Epoksi Zemin Kaplama – Epoksi nedir, zemin kaplama uygulamasının özellikleri nelerdir?

Epoksi Zemin Kaplama – Epoksi, genel olarak beton zeminlerin partiküler bir kaplama düzlemi oluşturulmak yoluyla korunması amacıyla kullanılmaktadır.

Epoksi Zemin Kaplama – Her türlü kara ve deniz bünyesinde, doğanın ve sanayinin en kötü ve zor şartlarına karşı yapı zeminlerini (iç ve dış) güzel ve estetik malzemelerle kaplayarak korumak amacıyla geliştirilmiş olan teknolojik yapı malzemesi grubudur. Değişik yapıdaki inşaat malzemelerini birbirine tutturmak ve yapıştırmak amacıyla kullanılan üstün yapışma özelliğine sahip, mekanik ve fiziksel dirençli epoksi malzemeler bulunmaktadır.

epoksi uygulaması

epoksi uygulaması

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri:

1- Kimyasal ürünlere karşı dayanıklıdır.

2- Aşınma ve sürtünmelere karşı dayanıklıdır.

3- Dekoratif olarak yapılan uygulamalar esnasında geniş bir renk yelpazesine sahiptir.

4- Hijyeniktir, temizliği kolaydır. Agrega ilavesi yapılarak kaymaz bir zemin elde edilebilir.

5- Yağ ve kimyasallara karşı dirençlidir.

6- Estetiktir.

7- Solvent içermez.

8- Sizi ve çevrenizi birçok etkenden korur.

Zemin kaplamaları hakkında daha geniş bilgiler ve görseller için bu sayfalarımızı da mutlaka ziyaret edin;

Epoksi Zemin Kaplama Avantajları

1- Epoksi zemin uygulaması, merkezlerin olabilecek herhangi doğal şartlar karşısında problem yaşamamaları için uygulanan olan bir modeldir. Bu uygulamayı yapabilmek için teknik olarak da yeterli ürün kapasitesini belirlemek gerekir.

2- Çevresel tüm şartlara rağmen dirençlilik halini ortaya koymak için önemli bir faktör oluşturacaktır. Bu yüzden sertliğin düzgün olarak ayarlanması için konusunda uzman, işinin ehli, başarılı kişilerle çalışmak oldukça faydalıdır.

3- Kötü hava koşullarına rağmen epoksi zemin kaplama uygulaması yapılabilecektir.

4- İç ve dış faktörlerdeki koruma imkanları tamamen estetiktir.

5- Fiziksel olmasının yanı sıra mekanik bir değişiklik bakımından da yapılarda kullanması olasıdır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Stropiyer Kapı Kemeri

6- Konunun anlaşılması açısından yeterli kriterlerin belirlenmesi ve genel özelliklerinin oluşturulmasında uzman kişiler sizlere yardımcı olacaktır.

zemin kaplama

zemin kaplama

7- Teknolojik yapı malzemesi olan epoksi, zemin kaplaması denildiğinde ilk akla gelendir ve önemli bir yapışma özelliğine sahiptir.

8- Zemin kaplama uygulaması açısından ısıl (termal) işlemler, donma çözülme ve kimyasal tesirlere karşı dayanıklılık gibi imkanların olması oldukça önemli noktalar oluşturur. Söz konusu olan bu değişimler karşısında zemin kaplama epoksi uygulaması yapıldığı vakit işletmeler oldukça rahat edeceklerdir.

9- Şartlar nasıl olursa olsun, bu alanda yapılan uygulamalar çok önemlidir ve aynı zamanda inşaat malzemesi alanında da rahat bir şekilde kullanılarak yapılan bu uygulamalar her ortama, her mekana rahatlıkla uyum sağlamaktadır.

Ayrıca bakınız;

 


epoksi zemin kaplama, zemin kaplama epoksi uygulaması, epoksi, epoksi zemin kaplama uygulaması, epoksi zemin uygulaması, epoksi zemin kaplama avantajları, epoksi zemin kaplama özellikleri, epoksi malzemeler, epoksi nedir, epoksi zemin kaplama nasıl yapılır, epoksi zemin kaplama nedir, epoksi kaplama nedir, epoksi zemin kaplama fiyatları, epoksi ev zemin kaplama