Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Duvar dekorasyonu adına ne biliyorsanız unutun bu fikirler çok hoşunuza gidecek. Küçük evleri duvar dekorasyonuyla genişletmek mümkün mü? Felsefe ve duvar mı? Sizler için çok araştırdım ve makalemle sizlere aktarmak istiyorum.

Biz dekor delisi olarak yaşadığınız alanları güzelleştirme fikrinden hiç bir zaman vaz geçmeyeceğiz. Bizlere bir telefon kadar yakın olduğunuzu unutmayın hizmet anlayışımız ile her zaman emrinizdeyiz.

Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır – Sorusuna yanıt ararken benim bu yazımla aydınlanmanız en büyük arzumdur. Buna bağlı olarak evlerimizin en önemli parçası duvarlarımızdır. Ne kadar duvar ismi kulağa soğuk gelse de mantık olarak evimizi koruyan bir çelik yelektir. Bundan dolayı çelik yelekleri giydirmekte tabi ki bizim görevimiz olacaktır. Ya da tarzımıza uygun ev ve duvar dekore etmek evlerimize ben kimliği kazandırır. Bu yüzden biraz düşünürsek duvarlarımız evde dekorasyon yaparken en özgür olabildiğimiz tek noktadır. Çünkü konfor ve kalite gibi bir zorunluluk hissetirmez bize. Sonuç olarak diyebiliriz ki duvar dekorasyonu nasıl yapılır? sorusunun en güzel cevabı kullanıcının dekorasyon kimliğidir.

Duvar dekorasyonlarında bir çok fikir ve yöntem vardır. Çünkü bu fikir ve yöntemler yukarıda da belirttiğim gibi özgür düşünce tarzından doğar. Böylece değişik fikirler, tarz ve modellere uygun binlerce çeşit, duvar dekorasyonu nasıl yapılır? Buna bağlı olarak yazımda sizlere biraz bu fikirlerden bazı ayrıntılar vermek istiyorum. Neticede bu fikirler sizlerin duvarlarınızı süsleyen fikirler ve evinize tarz katan düşüncelerdir.

İnşaat Yöntemleri ile Yapılan Duvar Dekorasyonu

Evlerimizin inşası sırasında yapılırsa işimizi kolaylaştıracak duvar dekorasyonları vardır. Bu dekorasyon şekillerini sizlere görsel ve açıklarımla anlatmak istiyorum. Böylece yaptırmak istediğiniz duvar dekorasyonu modelini kendini tarzınıza en iyi şekilde duvarınıza uyarlayabilirsiniz. Çünkü unutmayın duvarlarınız sizin dekorasyon kimliğinizi yansıtan birer aynadır. Bu aynalar bazen bir duvar kağıdından bazen bir resimden bazen de eski bir çerçeveden ibarettir. Ama sizi yansıtır.

Aşağıda sizlere sırasıyla inşaat aşamasında yapılınca işinizi daha da kolaylaştıracak duvar dekorasyonu modellerini tek tek açıklayacağım. Bunları iyice inceleyerek tarzınızın keşfini de yapabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Uygulaması

Duvar kağıdı uygulaması hemen hemen her kesin bildiği uygulaması oldukça basittir. Eğer evinizin duvarını duvar kağıdı ile kaplatmayı düşünüyorsanız seçim yapma konusunda zorlanacağınızı bilmenizi isterim. Bu yüzden duvar kağıdı seçmeye gitmeden önce kendi düşüncenizde renk model ve desen seçimini belirlemeniz sizin için bir alternatif sağlayacaktır. Çünkü milyonlarca çeşit duvar kağıdı modeli deseni ve rengi olmakla birlikte binlerce çeşitte marka vardır.Şimdi duvar kağıdı uygulaması bu noktada daha kolay olacaktır.

