evini-boyatmak-isteyenler-için-renk-önerileri1

Evini Boyatmak İsteyenler için Renk Önerileri

Bu yıla damgasını vurmuş Evini boyatmak isteyenler için renk önerilerini burada inceleyin! Bu makalemizde Evin duvarları nasıl boyanırdan tutun, evinizi boyamak için renk seçimine kadar her şey var. Ev boyamada dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Evini Boyatmak İsteyenler için Renk Önerileri – Evin duvarları için renk seçmek her zaman zor bir iştir. Mobilya tipinize uygun doğru rengi ve gölgeyi belirlemelisiniz. Her odaya bir tasarım dokunuşu vererek tarzınızı korumalısınız. Aydınlatmanın iyiliğini ve her bir rengin insanların ruh hali üzerindeki etkisini hesaba katmalısınız. Evi boyamak konusunda, uygun renkleri seçmenin iki zıt yolu vardır. Birincisi, özneldir. Bir kriteri takip etmez, dış etkiler, moda, trendler ve kurallar önemsenmemekte. Kişisel zevklerinizden kaynaklanan renkleri gören bir düşünce çizgisi izler. İkincisi, nesnel bir kriteri takip eder. İhtiyaçların yanı sıra modaya uygun renkler kullanılmakta.

Güncel 2022 boya badana (malzeme + işçilik) fiyatları için bakınız; Boya Badana Fiyatları

evini-boyatmak-isteyenler-için-renk-önerileri2

Evin Duvarları Nasıl Boyanır

İç ve dış duvarları modaya uygun renklerle ve mobilya ve ev tipiyle doğru kombinasyonlarla boyayın. Sevdiğiniz tonları seçmek ile daha büyük ölçekte yapacakları arasında her zaman bir denge vardır. Renkler ruh halimizi etkiler ve duygularımızı ortaya çıkarır. Örneğin evi maviye boyamak, huzuru ve sakinliği ortaya çıkarır. Renkli yaşamak, daha iyi yaşamak anlamına gelmekte. Aslında renkler sadece birer aksesuar değildir. Hayatımızı ve ruh halimizi olumlu ya da olumsuz yönde etkiler. Giyinmek, evinizi dekore etmek veya bir odanın duvarlarını boyamak, belirli bir ruh halinin belirtisi olabilir.

Duvarları Beyaza Boyamak: Parlaklık ve büyüklük hissi verir, Her türlü ortam için her zaman uygundur. Beyazın varyasyonları kirli beyaz, krem beyaz ve bejdir. Bu duvarlar için her türlü mobilya ve renk kombinasyonu kullanılabilir.

Duvarları Siyaha Boyamak: Syah, arka plana ihtiyaç duyulduğunda tavsiye edilir. Öte yandan, öğeleri vurgulamak ve bireysel ayrıntıları göstermek için uygun olur. Çerçeve ve tabloları, özel ışık noktalarıyla ayrı ayrı aydınlatarak görsellik sağlanır. Genellikle beyaz, mor ve pembe kombinasyonları ile kullanılır. Mobilyalara, bir sınıf ve tarz kazandırır.

evini-boyatmak-isteyenler-için-renk-önerileri3

Duvarları Griye Boyamak: Yaygın olarak kullanılan gri, modern mobilyalarla kolayca kombinlenerek, ortama stil ve zarafet kazandırır. Gri ile sarı renk, birlikte yaygın olarak kullanıldığında, konsantrasyonu ve sosyalliği uyarmakta.. Çalışma ortamı, mutfak ve oturma odası için mükemmeldir.

Duvarları Sarıya Boyamak: Sarı renk, parlaktır. Soğuk ve sıcak varyasyonlarıyla gölge elde edilebilmekte. Başkalarıyla olan ilişkiyi temsil eden canlı bir renktir, güneş ışığını ve maneviyatı simgeler. Uyarıcı etkisinden dolayı yatak odasında kullanmaktan kaçınılması gerekir. Sarı renk çocukların ders çalıştığı odada, ortamı canlandırmak için faydalı olabilir. Sarı bir antidepresan olarak çalışır, böbrek, sindirim ve karaciğer aktivitesini uyarır. Bu rengi hırçın insanlarla birleştirmekten kaçınmak daha iyidir.

