Alçıpan Asma Tavan Modelleri – İçi aydınlatmalı asma tavanlar.

Alçıpan Asma Tavan Modelleri – Asma tavan günümüz trendlerine uygun şekilde ferah ve dogal görünümün yanında renkli aydınlatmalarıyla evinize değer katacak.

Alçıpan Asma Tavan Modelleri – Genellikle işyerlerinde kullanılan asma tavanlar, mevcut tavanın altına yapılarak dekoratif bir görüntü sağlamak adına gayet uygundur. Dekoratif amaçla kullanılan asma tavanlar bazen havalandırma ve kabloları gizlemek adına, bazen de ısı yalıtımı olarak kullanılmaktadır. Oluşan kötü görüntüleri gizleyerek kapatan yapısı ve ısı yalıtımında etkili olması nedeniyle kullanım oranı epey fazladır. Spot lambalar ve süslemelerle de çok güzel görüntüler elde edilebilir ve mekana nezih bir hava katabilirsiniz.

mutfak asma tavan

mutfak asma tavan

Asma tavanlar çoğunlukla alçıpan, taş yünü, metal ve suntalamdan yapılmaktadır. Önceleri büyük mağaza ve işyerleri gibi mekanlarda kullanılan asma tavan, alçıpan kullanımının oldukça uygun fiyat ve dekoratif görüntü sunmasıyla birlikte artık geniş bir kullanım alanına sahip olmuştur. Büro, hastane, restoran, spor ve gençlik merkezleri, sinema salonları, cafeler, alışveriş merkezleri, kongre ve toplantı salonları, derslikler hatta evler bile artık alçıpan asma tavan modelleri ile süslenmektedir. Yapımı ve montajı kolay olan, dilediğinizde rahatlıkla rengini değiştirebileceğiniz alçıpan asma tavan ile artık oldukça estetik bir görünümlü mekanlar tasarlayabilirsiniz.

çocuk odası asma tavan

çocuk odası asma tavan

Alçıpan Asma Tavanların Özellikleri:

1- Yoğun olarak ev ve işyerlerinde kullanılan alçıpan asma tavanlar, mekana dekoratif görüntü katmanın yanı sıra oldukça hafif olması nedeniyle binanın taşıma kollarına asla yük olmamaktadır.

2- Narin yapısına rağmen kolay kolay kırılmaz. Fakat olası kırılmalar ya da zarar görmeler de kolaylıkla tamiri yapılabilmektedir.

3- Yeni bir işyeri açtığınızda veya mevcut işyerinizde estetik görüntüler elde etmek istediğinizde alçıpan asma tavan modelleri sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Söz konusu tasarımları ister kendi hayal gücünüzle isterseniz bu işin uzmanlarından yardım alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir  Temelli Asma Tavancı

4- Mekana kattığınız estetik görünümün yanı sıra içinizi ferahlatacak bir atmosfer de oluşturabilirsiniz.

5- Temizliği ve bakımı çok kolay olan alçıpan asma tavan modelleri, istenildiği zaman kolaylıkla sökülebilir.


alçıpan asma tavan modelleri, asma tavanlar, alçıpan asma tavanlar, alçıpan asma tavan özellikleri, alçı tavan modelleri ve fiyatları, şık alçı tavan modelleri, alçıpan tavan nasıl yapılır, asma tavan modelleri, alçıpan asma tavan, tavan modelleri, ev için asma tavan modelleri