Dar mutfağı daha geniş gösterme önerilerini burada inceleyin! Bu makalemizde Uzun ve dar mutfaklar için temel tasarım kurallarından tutun, renk ve aydınlatma konusuna kadar her şey var. Küçük mutfaklara akıllı çözümler getiren dar mutfak fikirleri hakkındaki geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz!

Dar Mutfak Fikirleri Uzun mutfak nedir ve adını nerden almıştır? Hiç düşündünüz mü? Dar mutfak kadırga mutfak düzenidir. Dar bir mutfağa genellikle mutfak mutfağı denir. Kadırga mutfak düzeni, mutfak tasarımındaki klasiklerden biridir. ve adını geleneksel olarak uzun ve dar alana sıkıştırılmış ancak süper verimli olması gereken bir gemi mutfağından alır. Günümüz evlerinde uzun ünite dizisinden oluşan tek mutfak veya paralel çalışan çift mutfak verimli bir pişirme alanı sağlar. Tüm evler geniş ve açık alanlara sahip değildir. Dar mutfak fikirlerimiz, geniş ve sosyal bir alana sahip olmayanlar için mükemmeldir.

Dar Mutfağı Daha Geniş Gösterme Önerileri

Uzun, dar bir mutfağa sahipseniz; çaresizce alanınızı olduğu kadar güzel gösterecek iç tasarım hilelerini ararsınız. Umarım uzun ve dar mutfağı olduğundan daha geniş göstermenin fazlasıyla zorlu bir görev olduğunun farkındasınız. Son on yılda mutfaklarımızı tasarlama ve kullanma şeklimizde çok şey değişti. Buna rağmen dar mutfak fikirlerinin ve düzenlerinin modern eve nasıl adapte olduğu ve geliştiği konusunda güven verici gelişmeler var. Şimdi isterseniz gelin hep birlikte bu fikirlere göz atalım.

Uzun Mutfak Düzeninde Alanı En Üst Düzeye Çıkarın

Mutfağınız darsa bile olumlu hissedecek çok şey var. Ticaretin bazı zekice hileleriyle, dar mutfak düzenini şık ve sofistike bir şeye dönüştürmeye yardımcı olan çok sayıda küçük mutfak fikri var. Bu yüzden hemen pes etmeyin.

Aydınlatmayı Kendi Avantajınızda Kullanın

Dar mutfakta büyüleyecek alan sınırlı olduğunda, ilham almak için imzalı bir çift büyük boy tasarım sarkıt lamba, mutfağın epik yüksekliğinden tam olarak yararlanmanızı sağlar.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  En Şık Mutfak Modelleri

Mutfak Düzeniniz Garipse Ismarlama Dolaplara Yatırım Yapın

Ortalama bir mutfak dört düz duvardan ve bir dizi küpten oluşur. Fakat durum her zaman böyle olmayabilir. Dar mutfak fikirlerini planlamak daha fazla zaman alabilir. Dikkatli yönetim ve uzman tavsiyesi ile görünüşte olumsuz yapısal tuhaflıklar sizin avantajınıza çevrilebilir.

Ismarlama mutfak dolabı fikirleri burada gerçekten kendine geliyor. Alanı en iyi şekilde kullanıyor ve sıra dışı açılar ve eğrilerle çalışırken daha zorlu özelliklerin etrafından düzgün bir şekilde geçiyor. Burada zor bir alan görmek değil, benzersiz bir şey yaratma fırsatı görmek önemlidir.

Mutfaktaki Her Santimi Kullanın

Klasik mutfak fikrine bayılıyorum. Kendilerini çok samimi ve özel hissettiriyorlar. Pratikte onlarda çok çekici bir şeyler var. Sizi her santimi nasıl yerleştirdiğiniz konusunda düşünceli olmaya zorluyorlar. Ayrıca mutfağınızın tümünü kullanmak yerine, ocakla lavabo arasındaki tek bir köşeyi kullanma zihniyetini oluşturuyorlar.

Açık Planlı Alanı Ayırmak İçin Ada Kullanın

Son yıllarda, üçüncü bir kadırga senaryosu gelişti. Modern mutfaklar, paralel uzanan uzun bir ada ile duvarı kucaklar. Böylece çok daha geniş bir mutfak alanının parçası olabilir. Çift mutfak ayak izini takip etse de, daha hafif, daha açık ve daha sosyal bir alan olduğu için farklı hissettirir.

