wabi-sabi-dekorasyon-tarzı1

Batı Dünyasını Feth Eden Wabi Sabi Tarzı

Bu yıla damgasını vurmuş Nötr renk kullanımını burada inceleyin! Bu makalemizde Batı dünyasını feth eden, wabi sabi yaşam tarzından tutun, wabi sabi tarzında dekorasyon yapmanın püf noktalarına kadar her şey var. Son derece etkileyici tasarımda wabi sabi dekorasyon fikirleri hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Batı Dünyasını Feth Eden: Wabi Sabi Tarzı – Bu felsefi düşünce, dünya ile derin bir bağlantıya işaret eder. Bu nedenle hayatın basit zevklerinin tadını çıkarır. Aynı zamanda, kişi yaşamının her alanında özgünlüğün önemini kabul etmeye odaklanır. Birçokları için Wabi Sabi, bir tasarım trendinden çok yol gösterici bir ilkedir. Daha iyisini dileyerek zaman harcamak yerine, her şeyi olduğu gibi kabul etmektir. Yine de, bu felsefi akım aynı zamanda bir yeniden oluşumdur. Evlerinizde dahil edilebilir basit bir ortam, bir ile dengelenmiş görünüm yaratır. Bu hayatın kusurlarında güzellik bulmak, işleri basitleştirmeye yardımcı olur. Bu anlamda doğaya dönüş, düşündüğünüzden çok daha kolay olacaktır.

wabi-sabi-dekorasyon-tarzı2

Batılı önyargıları bir kenara bırakın ve çevrenin tadını çıkarın. Her şey sonsuza kadar kusursuz kalamaz. Wabi-sabi dekorasyonunu kullanmak istiyorsanız, organik malzemelere ve dokulara yer açın. El işçiliğiniz ve onları karakterize eden tüm kusurlara odaklanarak, özgün ve benzersiz ortamlar yaratın. Diğer dekorasyon türlerinden farklı olarak;

  • Siyah beyaz aile fotoğrafları duvara asılır.
  • Eski ev eşyaları kullanılır ve en sevdiğiniz kitapları sergilenir.
  • Siyah ve beyazın yanı sıra, huzur ve doğallık kavramlarına daha yakın oldukları için, ham renkler kullanılır.
  • İskandinav tarzında hakim olan kahverengi, gri, bronz renklerini de tercih edebilirsiniz.

Wabi-Sabi Tarzında Dekorasyon Yapmanın Püf Noktaları

Wabi-sabi’yi hiç duymadıysanız, bunun modaya uygun bir Japon dekoratif stili olduğunu söylemek isteriz. Wabi-sabi, dünyayı görmenin ve anlamanın bir yolu olan geleneksel bir Japon konseptidir. Bu nedenle, sadece bir stil veya moda olarak görülmemelidir. Daha ziyade, kişinin evinin dekorasyonu gibi diğer yönleri de ilgilendiren bir yaşam felsefesidir.

wabi-sabi-dekorasyon-tarzı3

Zen Budist felsefesinden gelen bu kavram, çevreyi düşünmeye ve insanların yaşam döngüsünü kabul etmeye dayanır. Wabi-sabi’nin özünü şu basit cümleyle özetleyebiliriz. “Hiçbir şey mükemmel değildir, hiçbir şey tam değildir ve sonsuza kadar sürmez” Evin sürekli ve doğal kullanımı, duyguların kahraman olduğu alanlar yaratma eğiliminde olan bu tarza biraz yakından bakalım.

Wabi-Sabi: Kusurların Güzelliğini Artıran Mobilyalar

Mekanı wabi-sabi tarzında, çatlak ve belirgin damarları olan ahşap, doğal olarak işlenmeyen taş ya da hasır kullanabilirsin. Seramik, wabi-sabi adına tartışılmaz kahraman. Hatta kırık parçalarla geri dönüştürülmüş olanı bile kullanılabilir. El dokuması kilimler de bu estetiğe uyum sağlar. Renk paleti, kullanılan malzemeleri ifade eder ve bu nedenle beyaz, gri veya kahverengiye dayanır. Ancak yine de pastel renkler veya yeşil, turuncu veya kırmızının donuk tonlarıyla zenginleştirilebilir.

wabi-sabi-dekorasyon-tarzı4

Kusurlarda güzelliği gören, mükemmeli aramanın gereksiz stres ve kaygı yaratmasından uzak durun. Wabi-sabi’de odaları lüks eşyalarla doldurmaya veya dekoratif unsurlarla abartmaya gerek yok. Sadece evde sahip olduklarınızı kullanın. Eski ve yıpranmış bir çerçevenin yanı sıra büyükanne ve büyükbabaya ait bazı mutfak eşyaları ya da aletler kullanabilirsin. Deri bir kanepe, biraz bronz saksı, biraz hasır sepet ya da rustik yastık başlangıç ​​noktası olabilir.

Wabi-Sabi Dekorasyon Fikirleri

Wabi-sabi dekorasyonunun sade ve mütevazi olduğuna şüphe yok. Minimalist veya mesafeli olduğumuzu gösteren modern iç tasarım trendleriyle tezat oluşturan bir tarz. İlk adım olarak, evin içinde yaşanması gerektiğini kabul etmelisiniz. Bu çocuklarla oynamanın, duvarlarda ve zeminlerde bırakabileceği izlerden daha önemli olduğu ile alakalıdır. Elbette bu, evin yıkılması gerektiği anlamına gelmez. Ancak evin bakımının radikal olmayacağı anlamına gelir. Başka bir deyişle, bir halı veya kanepe kirlendiyse, herhangi bir leke fark ederseniz, telaşlanmaya gerek kalmayacak.

wabi-sabi-dekorasyon-tarzı5

Wabi Sabi tarzının estetik özellikleri, asimetri, pürüzlülük, basitlik ve tevazu içerir. Tercih edilen malzemeleri ise, organik pamuk, doğal ahşap, ham kağıt ve taştır . Önerdiğimiz diğer malzemeler de, bambu, kil ve masif ahşaptır. Tüm tasarım öğelerini seçtikten sonra, bu parçaları nasıl bir araya getireceğiniz çok önemlidir. Basitlik Wabi Sabi stilinin anahtarıdır. Bunu yapmak için, sadece gerekli olana konsantre olun ve ortamları aşırı yüklemekten kaçının.

Bitkiler gibi doğayı hatırlatan bir öğeyi odaya yerleştirmeyi unutmayın. Sadeliği sağlamak için en iyi çözüm, mekanların düzenine odaklanmaktır. Odayı mobilyaların etrafına yerleştirin ve bol miktarda boş alan bıraktığınızdan emin olun. Aksesuar kullanmak isterseniz, işlevsel bir amaca da hizmet eden öğelere özellikle dikkat edin. Kase ve dekoratif tepsiler, her zaman sağlam bir seçimdir.

Wabi Sabi Dekorasyon Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: ev dekorasyonu,wabi sabi dekorasyonu,japon dekoratif stili,wabi sabi dekorasyon önerileri,wabi sabi felsefesi,wabi sabi yaşam tarzı,wabi sabi dekorasyon fikirleri,japon konsepti,

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir