Bu yıla damgasını vurmuş Ev dekorasyonunda teknolojinin zaferini burada inceleyin! Bu makalemizde Yanmayan kumaşlardan tutun, doğa dostu mobilyalara kadar her şey var. Geleceğin teknolojisi ile şekillenecek olan evler hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Ev Dekorasyonunda Teknolojinin Zaferi – Gelişen teknoloji, hayatımızın her alanında kolaylıklar sunmaya devam ediyor. Tıpkı giyim gibi ev dekorasyonu modası da sürekli yenileniyor ve gelişiyor. İnsan hayatının sürekli bir gelişim içinde olması bir sürpriz değil. Fakat hızla gelişen teknoloji insan hayatı için sürprizler hazırlamaya devam ediyor. Bundan başka bizi ne şaşırtabilir ki! dediğimiz anda karşımıza çıkan son teknolojik ürünler hayatımıza yön veriyor. Bu ürünler teknolojinin hızlı gelişimiyle beraber hayatımızın pek çok alanında vazgeçilmez hale geliyor. Çoğu zaman akıllı diye tanımladığımız teknolojik ürünler ev dekorasyonunun ve mobilyaların içerisine girmeye devam ediyor. Ev dekorasyonunu bozuyor diye kullanmayanların bile kullanmak için can atacağı teknoloji harikası ürünler tasarlanıyor. Yine teknoloji sayesinde tanıştığımız akıllı ev sistemleriyle evimizde daha güvenli bir yaşam sürüyoruz.

teknolojik-model2

Günümüzde ev dekorasyonu ile akıllı teknolojik aletleri birleştirmek için pek çok tasarım hayatımıza giriyor. Ev dekorasyonunda teknolojik ürünler genellikle yerden tasarruf edilmesine yardımcı oluyor. . Evin daha verimli kullanılabilmesini sağlıyor. Teknolojinin dokunuşu ile her geçen gün farklı tasarımlara kavuşuyor. Yaşam alanımız adeta evrim geçiriyor. Gelelim işin dekorasyon kısmına… Teknoloji dünyası ile özdeşleşen biriysen, evin için kişiliğini ve adanmışlığını yansıtacak dekoru seçmenin zamanı gelmiştir. Teknolojik aletler tam anlamıyla dekorasyonumuza uyum sağlayamaz. En yeni teknolojiyle gelişmiş pek çok aksesuar, odaların şıklığına şıklık katar. Hadi gelin şimdi birlikte hayatı kolaylaştıracak son teknolojik aletlere göz atalım.

Geleceğin Teknolojiyle Şekillenen Evler

Yanmayan Kumaş

Yangın çıkan evlerde en hızlı dağılmasına sebep olan ürünler koltuklar ve perdelerdir. Gelişen teknolojiyle yanmayan kumaşlar ile üretilen perde ve koltuk kumaşları, bu ürünü yanmaz hale getiriyor. Karşılaşabileceğiniz tehlikeleri en aza indiriyor.

Şarzlı Koltuk

Teknoloji hayatımızın her anında var olan bir olgudur. Başlarda telefon ve bilgisayarlarımızı uzakta şarj ediyor olsak da artık yakınımızda olmasını istiyoruz. Şarj alanları bulunan şarj eden koltuklar; elinden telefon, tablet ve bilgisayar düşmeyenler için oldukça yararlı olacağı benziyor. Böyle koltuklar sayesinde sohbet ederken, dinlenirken, bir şeyler içerken cihazınızı şarj edebilir ve dijital dünyadan uzaklaşmamış olursunuz.

teknolojik-model3

Masa İçine Entegre Edilen Ürünler

Ev dekorasyonlarımızda kullandığımız ürünlerin tasarımları ve özellikleri sürekli olarak değişiyor. Son zamanlarda masa içinde bütünleşen bilgisayarlar epeyce ilgi görüyor. Tek tuş ile bu masalarda cd kasasını çıkarır ve yine tek tuşla çıkardığınız ekranda taktığınız cd içerisinde ki veriyi izleyebilirsiniz. Bu gibi ürünler pek çok eşyayı tek bir alana toplayarak, dağınıklığın önüne geçerek kullanım alanlarını arttırır.

Ayna Televizyon

Uzun zamandır hayatımızın merkezinde olan televizyon, olmalı mı olmamalı mı tartışmalarını boşa çıkaracak teknolojik tasarımlarla, hayatımızda yer almaya başladı. Bu tasarımlardan birisi de ayna gibi görünen televizyonlar. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Evin tasarımına uyacak aynalar siz istediğiniz zaman televizyona dönüşüyor. Evet yanlış duymadınız. Gerek dekoratif ayna gerekse televizyon sahibi olmak istiyorsanız, teknoloji size bu alternatifi sunuyor.

