Sıfırdan eski bir banyoyu nasıl yenilediğimi bu yazımda tüm ayrıntılarıyla sizlerle paylaşıyorum. Böylelikle hem hakkımızda bilgi sahibi olabilecek, hemde bir banyonun nasıl lüks ve kullanışlı bir banyo haline getirilebileceği konusunda oldukça detaylı bilgilere sahip olabileceksiniz.

Banyonuzu Böyle Yenileyin – Aşağıda, banyoda yaptığım tüm imalatları ve uygulamaları liste halide sizlerle paylaştım. Kendi banyonuzla kıyaslayarak hem yaklaşık maliyet hesabı yapabilir, hemde lüks ve kullanışlı bir banyo nasıl yapılır sorularınıza profesyonelinden cevaplar bulabilirsiniz.

Neler Yapacağım?

 • Yapılı olan tüm tesisat üst malzemelerin sökülmesi.
 • Tüm zemin ve duvar fayanslarının sökülmesi.
 • Eski duşakabin, dolap, klozet, havlupan ve tavan kaplamalarının sökülmesi.
 • Tüm hafriyatın ve molozların atılması.
 • Yapılı olan pis/temiz ve sıcak/soğuk su tesisatların, yeni tasarıma göre tamamen pvc borularla (Fıratboru marka) yenilenmesi.
 • Duvar sıva tamiratlarının yapılarak zemine şap atılması. Tefsiye/şap sonrası zemine weber marka yalıtımın uygulanması.
 • Dulşakabin içine 10×30, duşakabin dışına ayrıca 15×15 metal aslanmaz süzgeçlerin yapılması ve meyillerinin verilmesi.
 • Zemin ve duvarlara beğenilen/seçilen 30×60 ebatlarında yeni fayansların yapılması. (Bien marka)
 • Asma klozetin iç rezervuarıyla beraber montajının yapılması ve çalıştırılması. (Vitra marka)
 • Xps tavan kaplamanın yapılması ve banyo kartonpiyerinin tavana döşenmesi.
 • 50×100 ebat yeni havlupanın takılması.
 • 6 mm temperli secury cam siyah karolaj profil duşakabinin imalat ve montajının yapılması. (80×80)
 • MDFLAM iç gövde ve kapak aksam yeni banyo dolabın imalat ve montajının yapılması.
 • İşveren tarafından alınan bataryaların montajlarının yapılması.
 • Banyo menfezinin ve kapı eşik mermerinin takılması.
 • Banyo kaba temizliğinin yapılması.

28 yıllık ustalığım, yapmış olduğum yüzlerce banyo tadilat ve yenileme tecrübelerimle ortaya çok lüks, kullanışlı ve kaliteli bir sonuç çıktı. Başarılı bir sonucun çıkmaması için hiçbir neden de yok zaten. Çünkü artık tadilat ve dekorasyon uygulamalarında profesyoneliz. Tüm fiyatlara, tasarımlara, yeni malzeme ve ürünlere hakimiz. Bir banyoya girdiğim zaman neyi nereye yapacağımı artık çok iyi planlıyor ve yapıyorum. En kullanışlı, ekonomik ve şık bir banyo nasıl olmalı sorusuna, cevap verebilecek tecrübeye artık sahibim.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Daha Hijyenik Banyolar

Mimarla birlikte çalışmıyorum. Çünkü o zaman maliyet artıyor. Herkesin mesleğine saygım sonsuz. Fakat, banyo yenileme konusunda bir mimara ihtiyaç duymuyorum. Çizimleri, işçiliği, ustalığı, imalatları ve tüm planları kendim yapıyorum. Dışarı iş satmıyorum. Herşeyi kendim yapıyorum. Hem daha ekonomik, hem daha güvenli, hemde daha fazla mutlu müşteri anlamına geliyor bu. Çünkü işimin her zaman başında oluyorum. Başarılı sonuçlara ulaşmanın sırrı budur.

Yapım Aşamalarım

Banyonuzu Böyle Yenileyin (Video) – Bu videomda eski ve yeni hallerini, nasıl yaptığımı, hangi malzemeleri kullandığımı, hangi imalatları yaptığımı ve değerli müşterilerimle nasıl tanışıp, iş bitiminde nasıl ayrıldığımı izleyecesiniz. Daha fazla detay, görsel ve maliyet bilgisi için benimle 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Siz banyoyu dolaşırken, yapım aşamalarını izlerken bende kısa kısa neler yaptığımı sizlere aktarmaya çalışacağım.

Peki böyle bir banyoyu yenileme maliyetim ne kadar olur? Banyomu kaça değiştiririm? Banyomun tadilat masrafı nedir? Banyomu nasıl yenilerim?

Bu sorularınız için oldukça detaylı açıklamalarımı şu sayfamda tüm detayları ile inceleyebilirsiniz.

Banyo tadilat fyatları 2023

Banyonuzun şekli, ölçüleri, sizin zevkiniz, tarzınız ve hepsinden önemlisi bütçeniz banyonuzun nasıl yenilenmesi gerektiği konusunun başlıca etkenleridir. Bu sebeple kesinlikle bu şekilde banyonuzu yenileyin diyemeyiz. Bu temel etkenler, banyonuzun yeni halinin nasıl olması gerektiğini belirleyecek. Fakat sizlere yegane tavsiyem, kesinlikle profesyonellerle çalışmanız.

Yorum bölümüne düşüncelerinizi yazarsanız seviniriz. SAYGILAR.

İLGİLİ BAŞLIKLAR: Banyo nasıl yenilenir, banyomu yenilemek, banyo böyle yenilenir, banyo yenileme masrafı, banyo değişimi, banyo yenileme videosu izle,