Belirlediğimiz tarz desen ve renkte duvar kağıdını duvara uygulama aşamasında bir duvar kağıdı ustasından yardım alarak almanızı öneririm. Ama biraz bu işlerden anlıyor ve el yeteneğinizin iyi olduğunu düşünüyorsanız uygulamayı kendiniz bile yapabilirsiniz. Sizlere duvar kağıdı uygulaması hakkında bilgi vermek amacıyla yazdığım yazımı da okumanızı öneririm.

Duvar Kağıdı Şıklığı ve Salon>>

Tuğla ve Doğal Taş Kullanımı

Dekorasyon ve inşaat alanında tahtı hiç sarsılmayan inşaat malzemelerindendir. Tuğla ve taş duvar dekorasyonu kullanım kolaylığı olan yerinde ve iyi kullanıldığında duvara dekorasyon patlaması yaşatacak bir dekoratif malzemedir. Tuğla ve taş duvarın olduğu bir duvarda birleştirici öğeler hariç başka hiç bir dekoratif ürüne ihtiyaç yoktur. Ama Tek başına dekorasyon oluşturan bu öğenin kullanımı da biraz cesaret işidir. Çünkü tekdüze boyalı duvarlara alışmıştır bazı kişiler. Bu dekorasyon şekli bu yüzdendir ki evler de daha az oranda kullanılmaktadır. Duvar dekorasyonu nasıl yapılır sorusu doğrultusunda cesaret gerekir mi?

Evet cesaretimizi toplayalım ve deneyelim. Önceliğiniz gene evinizin tarzıdır. Tarzınızı tuğla ve taş duvar dekorasyonuna uydurmanız mümkün değildir belki de. Bunun için daha farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Fakat evinizde rustik eskitme ve bohem bir tarz kullanıyorsanız yaptırmanızı öneririm. Dekorasyon anlamında yapacağınız bu işlem en büyük kurtarıcınız olacaktır. Tuğla dekorasyonu nasıl yapılır? Nerelerde kullanılır? Daha fazla bilgi ve görsele ulaşmak isterseniz sizler için aşağıda vermiş olduğum linkte detaylıca verdim. Burayı tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Tuğla Duvar Şıklığı>>

Kartonpiyer ve Strafor Çerçeve

Kartonpiyer ve strafor ile duvar dekorasyonu nasıl yapılır? sorusunun yanıtı duvar şıklığı bu olsa gerek dedirtecek tasarımları düşünün. Çünkü sadeliğin ama nizami şıklığın yansıtıldığı duvar dekorasyon örnekleridir. Bu yüzdendir ki şık, hem modern hem klasik dekorasyonda kullanıla bilinen dekorasyonlardır. Gözde yükseklik düzen ve nizam algısı yaratan dekorasyon tipleridir. Kartonpiyerler eski zamanlardan beri değişik tarzlara usta ellerle uyarlanmış ve başarılı olmuştur. Salonunuzun duvarına koridorunuza ve hatta yatak odası ve çocuk odalarına her dekora uyum sağlar. Çünkü geniş kullanım kitlesine sahip meteryallerdir.

Niş ve Işıklandırma

Evlerimizin vazgeçilmezi olan niş ve ışıklandırma sistemleriyle duvarlarınıza aydınlık dekorasyonlar yaratabilirsiniz. Bu nişlere hatıralarınızı koleksiyonlarınızı ya da aile resimlerinizi sığdırabilirsiniz. Çünkü alçıpan ustalarının elinden çıkan bu dekorasyon türleri kişinin isteğine göre farklılık gösterir. Duvar dekorasyonu nasıl yapılır? diye düşündüğümüzde, bazen farklı şekillerde ve tasarımlarda ortaya çıkan bu duvar süsleme sanatları televizyon duvarında yoğunluk gösterir. Bu duvarın dekorasyonu bizim bakış noktamız olduğu için çok önemlidir. Bu nişlere uygulanan led aydınlatmalarsa ortama ayrı bir fantazi katarken nişe konulan parçanın dikkatleri üzerine çekmesini sağlar. Çünkü niş sistemleri evlerimizin sadece salon ve oturma odalarında uygulanmaz. Yani her odaya uyarlanabilmektedir. Bu uygulamlar yapılırken odanın konseptine uygun farklı şekiller de uygulanır. Duvarlarımızda farklı bir kullanım alanı yaratan niş sistemleri kitaplık ve raf niyetine uygulanmaktadır. Niş ve ışıklandırma ile alakalı sizlere fikir oluşturması adına linkini verdiğim adresi de ziyaret etmenizi öneririm.

