Bu yıla damgasını vurmuş Mobilya stillerini burada inceleyin! Bu makalemizde Bohem stilinden tutun, İskandinav stiline kadar her şey var. Eviniz için doğru mobilya seçimi hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Eviniz İçin Doğru Stili Seçin – Yeni bir ev, üzerine yeni hayatınızı boyayacağınız boş bir tuvaldir. Bir evin atmosferi birçok faktör tarafından verilir. Bulunduğu yer, doğal ışık alımı, mekanların düzeni, boyandığı renkler ve tabii ki mobilya tarzı. Mobilyalarınız için istediğiniz tarz hakkında çok net fikirleriniz var mı? Yoksa yeni bir ruh halini seviyor, ancak bunu nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyor musunuz? Biraz mobilya aldınız ama hangi tarza atıfta bulunduklarını bilmiyor musunuz? Tüm bu şüpheleri bu bölümde bulacağınız mobilya stilleri rehberlerinde cevaplıyoruz. Dekorasyon, mobilya ve renkler konusundaki tavsiyelerimizi sizinle paylaşıyoruz. Bu sayede, farklı atmosferleri zevkinize göre yorumlayarak hayallerinizdeki evi yaratabilirsiniz.

eviniz-için-doğru-stili-seçin2

İlham Alınacak Mobilya Stilleri

Hayatınızı kolaylaştırmak için, her bir mobilya modunun ana özelliklerini içeren küçük bir başlangıç yaptık. Bir tanesini takip etmeye ya da nesneleri karıştırarak, eklektik ve kişisel kombinasyonlar oluşturmaya karar verebilirsiniz. Farklı mobilya stillerinin tipik renkleri ve malzemeleri nelerdir? Ve en sevdiğiniz ilhamı hangi ev aksesuarları ve dekoratif öğeler tamamlayabilir? Olasılıklar neredeyse sonsuzdur ve hepsini tanımak gerçekten zordur. Ancak en moda 10 tanesine göre kendi stilinizi nasıl oluşturacağınıza bir göz atın.

Bohem Stili

Boho, rahat ve aynı zamanda eksantrik bir ruh halini hatırlatan bir kelime olan, “bohémien”in kısaltılmış halidir. Boho evi, çok fazla kural olmadan, nötr bir tabandan başlar. Parlak dokunuşlarla aydınlatan malzeme ve dokular kullanılır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Kırmızı Beyaz Salonlar

Rustik Stili

Eski püskü tarz, lavanta tarlalarının kokusunun tadını çıkarmak için, sizi doğrudan kırsala götürür. Shabby’nin büyük kahramanları, çok romantik ve kadınsı bir ruh hali için antika ve harap görünen mobilyalardır. Hafif kusurlu, beyaz ve pastel renklerin yaygınlığı sayesinde parlak bir stile dönüşür.

eviniz-için-doğru-stili-seçin3

İskandinav Stili

Son yıllarda oldukça popüler olan İskandinav tarzı aynı zamanda modern, aydınlık ve davetkardır. Evin ve küçük şeylerin zevkinin merkezde olduğu, refah ve sadelikle bağlantılı bir felsefeye işaret eder. Danimarkalı “Hygge” kavramıyla sıklıkla ilişkilendirilir. Renk paleti, ahşap ve minimal nesnelerinin yaygınlığı ile beyazdan griye ve pastel renklere kadar açık ve nötrdür.

Çağdaş Stil

Genellikle modern tasarımla karıştırılan çağdaş görünümün, onu benzersiz kılan ve temiz çizgileri sever. Aynı zamanda mobilya ve tasarımdaki en son modaları takip etmek isteyenler tarafından oldukça beğenilen kuralları vardır. Çağdaş tarz üç sütuna dayanır; Sadelik, konfor ve estetiğe dikkat çeker. Çağdaş bir evde yenilikçi malzemeler, yeni teknolojiler, minimalizm ve değerli malzemeler asla eksik olmamalıdır.

eviniz-için-doğru-stili-seçin4

Etnik Stil

Etnik bir evi hangi unsurlar ve renkler oluşturur? Bu tarz, ilham almak istediğiniz dünyanın ülkesine göre çok değişir. Afrika ve kolonyal tarzları, evde yemyeşil bir orman fikrini yeniden yaratan etnik maun ağacı, tik mobilyalar ile karakterize edilir. Bu stili aynı zamanda, tropikal olarak tanımlayabiliriz. Karayip adalarını çağrıştıran ve Küba atmosferlerinden ilham alan stiller bile etnik olarak tanımlanabilir.

Endüstriyel Stil 

Görünür tuğlalar, beton zeminler, metal süslemeler ve eski fabrikaların cazibesini içerir. Endüstriyel tarzın gerçek özü budur. Bu tarz 50’lerin New York’unda doğdu. Aynı atmosferi evinizde yeniden yaratmak için yumuşak renkleri unutmalısınız. Mavi, siyah, kahverengi ve metal, deri, ahşap gibi malzemeler kullanmalısınız. Kendinizi hemen bir Manhattan çatı katında gibi hissedeceksiniz!

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Sonbahardan Kışa Ev Dekorasyonu
eviniz-için-doğru-stili-seçin5

Klasik Stil

Klasik tarz, zarif ve zamansızdır. Eski anlamına gelmez, el işçiliğiyle yapılmış, birbiriyle uyumlu, çok fazla zıtlık yaratmayan önemli unsurlardan oluşur. Beyaz, altın, kristal avizeler, otantik güzellikteki mobilyalar, bu tarzla lüksle el ele gider. Klasik bir ruhunuz varsa, karmaşık dekorasyonlar, ahşap paneller, duvar kağıtları ve çağdaş stillerin temiz çizgilerinden kaçınmanız gerekecektir.

Minimalizm Stil

Net yapılar, grafik şekiller, yumuşak renkler ve basit dekorasyonlar, minimal tarzın tipik sakin ve düzenli atmosferini yaratır. Minimal bir evde tüm gereksizleri çıkarmanız gerekecek, çizgiler ve renkler sade ve temiz olmalı. Ancak bunun sıkıcı bir stil olduğunu düşünmeyin, aslında tam tersi. Aynı zamanda temiz bir nefes almak gibi düzen ve zihinsel dinginliği yeniden kazanmaya yardımcı olan bir ruh halidir.

eviniz-için-doğru-stili-seçin6

Nostaljik Stil

Vintage, etnik olan her şey demektir ve yeni olan her şeyin tam tersidir. Nostaljik tarzda, bir dönemi alın ve kendinize ait bir hale getirin. Eviniz romantik bir ellili bon-bon, altmışlı yılların hippisi ya da yine renkli ve devrim niteliğinde bir yetmişli çatı katına dönüşecek.

Barok tarzı

Barok, mükemmel ve gösterişli bir stildir. Bu stili döşemek için, aşırıya kaçmadan cüretkar olmaya çalışın. Barok’un sadece bazı tipik unsurlarını seçin. İşlenmiş bir çerçeve, perde ve ipek kumaş, parlak renk, parlak metal ya da kristalden bir avize. Önemli olan şaşırtmak!

İlham Verecek Dekorasyon Stilleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: bohem tarzı,iskandinav tarzı,minimalizm,klasik mobilya,modern mobilya,barok tarzı,nostaljik stil,endüstriyel mobilya,etnik tarz mobilyalar,ev dekorasyonu,ev tadilat fiyatları,