Duvarları Kırmızıyla Boyamak: Kırmızı duvarlar, ruh hali üzerinde, güçlü bir etkiye sahip. Canlılık, güç ve enerji taşır. Kan hücrelerinin büyümesini teşvik ettiği için, anemi tedavisinde etkilidir. Uzun süre kalmayacağınız ortamlarda kullanılması tavsiye edilmekte. Kırmızı. bazen tedirginlik hissi yaratabilir. Lake mobilyalar, beyaz ve siyah ile kullanılmakta.

evini-boyatmak-isteyenler-için-renk-önerileri4

Duvarları Pembeye Boyamak: Pembe duvar, çoğunlukla kız çocuk odası için kullanılmakta. Büyülü ve sıcak hissettirir. Duvarları pembeye boyamak cesur bir seçim gibi görünmez. Yine de, kişilikle birlikte kullanıldığında, mükemmel romantiktir. Cesur ve modaya uygun kombinasyonlara diğerlerinden daha fazla katkıda bulunmakta.

Duvarları Maviye Boyamak: Mavi, gökyüzünün rengidir. Mavi renk rahatlatıcı etkisi nedeniyle genellikle yatak odalarında kullanılır. Tercihen ahşap mobilyalarla kombine edilmelidir. Güçlü bir rahatlatıcı güce sahip olduğundan, ruhsallığı ve içsel uyanışı simgeler. Depresif ve melankolik durumları tedavi etme yeteneğine sahip çok yönlü bir renktir.

Duvarları Yeşile Boyamak: Yeşil nötr renk, olarak kabul edilmekte. Rahatlatıcı ve dengeleyicidir. Yeşilin, sıcak ve soğuk uçları arasındaki konumu, pozitif ve negatif enerjileri yeniden dengeleme yeteneğini gösterir. Mutfak, yatak odası, banyo ve oturma odalarını boyamak için yaygın olarak kullanılmakta

Duvarları Mor Renge Boyamak: Bu renk, dünya ile gökyüzü, tutku ile zeka, aşk ile bilgelik arasındaki ortalama değeri temsil eder. Manevi gücü ve ilhamı artırır.

evini-boyatmak-isteyenler-için-renk-önerileri5

Evinizi Boyamak İçin Renkleri Nasıl Seçersiniz

Evi boyamak için renk seçmeye gelince, gerçekten çıldıranlar var. Renk seçenekleri o kadar çok ve çeşitlidir ki nereden başlayacağınızı bilemezsiniz. Sizi anlıyorum, biz mimarlar için bile zor. İşte hata yapmanızı engelleyecek birkaç ipucu;

Devam etmeden evvel odanın doğal ışık kaynağına sahip olduğundan emin olun. Her zaman geçerli bir tavsiye, gerçekleri tam olarak bilerek evinizi gözlemlemektir. Mobilyalar sizi temsil ediyor mu? Yeterli ışık var mı? Zemin doğru mu? Zemin evin %80’ini oluşturuyor. Bunu yanlış anlarsan, muhtemelen öteki her şeyi yanlış yaparsın. Böyle bir durumda, iç mekanı iyileştirmek oldukça zor olacaktır. Zeminin ve mobilyanın birbiriyle uyumlu olduğundan emin olduktan sonra, duvarın rengini seçebilirsin. Gerçekten tam bir panik içindeyseniz, nötr renkler seçmenizi öneririm. Yumuşak bir atmosfer için açık renkler.

Hafif zemin sayesinde genel ruh hali için oldukça sakinleştirici. Yumuşak ve pastel tonları seviyorsanız, rahatlatıcı tonları tercih edebilirsiniz. Yatak odasında, dinlenmeyi engelleyen aşırı enerji verici durumdan kaçınmak gerekmekte. Duvarlarda sıcak renkleri ve oldukça soğuk veya nötr tonları karıştırmak her zaman iyidir. Renk oyunu, sıcak ve soğuk ya da aydınlık ve karanlık arasında bir dengedir. Beyaz evler daha karmaşık ortamlara ve daha güçlü kontrastlara dönüşür. Piyasada bulunan çok çeşitli duvar kağıtları, malzemeler ve renkler, seçimi daha ilginç hale getirir. Hiç kimse evi için ilginç ve kromatik dokunuştan vazgeçmek istemiyor!

evini-boyatmak-isteyenler-için-renk-önerileri6

Duvar Boyamak İçin Renk Önerileri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

İLGİLİ BAŞLIKLAR: duvar boya renkleri,duvar boya renkleri nasıl seçilir,duvar nasıl boyanır,duvar renk seçim önerileri,duvar renk seçim fikirleri,duvar boya renkleri nasıl seçilir,en ucuz duvar boyası,ev dekorasyonu,boya badana,iç cephe boya renkleri,dış cephe boya renkleri,boya rengi seçmek için en iyi ipuçları,2022 duvar boya renkleri,en trend duvar boya renkleri,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0