yeni-nesil-ranza1

Çocuk Odaları İçin Yeni Nesil Ranzalar

Bu yıla damgasını vurmuş Çocuk odaları için yeni nesil ranzaları burada inceleyin! Bu makalemizde Modern ve dekoratif ranza modellerinden tutun, çocuk odası ranza güvenliğine kadar her şey var. Çocuk odalarına renk katan yeni nesil ranzalar hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Çocuk Odaları İçin Yeni Nesil Ranzalar – Yer tasarrufu amacıyla imal edilen ranzalar, yıllar içinde evrim geçirdi desek yanlış olmaz. Çocuk odalarına renk katan yeni nesil ranzalar, çeşitli tarzlarda üretiliyor. Sıradanlıktan uzak bu yataklar, çocuklara uyku alanı sunmanın yanında oyun oynayabileceği eğlenceli mekanlar oluşturuyor. Evinde alan sorunu yaşıyorsan ve birden fazla çocuğun varsa, ranza gibi dekoratif ve eğlenceli bir seçeneğe sahipsin. Evinde geniş bir alana sahip olsan dahi, çocuklarının bu yatakları çok seveceğinden emin olabilirsin. Küçük dairelerde yaşamak bir takım kullanışlı çözümler üretmeyi gerektirir. Çocukların paylaşmak durumunda olduğu odalarda özellikle ranza sistemine başvurulmakta.  Yeni nesil ranzalar, çocuk odalarını eğlenceli anlar geçirecekleri karmaşık yapılara dönüştürüyor.

yeni-nesil-ranza2

Ranza Tercihi

Ranzalar standart yatak ölçülerine göre yapılıyor. Modelleri söz konusu olduğunda ahşap ve metal olmak üzere binlerce farklı modeli görmek mümkün oluyor. Dekorasyonun yanı sıra ranza tercihi yaparken, önemli kriterlerden biri de çocuğunuzun yaşıyla ilgilidir. Ranzalar yalnızca altı yaşın üzerindeki çocuklar için uygundur. Ufaklıklar, ranza merdivenine tırmanmayı eğlenceli bulur ve üst yatağı tercih ederler. Ranzanın yan korkulukları olmasına rağmen uyurken aşağı düşme ve korkuluğa sıkışma riskleri olduğunu düşünemezler.

Günümüzde çeşitli renk ve tarzlarda üretilen ranzalar daha büyük çocuklar için genç odası olarak da kullanılmakta. Bu ürünlerin çoğu isteğe bağlı ayrılabilmekte. Farklı iki yatak haline getirilebilmekte. Tam bir kurulum kolaylığı sunmakta. Kimi ranzalar duvardan duvara monte edilmekte ve dört kişinin yatabilmesine olanak sağlamakta. Çocukların yatarken birbirleriyle sohbet etmesi için yeni nesil ranzalara, ses sistemleri eklendi. Ranzalar söz konusu olduğunda, kafanızda canlanan ilk seçenekler metalden oluşan askeri ranzalar olabilmekte. İmal edilmekte olan ranzaların, merdiven aksamları tam bir tasarım harikası diyebiliriz. Güvenlik standartlarına uygun yan korkulukları ve daha yatay açıyla oluşturulan merdivenler, çocukların güvenliğini ön planda tutmakta. Tüm bunlara rağmen yeniden hatırlatmakta fayda var. Altı yaşından küçük çocuklar için, bu ürünler uygun değil.

yeni-nesil-ranza3

Modern ve Dekoratif Ranza Modelleri

Çocuk odalarında yer alan ve birden fazla çocuğun beraber yatmasını sağlayan ranza modelleri, genel dekorasyonda önemli bir unsurdur. Yatak ihtiyacını karşılayan ve yatakların daha az yer kaplamasını sağlayan yatak modelleridir. Çocuk odalarında olduğu gibi yatak odalarında da kendisine yer bulan ve çocukların ebeveynleri ile yatmasını sağlayan ranza modelleri de vardır.

Sahip oldukları tasarım ve üretiminde kullanılan malzemeye göre sağlam ve estetik bir görünüme sahip olunmakta. Kullanılan alanın genişliğince tasarım yapılabilmekte. Burada önemli olan iki ana unsurdan birisi kullanılan malzemeye göre estetik ve ergonomik bir tasarım sunması ikincisi ise ekonomik açıdan size avantaj sağlamasıdır. Çocuklar için yatak ve oyun alanı olarak kullanılan fonksiyonel ve modern ranza modelleri ile ergonomik dekorasyonlar yapabilirsin.

yeni-nesil-ranza4

Ranzanın Altında Baza

Ranzanın altında baza bulunması çocuğunuzun fazla eşyalarını koyacağınız yeni ve korunaklı bir alan oluşmasını sağlar. Gizli saklı görünen baza, ranzanın şık görünmesine imkan tanır.

Şık Tasarımlı Merdiven

Bildiğiniz ince, rahatsız edici ve tehlikeli ranza modellerini hemen aklınızdan silin. Çocukların üst yatağa çıkmasını kolaylaştıran, düşme tehlikesi az olan merdivenler artık ranzaların vazgeçilmezi olmuş durumda. Merdiven basamaklarında oluşturulan gizli çekmeceler yeni kullanım alanları sunmakta. Çocukların düşme tehlikesini en aza indirgeyen ve dağınıklıkları toplamanızı yardımcı olan şık tasarımlara sahip ranzalar artık revaçta.

yeni-nesil-ranza5

Yatak ve Dolap Birarada

Yeni tasarım çocuk ranza modelleri sayesinde, yatak ve dolaplara bir arada sahip olmanız mümkün. Odanın alanını genişletmekle kalmayıp, son derece şık, modern ve renkli bir çocuk odasına sahip olacaksınız.

Çocuk Odası Ranza Güvenliği

Çocuğunun odasını düzgün bir şekilde düzenlemek ve küçükte olsa rahat hissettiren bir yatak odası oluşturmalısın. Her santimini kullanmalı, güvenlik faktörü de dahil olmak üzere birçok şeye dikkat etmelisin. Nasıl mı? İşte size birkaç ipucu..

  • Yatağın düşmeyi engelleyen korkuluk sisteminin, çocukların uyurken düşmesini önleyecek düzeyde korumaya sahip olduğundan emin olun.
  • Yeterince yaratıcıysanız, ağaç evi, gemiler, korsanlar, uzay ve çok daha fazlası gibi çocukların tercih ettiği çeşitli temalara dekorasyonda yer verin.
yeni-nesil-ranza6

Ahşap ve Metal Ranza Farkı

Ahşap ranza ve metal ranza tasarımları ile çocuklar odalarında konforlu vakit geçiriyor ve uyumak hayali bir maceraya dönüşüyor. Ranzaların merdivenlerinde inip çıkmak ve hayal gücüne dayalı oyunlar yepyeni dünyalara kapı açıyor. Çocukların zevklerine hitap ediyor ve şıklığı ve ergonomik yapısı ile göz dolduruyor. Ranzaların hammaddesi, sağlamlıktan kaliteye kadar pek çok konuyu etkiliyor.

Ahşaplar Doğallıkta Öne Çıkıyor

Metal ranzalar, ahşaplara göre daha az tasarım seçeneği sunmakta. Ahşap, metale göre daha kolay şekil verilen hammadde olmaktadır. Ahşap ranzalar, metallere göre daha sağlıklı olabilmektedir. Ahşabın sıcaklığını ve doğallığına karşılık metal ürünler daha endüstriyeldir.

yeni-nesil-ranza7

Metal Ranzalar Ağırlığını Koruyor

Metal ranzalar sağlamlığından ötürü yatılı okul, askeriye ve fabrika gibi yerlerde kullanılmakta. Tamamen kişisel tercihe ve zevke göre kullanım değişebilmekte. Kalabalık yerlerde ranzaları çok fazla kişi kullanır. Metal ranza ahşap malzeme ile üretilirse uzun ömürlü olmaz.

Kalabalık ortamlarda uzun ömürlü bir kullanım adına metal ranzalar tercih etmek daha yerinde olur. Metal ranzalar ahşap ranzalara göre az tasarım seçeneği olan ranza tipleri. Demir, ahşap gibi şekil verilebilen bir hammadde değil. Doğal ağacın sağlık ve sıcaklığını yansıtmasa da, ferforje gibi sıcak demire şekil verilmesiyle hoş tasarımlar ortaya çıkar.

Birbirinden Şık ve Modern Yeni Nesil Ranza Modelleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: yeni nesil ranzalar, ranza modelleri,en şık çocuk odası ranzaları,ranza seçimi,genç odası ranza modelleri,ranza fiyatları,en ucuz ranzalar,ranzalı genç odası,değişik ranza modelleri,şık tasarımlı ranza modelleri,

Güncellemeleri Alın ve Bağlantıda Kalın. Bültenimize Abone Olun.