Alçıpan Tv Ünitesi Çalışmamız>>

Ahşap ve Lanbiri Kaplama

Evlerimizde farklı bir yöntemle duvar şıklığı yaratmak istiyorsak ahşap lanbiri kaplama yöntemi tam size göre bir yöntem. Eğer aklınızda böyle bir fikir var ise duvar dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun cevabısınızdır. Bu fikir ahşabın doğallığı ve lanbirinin zarafeti ile birleşince muhteşem bir ikili oluşturmuş şık ve lüks alanlarda çoklukla kullanılmaya başlanmıştır. Çünkü zarafet ve ahşap eşliği az rastlanan bir tasarım modeli olmasına karşın insanlarda aradığı bu özellikleri yansıtmıştır. Bu zarif duvar dekorasyonu fikrinin evlerinizde kullanılmaması için hiç bir sebep yoktur.

Stencil yöntemi ile Duvar Dekore Etmek

Stencil az rastlanan bir duvar dekorasyon fikridir. Bu fikir eskitme ve baskı mantığı ile oluşmuş belli tarzlara hitap eden bir duvar dekorasyonu şeklidir. Çünkü rastladığımız evlerde de belli bir stilin hakimdir. Bizim bu sitilin dışına çıkmamız da pek mümkün olmaz.

Stencill yöntemi ile duvar süsleme sanatı yapan ustalar daha kalıcı ve görsel nitelikler katmak için çimento ve harcı bu anlamada çok iyi kullanmışlardır. Çünkü harçla kaplanan duvara stencil baskı malzemesini kullanarak üç boyutlu bir dekor fikri oluşturmuşlardır.

Aksesuar Kullanılarak Yapılan Duvar Dekorasyonu

Çerçeve Kullanımı

Dekoratif Ayna Kullanımı

Figürlü Metal Duvar Aksesuarları

Asimetrik Raflarla Dekorasyon

Tablo ve Saat ile Dekorasyon

Felsefik Anlayışlarla Duvar Dekorasyonu

Felsefik düşüncelerle alakalı duvar dekorasyonu nasıl yapılır? Aşağıda ki linkleri tıklayarak inceleye bilirsiniz.

Bir Yaşam Fesefesi Wabi Sabi >>

Lagom Yaşam Tarzı>>

Kuzeyden Gelen Doğal Trend Friluftsliv>>

Dekorasyonda Terracotta Etkisi>>

Feng Shui Felsefesine Göre Ev Dekorasyonu Nasıl Olmalı>>


iLGİLİ BAŞLIKLAR: duvar kağıdı uygulaması, tuğla ve doğal taş kullanımı, kartonpiyer ve strafor çerçeve, niş ve ışıklandırma, duvar deorasyonu, trend duvar dekorasyonları, modern duvar dekorasyonları, duvar dekorasyon fikirleri,

Related Posts

Sundurma Nasıl Yapılır

Bu makalemizde sizlere bina giriş sundurması nasıl yapılır onu anlatacağız. Detaylı bilgiler, görseller ve videolarDevamını oku

Merdiven Nasıl Yapılır

Merdiven yapılışı hakkında merak ettiğiniz her şeyi bu yazımda bulabilirsiniz. Merdiven yapımı, modern merdivenler, tasarımDevamını oku

Korkuluk Nasıl Yapılır

Teras korkuluklarınız çok mu eski? Peki merdiven korkulukları eski korkuluklarınızı değiştirmekten korkmayın. Yeni korkuluk yaptırırkenDevamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0