evinizin-enerjisini-iyileştirin1

Evinizin Enerjisini İyileştirin

Bu yıla damgasını vurmuş Feng shui yöntemiyle ev dekorunu burada inceleyin! Bu makalemizde Feng Shui mobilya kombinasyonundan tutun, Feng Shui mobilya düzenine kadar her şey var. Huzurlu bir yaşam olan Feng Shui felsefesi hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Evinizin Enerjisini İyileştirin – Evinizi Feng Shui’ye göre döşemeye karar verdiyseniz, beş elementin etkilerini anlayalım Ahşap, büyümenin ve zenginliğin sembolüdür. Ekonomik zenginliği temsil eder, aynı zamanda aile sağlığını da temsil eder. Su, yaşamın ve bilginin sembolüdür. Metal ekonomik anlamda zenginliğin simgesidir. Toprak, istikrarı ve dolayısıyla evi temsil eder. Ateş, tahmin etmek kolay, tutku ve aşk.

evinizin-enerjisini-iyileştirin2

Evin bireysel odalarının detaylarına ve tasarımına giriyoruz. Bugün oturma odası ve yemek alanıyla, onlara enerji vermenin en iyi yolu ile ilgileniyoruz. Her şeyden önce, genelleme yapmamalıyız, çünkü tasarımda birçok husus dikkate alınmalıdır. Eşyaların dağılım şemaları, renkleri, konumları, evin genel dağılımına ve sakinlerin alışkanlıklarına göre değişmektedir. Feng Shui, doğallığı ve pozitif enerji akışını arayarak sıcak ve misafirperver bir ortam yaratmayı amaçlar. Oturma odası, enerjik olarak aktif alanı temsil eder, rahat, hoş ve davetkar olmalıdır. Dinlendirici bir yer olmalı ama aynı zamanda sosyalliği de desteklemeli.

Feng Shui Mobilyaları

Evdeki Feng shui için, her şeyden önce sade ve doğal bir mobilyalar gerekir. Aslında bir denge sağlamak için mekanların, kaotik ve ağır olmamasında fayda var. Pozitif enerjilerin dolaşımını kolaylaştıran, temiz ve yumuşak hatlara sahip mobilyalar idealdir. Mobilya, çok fazla oyma ve süsleme içermeyen doğrusal bir tasarıma sahip olmalıdır. En iyileri, günlük dağınıklığımızı saklamamıza izin verenlerdir. Bu nedenle kapılı mobilyalar tercih edilmektedir. Aslında, kapısız kitaplıklar enerjik olarak olumlu değildir. Yemek masası için en iyi seçim, iletişimi garanti eden oval veya yuvarlak masalardır.

evinizin-enerjisini-iyileştirin3

Çok narin ve insanların rahatça oturamayacakları cam masalardan kaçının. Yemek alanı, ön kapıya çok yakın ve birbirine bakan iki pencere arasında olmamalıdır. Feng shui’ye göre, doğa ile uyum da esastır, çiçekler ve bitkiler evde hoş karşılanır. Ahşap veya daha ılımlı olarak metaller, taşlar ve kumaşlar gibi doğal malzemeler de kabul edilir. Aynalar, özellikle geçiş yollarında, negatif enerjileri reddetmek ve boşlukları iletmek için de yararlıdır. Son olarak, mobilyaların mümkün olduğu kadar doğal ışığın kaynağından yararlanması gerekir

Feng Shui Işıkları ve Renkleri

Feng shui için kurallar önemlidir. Sadece mobilyayı değil, aynı zamanda ışık ve renk seçimini de ilgilendiriyor. Birincisi, doğa ile doğrudan teması sağlamak için, mümkün olduğunca doğal ışık olmalıdır. Bu nedenle sirkülasyonu sağlamak için büyük kapı ve pencereler tercih edilir. Pencerelerden gelen fazla ışığı doğru bir şekilde dağıtmak için, bir yöntem kristalleri asmaktır.

Rüzgar çanları ve kristaller, enerjiyi evin içinde tutmak için harika yardımcılardır. Oturma odası için en iyi seçim, ortama huzur ve sükunet sağlamak için yumuşak, dolaylı ışıktır. Işık, insanların yüzlerini doğrudan aydınlatmadan tavana doğru yönlendirilmelidir. Mahremiyet nedeniyle gerekli olan yerlerde ışık perdeleri tercih edilir. Ancak Feng shui’ye göre renkler de pozitif bir enerji yaymak için çok önemlidir.

evinizin-enerjisini-iyileştirin4

Çünkü bunlar sayesinde ortama karakter ve uyum veririz. Feng shui için her tarafta pozitif veya negatif renk yoktur. Seçim, her şeyden önce odanın konumuna bağlıdır. Feng shui’ye göre bir odanın duvarlarının renkleri, mutfak veya banyodan farklı olacaktır. Çünkü, her odanın ihtiyaç duyduğu enerji türü farklıdır. Yatak odasındaki yeşil, rahatlatıcı etkisi için mükemmeldir. Sarı enerji verici olduğu için mutfakta idealdir. Leylak şenlik rengidir, kırmızı çok sıcak bir renktir, öfke ve ajitasyona neden olmamak için dikkatli bir şekilde dozlanmalıdır. Pastel renklerle ilişkilendirilen beyaz, son derece parlak olduğu için tüm ortamlar için mükemmeldir.

