış olmalıdır.

Feng Shui Bahçe Dekorasyonu

Feng Shui bahçesine sahip olmayı düşündünüz mü? Bu felsefenin kuralları arasında bitkilere de çok fazla yer tutar. Büyümeyi simgeleyen ve büyük bir dinginlik duygusu aşılayan yeşilin gücüne önemli bir yer verilir. Bir sebze bahçeniz varsa, yaprakları ve kuru dalları ortadan kaldırarak onunla ilgilenmeyi unutmayın. Mükemmel Zen tarzında dış mekan mobilyaları için çeşmeler, göletler ve küçük akarsular yerleştirin.

Feng Shui Dekorasyon Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR: feng shui dekorasyonu,feng shui felsefesi,feng shui,ev dekorasyonu,ev tadilat fiyatları,feng shui tasarımı,feng shui renkleri,feng shui dekorasyon ipuçları,feng shui tarzı oturma odası,feng shui tarzı banyo dekorasyonu,feng shui bahçe dekorasyonu,feng shui mutfak dekorasyonu,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir