dekorasyonda-terracotta-etkisi1

Dekorasyonda Terracotta Etkisi

Bu yıla damgasını vurmuş Dekorasyonda terracotta etkisini burada inceleyin! Bu makalemizde Pişmiş toprağın tarihinden tutun, kontrast oluşturmaya kadar her şey var. Doğanın rengi olan terracotta’nın iç dekorasyonda nasıl kullanılması gerektiği hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Dekorasyonda Terracotta Etkisi – Son zamanlarda, dekorasyon trendlerinden söz ederken, pek çok güçlü renkle karşılaşmaktayız. Bunlardan birinin de “terracotta” rengi olduğunu biliyor muydunuz? Terracotta İtalyanca’da “pişmiş toprak” anlamına gelen, sırlı veya sırsız olabilen kil bazlı mat seramik ürünüdür. Çiçek saksılarının yanı sıra su ve kanalizasyon boruları, tuğlalar ve heykeller için de sıklıkla kullanılabilen eşsiz bir malzemedir. Aynı zamanda ürünlerin doğal kahverengi-turuncu rengini tanımlamak adına, renk kelimesi olarak da kullanılır. Kendi içindeki renge gönderme yapan kelime, birçok pişmiş toprak ürününü tanımlayan doğal kahverengi-turuncu rengi işaret eder.

dekorasyonda-terracotta-etkisi2

Sıcak, kremsi, doğal, zengin, dolgun ve pek çok iç tasarım konseptini tamamlayabilen pişmiş toprağın, büyük bir giriş yapmaya hazır olması şaşırtıcı değil! Modern tarz söz konusu olduğunda, tasarımcılar sürekli olarak bir alanı ısıtmak için çalışıyorlar. Kahverengi ve turuncu arasında bir ton olan bu ton, yalnızca birkaç dokunuşla evinizi ısıtmaya yardımcı olan samimi bir renktir. Geçmişte, yaygın olarak süs eşyası ve heykel yapımında kullanılan terracotta, bugün çeşitli kullanım alanlarıyla evlerimizi süslemektedir.

Pişmiş Toprağın Tarihi

İlk uygarlıkların ortaya çıkmasından bu yana Hint evinin ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilen pişmiş toprağın tarihi, atalarımıza kadar uzanır. Arkeolojik kazılar, pişmiş toprakların değerli bir varlık olarak kabul edilmesinin kanıtıdır. Eski geleneklere derinden kök salmıştır. Her hane onunla birlikte gelişmiştir. Nesiller büyüdükçe, pişmiş toprakların kullanımı ve tarzı değişse bile, heykellerden kaplara kadar hayatın önemli bir parçasını oluştururlar. Pişmiş toprak evinize zarafet ve incelik katar.

dekorasyonda-terracotta-etkisi3

NOT: Hiçbir şey şık ve şıkın bu kadar dengeli bir kombini olamaz. İnsanların bastığı aynı çamur, tüm insanlığa tapınma idolü olur. Sadece bir kil parçası, birçok kişinin susuzluğunu gideren bir çömlek haline gelir. Varlığı değişen pişmiş toprak, sadece bir kil parçası değil, bir duygudur!

Doğanın Rengi Terracotta Renkleri

Dışarıda yoğunlaşan soğukla beraber evin içinde battaniye’den sıcak çikolataya kadar, içimizi ısıtan dekorasyon ürünleri ortaya çıkmaya başladı. Sonbahar ve kış mevsimi pek çok kişinin en sevdiği ve toprak renklerinin baskın olduğu mevsimdir. Yalnızca moda ve trendler değil, doğa da kendini bu renklerle süsler. Bizi bu sıcak ve renkli atmosferin içine alır. Sende bu renklerin huzurlu düzenini beğeniyorsan, evinde terracotta renklerini kullanabilirsin. Terracotta renginin en etkili kullanıldığı yerler duvar boyaları ve duvar kâğıtlarıdır.

dekorasyonda-terracotta-etkisi4
  • Duvarda toprak rengi ve tonlarını kullanarak, evinin atmosferini değiştirebilirsin.
  • Birkaç desen ve terracotta renkleriyle birlikte bulabileceğin duvar kağıtlarıyla, çok hoşuna gidecek dekorasyon tasarımı yapabilirsin.
  • Bunun yanı sıra terracotta (toprak) renklerini mobilya, kumaşlarda ve döşemelerde kullanabilirsin.
  • Yaşam alanını bu renklerle canlandırabilir ve ısıtabilirsin.
  • Farklı dokuya sahip kumaşları tercih edebilirsin.
  • Mobilyalarının orijinal halini değiştirmek istemezsen, bu renk tonlarında kırlent ve battaniyeyle hareketlendirebilirsin.

İç Dekorasyonda Nasıl Kullanır

Terracotta sıcaklığı, sakinleştirici etkisi ve pek çok farklı renkle mükemmel şekilde uyum sağlıyor. İç tasarım dünyasında giderek daha popüler hale geliyor. İç dekorasyonda eşsiz ve özgün dokunuş oluşturabilirsin. Evinizde sıcaklık, zarafet ve uyum duygusu uyandıran pişmiş toprak ideal renktir.

Evinize özgünlük dokunuşunu vermenin harika bir yoludur. İç dekorasyonunuz için baskın bir renk seçmek söz konusu olduğunda; bu tür bir rengi kullanmak, enteresan bir estetik oluşturabilir. Tüm farklı unsurlar arasında doğru diyaloğu oluşturabilirseniz, bu gerçekten inanılmaz bir görünüm olur.

dekorasyonda-terracotta-etkisi5

Kontrast Oluşturma

Yatak odasında sadece tek duvarda kullanılan terracotta, bulunduğu ortama sıcaklık ve oryantal bir hava katar. Bu rengi yatak odanızın duvarlarında kullanmak istiyorsanız, koyu tonlardan kaçınmanızda fayda var. Pişmiş toprak renginin açık tonlarını kullanmak, yatak odanızı aydınlık verahatlatıcı bir alan haline getirecektir.

Toprak tonlarının tamamlayıcı kontrastı yeşildir. İç tasarımda tamamlayıcı yeşil tonlarına ve bitkilere sıkça rastlanılmaktadır. Terracotta objelerden duvarlara, değdiği her ortama sıcaklık katan bir renktir. Özellikle koyu toprak tonları, evinize egzotik bir hava ve sıcaklık katacaktır. Ancak duvarlarınızda koyu toprak tonlarını kullanırken, saf beyaz gibi tonlarla bu koyuluğu dengelemeyi unutmayın!

Terracotta Dekorasyon Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: terracotta renkleri,dekorasyon trendleri,terracotta dekorasyon,sonbahar renkleri,toprak tonları,iç dekorasyon,iç tasarım,dekorasyon ürünleri,toprak renkleri,ev dekorasyonu,pişmiş toprak,dekorasyonda terracotta,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0