Kulpsuz Dolap Planı Yapın

Şık kulpsuz üniteleri, soluk renkli kaplamaları ve parlak ışığı yansıtan yüzeyleri seçerek, dağınıklığı minimumda tutun. Ferahlık hissi yaratın. Bas-aç ve kapat kapaklarında teknolojik gelişmeler vardır. Bu gelişmeler duvar ve alt dolaplarda kulplardan vazgeçmenin mümkün olduğu anlamına gelir. Kulpsuz bir şema, özellikle soğuk beyaz bir mutfakta klinik görünür. Bu nedenle birkaç doğal malzeme eklemek ona daha yumuşak bir hava verir.

Yemek İçin Alan Yaratın

Yeterli uzunluğa sahipseniz; banket tarzı bir kuytu veya kahvaltı barı, yemek pişirme sürecini kesintiye uğratmaz. İnsanların sohbet edebileceği bir yer sağlamanın harika bir yoludur. Anahtar, küçük mutfağın kalbine erişimi engellemeyecek bir masa seçmektir. Üstünde ve altında eşya saklama yeri olan koltuk, yemek alanının değerli dolap alanını çalmaz. Hatta gerekmediğinde masa ve taburelerin kolayca içeri itilmesine olanak sağlar.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Dar mutfaklar için öneriler

Cam Uzatın

Dar sınırlar içinde yemek pişirirken doğal ışık her şeydir. Yalın camlı mutfak genişletme fikri, bu dar mutfağa değerli bir yemek alanı ekler. Tüm yıl boyunca manzarayı bahçeye açar. Gün boyunca aydınlık tüm aile tarafından kullanılır. Açık alanın odak noktası haline gelen yemek alanı oluşturur. Çapraz olarak döşenen kalın kareli döşeme. Orijinal ve yeni yaşam alanları arasındaki kaçınılmaz adımı gizlemeye yardımcı olan, geniş bir etkiye sahiptir.

Düzeni Gözden Geçirin Engelleri Kaldırın

Sınırlı alandan en iyi şekilde yararlanmaya çalışırken, mutfaktaki doğal akışı göz önünde bulundurun. İnsanların alandan nasıl geçeceğini düşünün ve her bir kapıya gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını sorgulayın. Dar mutfaklar söz konusu olduğunda, bazılarının yangın düzenlemeleri için saklanması gerekeceğini unutmayın. Mümkünse, akışı iyileştirmek için kapıları çıkarın.

Mutfaktaki Dağınıklığı Giderin

Dar bir mutfakta alan yanılsaması yaratmanın bir yolu, tezgah alanlarını dağınıklıktan kurtarmaktır. Yola çıkmadan önce gerçekçi olmaktır. Bir yerde saklanması gereken çeşitli küçük yararlı şeyler olmadan yaşamak asla tamamen mümkün değildir. Bu nedenle, daha geniş mutfak dolapları bir köşeye sıkıştırılmalıdır. Bisküvi kutuları gibi pratik ve evinize stil katan mutfak depolama fikirlerinden oluşan küçük alanlar yaratılmalıdır.

Renk ve Aydınlatmayı Ön Plana Alın

Güzel seçilen mutfak renk fikirleri, garip ve dar mutfak alanını gizlemede harikalar yaratır. En iyi yaklaşım mutfağın kabuğunu beyaza boyayarak alanı açmaktır. Arkasından ana odak noktalarına konsantre renk uygulayın. Mutfaktaki en çekici özellikleri seçin. Arkasından bunları öne çıkarmak için zıt tonlara boyayın. Vurguyu daha az çekici unsurlardan uzaklaştırın.

Bir başka kurtarıcı da, alçak tavana yükseklik hissi veren gölgelerde garip açılar oluşturan mutfak aydınlatmasıdır. Aydınlatma tasarımı hassasiyet içeren kontrolden, ampul için uygun renge kadar çok önemlidir. Şekli tuhaf olan mutfakta, ışığın yönünü etkili şekilde kontrol zordur. Bunun için esnek aydınlatma ayarlanmalıdır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Dar uzun mutfak dizaynı

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: dar ve küçük mutfak modelleri,dar uzun mutfak,dar mutfak dizaynı,uzun dar mutfak dekorasyonu,mutfak renk fikirleri,mutfak genişletme,mutfak depolama fikirleri,mutfak düzeni,