duşakabin temizliği

Duşakabin temizliği

Duşakabin temizliği – Duşakabin temizliğinin püf noktaları nelerdir?

Duşakabin temizliği – Duşakabinler devamlı kullanılan ve sedimantasyon (tortulaşma)’nın çok yoğun olduğu yerlerdir ve düzenli olarak temizlenmelidirler.

Duşakabin temizliğiDuşakabinler sürekli kullanıldıklarından dolayı cam ve plastik bağlantı noktalarında küflenmelere ve sararmalara neden olur. Bunların sebebi ise iyi temizlenmemiş olan sabun ve şampuan artıklarıdır. Aynı zamanda camlarda da su ve kireç lekeleri oluşur.

duşakabin camı temizliği
duşakabin camı temizliği

Duşakabin Ve Duşakabin Camı Temizlerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1- Kir birikmesini önlemek istiyorsanız duşakabininizi sık sık temizlemelisiniz.

2- Banyo sonrasında camın üstündeki biriken suları bir bez yardımıyla bekletmeden hemen temizlerseniz hem camlardaki leke oluşumunu engellemiş olursunuz hemde camlarda hijyen sağlamış olursunuz.

3- Banyodan çıkmadan önce silmiş olduğunuz duşakabin camını açık bırakırsanız hem daha çabuk kurur hemde leke oluşumunu engellemiş olursunuz.

4- Duşakabininizi temizlerken tuz ruhu gibi ağır kimyasallar kullanmamalısınız. Tuz ruhu gibi zehirleyici etkisi olan kimyasallar, insan bedeninde ciddi zararlara yol açar ve banyo yüzeyindeki fayans ve derzleri eritir.

duşakabin temizliğinin püf noktaları
duşakabin temizliğinin püf noktaları

Deterjanla Duşakabin Temizliği

1- Çeşitli deterjanlar ve kireç sökücüler aynı zamanda banyo yüzeyleri için özel üretilmiş krem ve sıvılar duşakabin temizliği için kullanılan yardımcı ürünlerdir.

2- İnce uçlu bir fırça ya da diş fırçası yardımıyla cam ile çerçevenin bağlantı yerlerinde oluşmuş olan  kirleri temizleyebilirsiniz.

duşakabin
duşakabin

DoğalMalzemelerle Duşakabin Temizliği

1- Evde birçok yüzeyde kullanılabilen sirkeyi duşakabin temizliğinde de kullanabilirsiniz.

2- Bu iş için işe yarayan en faydalı yöntem saf sirke (beyaz sirke) ve karbonat karışımıdır. Bu karışımı sünger yardımıyla cama sürün ve 15-20 dakika bekleyin. Daha sonra su döküp süngerle ovalayarak durulayın ve iyice kurulayın.

3- Duşakabin camının temizliğinde bir diğer yöntemde yağmur kaydırıcı spreylerdir. Bu uygulamayı yaparken camın kuru olmasına dikkat edilmelidir. Sirke ve karbonat karışımı ile temizlediğiniz camı güzelce kuruladıktan sonra spreyi sıkabilirsiniz. Daha sonra mikrofiber bez veya kağıt havuyla güzelce silmelisiniz.

duşakabin temizliği
duşakabin temizliği

Not: Sağlığınız açısından zararsız olsa bile ne tür malzeme kullanırsanız kullanın, mutlaka uygulandıkları bölgeden iyice temizlenmesi gereklidir. Çünkü kalıntılar temizlemiş olduğunuz bölgelere zarar verebilir.

Ayrıca bakınız;

Fayans temizliği

Duvar kağıdı temizliği

Küf temizliği

Duvar küfü temizliği

Banyodaki küf temizliği

Plastik boya temizliği

Yere damlayan boya temizliği


duşakabin temizliği, duşakabin camı, doğal malzemelerle duşakabin temizliği, deterjanla duşakabin temizliği, duşakabin camı temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler, duşakabin, duşakabin nasıl temizlenir, duşakabin temizliğinin püf noktaları, cam duşakabin nasıl temizlenir

WhatsApp Bilgi Al
Çevrimiçiyiz. Bize yazın.
Merhaba! Bize WhatsApp Üzerinden Hızlı Şekilde Ulaşabilirsiniz.