ev-dekorasyonları,-doğal-dekorasyonlar,-feng-shui,-dekorasyon-felsefeleri,-renklerin-enerjisi,-ayna-ve-dekorasyon,

Feng Shui Felsefesine Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Farklı Bir Felsefeyle Ev Dekore Etmek Size de Eğlenceli geliyor mu? Feng Şhui Nedir? Bu Felsefeye Göre Renkler Hangi Enerjiyi Taşır? Evinizi Bereketlendirmek mi? Kulağa Hoş Geliyor.

Feng Şhui Çin öğretisine göre enerji veren güçlerden yararlanarak yaşam alanıyla kendi özünde bir uyum ve kombinasyon kurmaktır. Evinde bereketli ve pozitif enerjiyi hakim kılmak isteyen kişilerin ilgi alanına girmekle birlikte gün geçtikçe enerji ihtiyacı duyan insanların kaçış noktası haline gelmiştir.

Doğal yaşamdan gittikçe uzaklaşan insanoğlu farklı arayışlarda iken feng şui onlar için bir çözüm ortağı gibi görünür. Ne kadar inanırsınız ve ne kadar itibar edersiniz bilmem ama bu felsefeyle evini dekore eden insan sayısı azımsanmayacak kadar çoktur.

İnsanların meteryeallerden alamadığı manevi rahatlık ve enerjiyi bu tür felsefik düşüncelerle giderdiği de su götürmez bir gerçektir.

Nedir Feng Şhui?

Çincedeki sözlük anlamı rüzgar ve su olan Feng Şhui aslında insanların doğa sevgisinin enerjisine inana, insanlarında doğanın bir parçası olduğunu ve ondan kopuk yaşayarak enerji kayıpları yaşayacağı inancını savunan bir felsefik düşüncedir.

En çokta doğa ve hayvan sevgisi olan insanların itibar ettiği bir felsefedir. Feng şhui felsefesine göre doğayı ve aramızdaki iletişimiz sağlayan dört sembol vardır. Bunlar kısaca şunlardır.

Bagua

Feng Şhui enerji haritası denile bilinir. Kişinin doğum takvimine göre değişiklik gösterebilir. Yani hayata geliş tarihinize göre faydalanmak istediğiniz enerji ihtiyacınız ve haritanıza göre evdeki eşyaların konumları değişebilir.

Bu haritada evinizin konumu  da önem taşır.

Yin Yang

Yin Yang sembolüne göre zıt kavramlar birbirini tamamlayan bütünlerdir.Bu sembol her iyiliğin içinde bir kötülük her kötülüğün içinde bir iyilik vardır şeklindede tanımlanır.

Zıt kavramların aslında insanların enerjisini yükselttiğini ve birbiriyle kuvvetli bir bağı olduğunu savunur. Bu sembol ve düşünce ev dekorasyonlarında en fazla kullanılan düşüncedir.

Dört Sembol

Dört Hayvanı temsil eden dört sembol evinizi dışardan ve neğatif enerjilerden gelen zarara karşı savunur. Feng Şui felsefesindeki bu yaratıklar: ejderha, anka kuşu,  kaplumbağa, kaplan olarak tasvir edilir.

Ev dekorasyonlarında fazlaca kullanılan bu dört hayvan sembolü dekoratif anlamda da şık ve egzotik bir hava katar.Bu sayede  evde kullanılan bu hayvan figürlerinin evi koruduğuna inanılır.

Feng Şhui De Hangi Renkler Trend?

Sembollerin olduğu gibi renklerin enerjisine de önem veren feng şhui felsefesinde renklerin taşıdığı enerjiler vardır. Bu enerjileri taşıyan renklerin oranı o yüzden önemlidir.

Mavi ve siyah: bu renkler feng şhui felsefesine göre yaratıcı düşünceyi ve motivasyonu artıran renklerdir suyun enerjisini barındırır.

Beyaz ve metalik renkler: Saflığı ve temizliği temsil eder. Arttırıcı özelliğiyle ön plandadır. Metal eşyaların enerjisini barındırır.

Yeşil: Yükselmeyi büyümeyi ve gelişmeyi temsil eder. Harekete geçmeyi temsil ederken bitkilerin enerjisini barındırır.

Kırmızı: Aşkı tutkuyu temsil eden kırmızı kan dolaşımını hızlandırarak heyecanı artırır. Kırmızı hayat enerjisini temsil ettiği gibi ateşin enerjisini barındırır.

Sarı: Zihinsel aktivasyonu arttıran sarı neşe ve mutluluk hormonu salgılar. T temsil ederek toprağın enerjisini barındırır.

Fen Shui dekorasyonu Nasıl olmalı maddeler halinde yazalım:

 • Samimiyet ve sıcaklık evin giriş kapısından girer içeri o yüzden ev dekorasyonuna evinizin girişiyle samimiyet sağlayın welcome ve hoşgeldiniz yazılı paspas ve kapı süsleri bu samimiyeti sağlamanıza yardımcı olabilir.
 • Evinize de doğal taş ve kuvars kristal taşlar kullanarak evinizin sağlık enerjisini yükseltebilirsiniz.
 • Evinizin rüzgar ve temiz hava sürkülasyonu yaptığından emin olun. Temiz güneş ışığını iyi alan düzenli ve temiz hava alan bir yaşam alanı elde edin.
 • Giriş kapısına bakan koltuk ve yatak düzeni size dışardan gelecek olan tehlikelerin pisikolojik olarak hakimi olduğunuzu hissettirir.
 • Evinizde doğadan esintiler olmalı hayvan bitki ahşap kuru çiçek gibi. Yeşil bitkiler havanızı temizlerken hayvan ve diğer doğa elementleri sizin doğadan aldığınız enerjiyi ruhunuzda hissettirir.
 • Evinizin ya da yaşadığınız yerin enerji haritasını oluşturun.  Haritanızın bölümleri şöyle olmalı
  • Varlık – ağaç
  • Şöhret – ateş
  • Aşk – toprak
  • Aile – ağaç
  • Sağlık – toprak
  • Çocuklar – metal
  • Bilgelik – toprak
  • Kariyer – su
 • Evinizin her yerinde mumlardan faydalanarak ateş elementinin enerjisini kullanabilirsiniz.
 • Aynalar bilgeliği temsil eder. Evinizde yeterli oranda ayna kullanarak her zaman gerçeği ve doğruyu yansıttıkları için sizde doğru bir ortamda gerçeklik içinde yaşadığınızı hissettirir.
 • Kesinlikle iki aynayı karşılıklı koymak bu felsefede yanlıştır pozitif ya da negatif enerji iki ayna arasında kendini gizlemeye yönelir derler.

Bu konu ve buna benzer konularla alakalı daha fazla bilgi ve görsele ulaşabilmek için aşağıdaki adreslerimizi de ziyaret edebilirsiniz.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: ev dekorasyonları, doğal dekorasyonlar, feng shui, dekorasyon felsefeleri, renklerin enerjisi, ayna ve dekorasyon,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *