Bu yıla damgasını vurmuş Büyüleyici villa dekorasyonlarını burada inceleyin! Bu makalemizde Villa dekorasyonunda bahçenin öneminden tutun, villa dekorasyonunun nasıl olması gerektiğine kadar her şey var. Son derece etkileyici villa dekorasyon fikirleri hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Büyüleyici Villa Dekorasyonu – Lüks bir ev denildiğinde akla ilk gelen konut tiplerinden biri villadır. Müstakil evlerin en güzel örneklerindendir. Tabi ki, sadece çok katlı olmaları veya geniş bir iç hacme sahip olmalarından ötürü değil. Yaşam alanları içinde yaşayan kişinin özelliklerini ve karakterini yansıtmalarından dolayı. Pek çok insanın hayalini kurduğu ihtişamlı yapılar olan villalar, hem modern ve şık görünümleri hem de sağladığı imkanlar bakımından insanlara konforu ve şıklığı birlikte sunar. Villa dekorasyonunda bütün dekorasyon unsurları modern çizgileri yansıtacak özelliklere sahip olmalı. İç ve dış mekân tasarımı, havuz ve bahçe gibi tüm parçalar bir bütünü yansıtacak özelliklere sahip olduğu takdirde başarı sağlanır. Zevk ve tercihlerinizi en güzel şekilde yansıtacak olan şık ve estetik değere sahip villa tasarımlarını inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

villa-dekorasyon-örneği1

Konforlu Villa

Merkezden uzak ve sıra dışı bir villan olsun istiyorsan, hayallerinin ötesinde bir proje ile harekete geçebilirsin. Villanın iç kısmından bahçe kısmına kadar her noktasında mutlaka profesyonel bir destek alman gerekir. Çünkü büyük olan yapıları hem eşya hem de düzen bakımından dizayn etmek ciddi anlamda profesyonellik ister. İç mekan tasarımlarında alacağın destekle, villanın son derece modern ve konforlu bir alan sunmasına yardımcı olabilirsin. Bahçe kısmı görsel anlamda konfor sağlayan ve havuzlu tasarımlar ile muhteşem bir modern villa sahibi olabilirsin.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Villa Duvarlarında Renk Boya Seçimi

Hemen hemen herkes mutlaka bir villada yaşamayı istiyor ve hayal ediyor. Fakat her villanın modern ve konforlu olduğunu söylemek pek de mümkün değil. Neden mi? Çünkü tasarımcı ve inşa süresini tamamlayan ekip kaliteli ve kullanılan malzemeler de birinci sınıf olmadığı sürece, ortaya güzel ve modern bir villa çıkması mümkün değil. Daha önce büyük projelere imza atan, iç tasarım firmaları bu konuda büyük bir titizlik ile hizmet veriyor. Referansları ve önceki çalışmaları baz alarak karar verebilir, profesyonel desteğin tadını çıkarabilirsin. Modern villa tasarımları konusunda Dekordelisi Mimarlık ile görüşme yapabilir, bilgi alabilirsiniz.

villa-dekorasyon-örneği3

Villa Dekorasyonunda Bahçenin Önemi

Muhakkak ki! Bir villanın en çok dikkat çeken yeri bahçesi. Bahçe insanın doğa ile baş başa kalma fırsatı bulduğu mekândır. Bu nedenle bahçe tasarımı yaz kış kişinin keyifle vakit geçireceği mekân olacak şekilde tasarlanmalı. Bahçe içinde yer alan havuz ve aydınlatma sistemleri bir bütünü yansıtacak özelliklere sahip olmalı. İç mekân tasarımında kullanılan mimari tarz, bahçede de kendini göstermeli. Ancak bu şekilde görsel bir bütünlük sağlanmış olur. Bahçede yer alan bitki ve aksesuarların konumlandırmasının doğru şekilde yapılması, ferah bir ortam oluşturma adına büyük önem teşkil eder. Villalarda daha düzenli bir görünüm elde etmek için  bahçe dizaynı yapılırken, ihtiyaç duyulmayan ve fazla yer kaplayan unsurlara yer verilmemeli.

Villa Dekorasyonunda Renk Seçimi

Villa dekorasyonunda genellikle klasik ve modern tarz kullanılmakta. Modern çağın çizgilerini en güzel şekilde yansıtan modern villa tasarımlarıdır. Şıklığı, konforu ve rahatlığı yaşayabileceğiniz mekânlar oluşturmada son derece etkilidir. Dekorasyonda kullanılan renkler her ne kadar kişinin zevk ve seçimlerine göre belirlense de, yılın trend olan renkleri tasarımlardaki yerini alır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Yenilikçi ve Modern Çizgilere Sahip Villalar
villa-dekorasyon-örneği4

Kullanılan tüm renkler birbiriyle uyum içinde olduğunda,  ortaya muhteşem bir atmosfer çıkar. Geniş alana sahip villa dekorasyonu konusunda renk tercihi fazla olabilir. Son dönemlerde villa dekorasyonunda beyaz, krem ve bej gibi açık ve ferah renklere yer verilmekte. Böylece yaşam alanlarında aydınlık ve ferah bir görünüm ortaya çıkmakta.

Villa dekorunda özellikle duvar ve zemin rengi doğru şekilde seçilmeli. Duvar rengi seçiminde mekanın güneşi alıp almadığı, tercih edilecek olan rengin belirlenmesi açısından önemlidir. Işık almayan odalarda duvar renginin açık tonlarda seçilmesi ortamı daha aydınlık ve ferah göstereceğinden dolayı özen gerektirir.

Villa Dekorasyonunda Rahat ve Modern Mobilyalar

Villa dekorasyonunda mobilyalar daha çok rahatlığı ve konforu ön plana çıkarmalı. Geçtiğimiz yıllarda yaşam alanlarında sadeliği yansıtmak adına daha az eşyaya yer verilirken, bu yıl kişiye rahatlığı ve konforu sunan heybetli mobilyalara yer veriliyor. Minimalist yaklaşımın tersine ihtiyaç duyulan ve kişiye konforu en üst düzeyde yaşama olanağı sunan öğelere yer verilmelidir. Ayrıca hem şık hem de estetik görünüm oluşturmak adına dekorasyonda kullanılan bütün öğeler uyum ve ahenk içinde olmalıdır.

villa-dekorasyon-örneği5

Villa Dekorasyonu Nasıl Olmalı

Öncelikle villa dekorasyonu sıradan ev tasarımları gibi, yeni yaşam alanlarımız için uygun olmalı. Yani apartman tarzı evler olmadığının bilincine varılmalı.

Klasik çizgilere olabildince az yer verilmeli. İtalyan tarzı dekorasyon yapımında, doğal motiflere yer verilmeli. Alana küçük bir ağaç koyularak ortamın atmosferi değiştirilmeli.

Bunun dışında ayna motifine olabildiğince yer verilmeli.  Karşılıklı yerleştirilen aynalar aracılığı ile ortama bir derinlik katılmalı. Değişik mumlar ve aydınlatmalarla villalar yaşanılır kılınmalı. Sıradan tasarımlara yer verilmemeli . Ancak sadelikten de uzaklaşmamalı. Şıklık, zarafet ve sadelik bir bütün oluşturmalı.

NOT: Modern ve şık yaşam alanına sahip olabilmen için öncelikle ihtiyaçlarını belirlemelisin. Daha sonra ihtiyaçların doğrultusunda şıklığı ve konforu en yüksek seviyede sunabilen tasarımlar yaptırmalısın.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Otel dekorasyonu

Etkileyici Villa Dekorasyon Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: villa dekorasyon,modern villa tasarımları,bahçe dizaynı,villa iç dekorasyon önerileri,lüks villa dekorasyonu,bahçe tasarımı,villa salon modelleri,villa dekorasyon örnekleri,