En Trend Renkler

2020 ev dekorasyonunda trend renkler nelerdir? Dekorasyon trendleri ile uyumlu malzeme ve renk seçimleri nasıl yapılır? Bu makalemizde 2020’nin en trend renkleri hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz!

En Trend Renkler – Çevremizde yer verdiğimiz renkler, düşünce ve hislerimizi yönlendirip değiştirme gücüne sahip oldukları için değişim çoğu zaman renkle başlar. Dekorasyonda renkler evimizin atmosferini belirlerken aynı zamanda içinde yaşayanların kişiliklerini de yansıtır. Bu yüzden evimizde değişiklik yapmak istediğimizde, işe en iyi başlangıç noktası olan renklerden başlamak çok doğru bir seçim olur. Dekorasyonda renk uyumu şıklık ve kalitenin göstergesidir. Her yıl modada olduğu gibi ev dekorasyonunda da uzmanlarca en trend renkler belirlenir ve salondan oturma odalarına, mutfaktan yatak odalarına kadar evin farklı alanlarında uygulanır. Bu yılda şıklıktan ödün vermek istemeyenler tarafından tercih edilen en popüler renkler, hem duvar boyalarında hemde mobilya seçimlerinde kullanılarak, zamanın ruhunu evlerimize taşıyor.

İçinde bulunduğumuz dönemin en büyük problemi stres olduğu için yeni dekorasyon fikirleri huzur temasına dayanıyor. İnsan psikolojisini son derece olumsuz yönde etkileyen zamanımızın hız çağından bunalan insanlar, artık sadece kendilerine odaklanabilecekleri sakin ve huzur veren mekanlar dekore etmek istiyorlar. Bu yüzden artık herkesin şehir hayatının stresinden ve karmaşasından uzaklaşıp huzur arayışına girdiği son dönemlerde doğallık arayışı, bu yılın dekorasyon trendlerine adeta damgasını vurdu diyebiliriz.

Bu yılın dekorasyon trendleri sadelik ve dinginlik veren unsurlardan oluşuyor. Bu yüzden yeni sezonda evini dekore edecekler öncelikle dekorasyon stilini belirlemeli ve renk seçimlerini ona göre yapmalıdırlar. Ama unutmamalısınız ki! dekorasyonunuz için seçeceğiniz her mobilya ve aksesuar size dinginliği de mutluluğu da yaşatmalıdır.

Bu Sezonun Trend Renkleri

Bu sezon pembe, su yeşili, gri, ada çayı yeşili, siyah ve özellikle doğal mavi gibi mat ve pastel tonlar canlı renklerin yerini alarak moda olacak. Özellikle gerek aksesuarlarımızda, gerekse yastık ve örtülerimiz de klasik maviye sıkça rastlayacağız. Sizde isterseniz genel olarak kullanılan açık ve pastel renklerin yanı sıra, küçük aksesuarlarınız da canlı ve kontrast renkleri kullanarak, evinizde farklılık oluşturabilirsiniz.

Örnek verecek olursak; sade olan tarzınıza minimal hareketlilik katabilmek için ada çayı yeşili koltuk üstüne küçük turuncu kırlentler veya kaz ayağı desenli minderler koyabilirsiniz. Ayrıca kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissetmek için mobilyalarınız da, açık renk ahşaplar tercih edebilirsiniz.

Yine bu yılın dekorasyon trendlerine göre duvar boyalarından, dekorasyon ürünlere kadar, mobilya üzerinde sıkça göreceğimiz renklerden bir diğeri grinin tonları olacak. Gri ve ada çayı yeşili tonları ikisi de huzur veren renk olarak büyük mobilyalarda tek başlarına, siyah ise daha çok mobilyaların ayrıntılarında ve aksesuarlarda kullanılacak.

Özellikle göz yormayarak dinlenme esnasında karanlık ortam sağlayan gri tonlar ile, farklı renkleri kullanarak mobilyalarınızın öne çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, minimal mobilya kullanılarak dekore edilmiş bir evde, yere kadar uzanan iki veya üç renkli perdelerle stilinizi tamamlayabilirsiniz.

Uyumlu Malzeme ve Renk Seçimi

Uluslararası renk otoritesi Pantoneye göre, bu yılın rengi “klasik mavi” olarak açıklandı ve bu yılın ev dekorasyon trendleri de bu açıklamadan nasibini aldı. Açıkçası dinlendirici bir dekorasyon stilinin hakim olacağı bu yılda huzurun rengi olarak bilinen mavi tonlarının yılın rengi olarak seçilmesi, pek de şaşırtıcı değil. Fakat mavinin yanında en az onun kadar dinlendirici ve moda olan bir diğer renk olan griyi de unutmamakta fayda var.

Ayrıca geçen yıl başlayan ada çayı yeşili trendi bu yılda dekorasyon renkleri arasında yer almaya devam edecek. Mutfaklarda mat siyah modası devam ederken, salon ve oturma odalarında ise adeta vazgeçilmez hale gelen ahşap tv üniteleri yerine, mermer tv ünitesi ve vitrin tasarımları adından epeyce söz ettirecek.

İlginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz bir önceki yazımız olan ”Yeni Sezon Dekorasyon Trendleri” başlıklı yazımıza da göz atarak önerilerden ilham alabilirsiniz.

Aşağıdaki sayfamızı da mutlaka ziyaret ediniz;

Tadilat Fiyatları

İLGİLİ BAŞLIKLAR: 2020 ev dekorasyon renkleri,malzeme ve renk seçimi,ev dekorasyonu,dekorasyon trendleri,son moda renkler,ev dekorasyon örnekleri,trend renkler,

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.