Evin Farklı Odalarına Uygulanan Feng Shui

Feng shui, sadece renk açısından değil, her oda için farklı kurallar sunar. Örneğin, bir Feng shui yatak odasında, yatak ideal olarak ahşaptan yapılmıştır. Kapı ile pencere arasındaki enerji ve ışığın dolaşımını engellememesi için ikisinden de uzağa yerleştirilmelidir. Girişin karşısında, doğuya bakan ve duvara yapışık sağlam bir yatak başlığıyla konumlandırılmalı. Mutfakta, tezgahlar mümkün olduğunca temiz olmalıdır.

Her şeyden önce fırın, ateş ve su gibi iki zıt unsuru bir araya getirilmemeli. Son olarak, oturma odası Feng Shui felsefesine göre merkezi bir odadır. Bu nedenle evin merkezinde yer almalı, diğer odalarla iletişim kurmalı ve bol miktarda doğal ışık almalıdır. Ortam çok büyükse, enerjinin dağılmaması için mobilya ve bitkilerle zenginleştirilmesi gerekir. Boyut olarak küçükse, mobilya aksesuarlarının az, düşük ve açık renkli olması iyidir.

evinizin-enerjisini-iyileştirin5

Zemin malzemeleri ve desenleri düzenli olmalıdır. Karışıklık hissi veren, birçok renk ve tasarıma sahip fayans veya zeminlerden kaçının. İyi bir Feng Shui’ye sahip olmak için iyi cilalanmış, pürüzsüz ve parlak zeminlere ihtiyacımız var. Çok az kör nokta ve geçit olmalı, duvarlarda girintiler varsa tavana kadar uzanan bir kitaplık ile hizalayın. Sıcaklık görevi gören bir şömine veya soba, samimi bir atmosfer yaratmanın harika bir yoludur.

Odanın dayanak noktası, büyük bir tablo veya büyük bir halı olabilir. Kullanılmayan nesneler, pozitif enerjilerin akışını engeller ve durağanlık durumları yaratabilir. Bu yüzden, fazlalıklardan kurtulmak için işe koyulmakta fayda var. Kanepe, içeri girenlerin misafirperver ve sıcak bir ortamda karşılandıklarını hissedecek şekilde kapıya dönük olarak yerleştirilmelidir. Odanın ortasına değil, herkesin görebileceği ve güvenlik hissi sağlayacak şekilde duvara yaslanmalıdır.

Feng Shui Mobilya Düzenlenmesi

Genel olarak mobilyaların etrafındaki yollar akıcı ve pürüzsüz olmalıdır. Ayrıca kanepe, içlerinden geçen enerji akışının altında kalmamak için kapı ve pencerelere çok yakın olmamalıdır. Feng shui’ye göre, kanepe ahşap bir yapıya sahip olmalı ve hafif bir yün, keten veya pamuklu kumaşla kaplanmalıdır. Oturma odasındaki mobilyalar, hareket özgürlüğü sağlayacak şekilde düzenlenmeli ve doğal ışığın eve girmesini engellememelidir. Perdeler büyük ve geniş ise, onları yumuşak ve hafif bir perde ile değiştirmek iyi bir fikirdir.

evinizin-enerjisini-iyileştirin6

Yeşil bir bitki veya sıcak ışıklı bir lamba ile özelleştirilecek köşelere ve kenarlara dikkat edin. Aynaların varlığını en aza indiriyoruz. Aslında enerjinin doğal akışını engelleyebilecek unsurlardır. Oturma odasını tablolar ve sanatsal çalışmalarla donatabiliriz. Önemli olan natüralist konuları ve mobilyaların geri kalanına yakın tonlarda seçmektir. Doğayla bağlantılı konular bir esenlik duygusu yaratır. Çok grafik ve geometrik çizimlerden ve rahatsız edici konulardan kaçının. Yansıma önleyici camlı ve nötr çerçeveli tabloları tercih edin ve bunları görünümünüze uygun olarak düzenleyin.

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR: feng shui dekorasyonu,feng shui felsefesi,feng shui,ev dekorasyonu,ev tadilat fiyatları,feng shui tasarımı,feng shui renkleri,feng shui dekorasyon ipuçları,feng shui tarzı oturma odası,feng shui tarzı banyo dekorasyonu,feng shui renkleri,feng shui ışık düzeni,feng shui mobilya,

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.