Ateşi Getirin Yeni nesil Şömineler

Evlerde rustik tarzda sıkça rastladığımız şömineler, farklı tasarımları ile her stilde odaya uyum sağlıyor. Sımsıcak bir atmosfer oluşturan şöminelerin bakımı ise göründüğü kadar kolay değil. Şöminenin sıcaklığından vazgeçemiyor, temizliği size zor geliyorsa teknoloji imdadınıza yetişiyor. Nasıl mı? Evinizin içine ateşi getiren yeni nesil şöminelerle. Bu şömineler teknolojinin dekorasyona bir hediyesi olarak göz dolduruyor.

teknolojik-model4

Bebek Telsizi

Ebeveynler bebeklerinin sağlıklarını ve faaliyetlerini her zaman takip etmek isterler. En son teknolojiler sayesinde, gelecekte çocuğunun bakımını pek çok yönden aynı anda ve aynı cihazlarla gerçekleştirecekler. Bir cep telefonu uygulaması üzerinden uyarılar alacaklar. Bu uygulamaya bağlı bir akıllı bebek monitörü ve kulak termometresi ile bebeğinin uykusunu, sağlık durumunu pratik bir şekilde kontrol edebilecekler. Çocuk bakımına daha kapsamlı yaklaşmak isterlerse ilave aygıtlarla, bebeğinin odasındaki ışığı ve havanın kalitesini istediği zaman kontrol edip ayarlayarak, yatıştırıcı bir ortam oluşturacaklar.

Gizli Televizyon

Gizlenen televizyon üniteleri son günlerde ev tasarımları arasında en çok tercih edilenlerin arasında yer alıyor. Bu tasarımlar televizyonunuzu sizin ihtiyacınıza göre mobilyanızın içerisine gizliyor. Eğer ihtiyacınız televizyonunuzu iki oda arasında paylaşmaksa siz sadece hangi odada oturmak istediğinize karar verin. Televizyonunuz sizi takip ediyor.

Şeffaf Televizyon

Onun orada olduğunun farkına bile varamayacaksınız. Sıradan bir cam gibi görünen bu alet aslında bir televizyon! Arkasını gösteren ve dekorasyonunuza şeffaflığıyla uyum sağlayan bu televizyonlar, modern tasarımlarınızı tamamlamak için iyi bir tercih olacaktır. Bu gidişle gelecek yıllarda dekorasyonda çok moda olacağa benziyor.

teknolojik-model6

Akıllı Mutfak

Konsept mutfak ve akıllı mutfak gibi isimlerle karşımıza çıkacak olan geleceğin mutfağı projeleri, dilediğin zaman sana rehberlik edecek. Akıllı ışık projeksiyonu özelliği ile mutfak tezgahını adeta canlı bir objeye dönüştürecek. Bu akıllı mutfak tarzı, bünyesinde bulunan cihazlarla detaylı olarak yemeğini hazırlamana ve pişirmene yardımcı olacak. Arta kalan malzemelere göre tarifler önerecek. Kullandığın malzemelerin besin içerikleri hakkında bilgi verecek. Masada unuttuğun kahveni yeniden ısıtacak.

Doğa dostu mobilyalar

İklim değiştikçe üretilen ve evlerde yer alan mobilyalarının sürdürülebilir, çok işlevli ve verimli olması gerekiyor. Günümüzün en iyi tasarımcıları bu üç unsuru odak noktalarına alarak çalışıyor. Geleceğin mobilyaları bu üç sıfatı maksimum düzeyde bünyelerinde taşıyan ürünler olarak karşımıza çıkarıyor. İlk olarak küresel atık sorununu göz önünde bulunduruyor. Döngüsel ekonomi çerçevesinde geri dönüştürülmüş malzemeler göze çarpıyor ve bu malzemelerin işlenme yöntemleri çeşitlendiriliyor. Doğa dostu malzemeler kullanmanın yanı sıra mobilyaların üretim süreçlerinde tüketilen enerji miktarının da minimum düzeye inmesi gerekiyor.

Geleceğin Teknoloji Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: teknolojik ürünler,akıllı ev sistemleri,akıllı mutfak,ev eşyaları,teknolojik aletler,entegre ürünler,yüksek teknoloji ürünü,ev dekorasyon,teknoloji tasarımı,teknolojik ev aletleri,şeffaf televizyon,