ahşap-yataklarda-uyku-konforu1

Ahşap Yataklarda Uyku Konforu

Bu yıla damgasını vurmuş Ahşap yataklarda uyku konforunu burada inceleyin! Bu makalemizde Doğru yatak seçiminden tutun, ahşap yatak odası fiyatlarına kadar her şey var. Uyku konforunuz için doğru yatak odasının nasıl olması gerektiği hakkında geniş ve kapsamlı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz! DEKORDELİSİ olarak bizler sahip olduğumuz deneyim ile size en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Bizimle iletişime geçerek bu konuda sunduğumuz hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile sizlerde istediğiniz dekorasyona sahip evi oluşturabilirsiniz!

Ahşap Yataklarda Uyku Konforu – Yatak odalarının hayatımızdaki yeri ve önemi bambaşka… Rahatlıkla sağlıklı yaşamın ana mekanı olduğunu söyleyebiliriz. Abartmayın! Dediğinizi duyar gibiyiz. Hayır, abartmıyoruz! Yatak odaları kaliteli uykunun açık adresidir. Kaliteli uyku sağlıklı yaşamanın en önemli unsurudur. İşte! Bundan ötürü, uyku konforu adına yatak odası tasarımını doğru yapmalı ve yatak odasında doğru mobilyalar kullanmalısın. Yatak odanızın hangi mobilyalarla ve nasıl tasarladığını, tüm hayatınızı nasıl etkilediğini daha önce hiç aklınıza getirdiniz mi?

ahşap-yataklarda-uyku-konforu2

Artık getirebilirsiniz! Uyku konforu sağlıklı yaşamın temel ilkesidir! İyi uyursanız güne dinç ve açık bir zihinle başlarsınız. Güzel uyursanız gece boyunca metabolizmanız sağlıklı bir şekilde çalışır. İyi uyuduğunda dinlenmiş olursun ve bağışıklığın güçlenir. Sende başka hastalıklara davetiye çıkarmamış olursun. İyi güzel ama söylediklerini nasıl uygulayacağız diyorsanız, yatak odanızı doğru tasarlamanız ve doğru mobilyalar seçmeniz gerekiyor. Peki, ama nasıl?

Doğru Yatak Seçimi

Önce yatak! Uyku konforunu sağlamanın ilk etabı doğru yatak seçimi. Sizin nasıl bir yatakta daha rahat uyduğunuz önemli… Tıbbın hatırlatmalarını ve teknolojinin sunduklarını unutmayın! Solunumunuz bakımından en sağlıklı ve kullanışlı olan yatak modelleri arasından bir seçim yapın.

ahşap-yataklarda-uyku-konforu3

Doğru Karyola Seçimi

Doğru bir yatağı seçmenin yanı sıra, o yatağı koyacağınız doğru karyolayı seçmenizde önemli. Buna göre;

  • Karyolanız sağlam olmalı.
  • Siz uyku esnasında döndükçe karyola sallanmamalı, gıcırdamamalı, uykunuz bölünmemeli.
  • Mobilyanız ahşap gibi nefes alan doğal malzemelerden üretilmeli.

Fazla Eşyalardan Kurtulun

Fazlalıklardan arının! Uyuduğun alanda zihnini meşgul edecek unsurları minimal düzeyde tutmalısın. Yapılan en büyük hatalardan biri, evdeki fazla eşyaların depolandığı alanlar olarak yatak odalarının karşımıza çıkıyor olması.

  • Gözünün önündeki eşya fazlalığından kurtulmalısın.
  • Küçük bir yatak odasına sahipsen, büyük mobilyalarla ruhunu daraltmaktan kaçınmalısın.
  • Daha minimum tasarım ve şekildeki gardırop ve şifonyerler çok daha ideal.
ahşap-yataklarda-uyku-konforu4

Sıra Geldi Perdelere

Yatak odasında kullanacağınız perde apayrı bir öneme sahip. Doğrudan gün ışığıyla uyanmak çok sağlıklı değil. Uyandığınız zaman gün ışığına aşamalı şekilde alışmanız sağlığınız açısından daha faydalı. Migren gibi kronik baş ağrısı çekenlerin, bu duruma daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. “Black out” yani ışığı geçirmeyen perdeleri tercih etmelisiniz. Böylelikle dışarıdan yansıyan parlak ışıklar uyku kalitenizi düşüremez.

Ren Seçimi

Renk seçimine özen gösterin. Ruh halinizi doğru yansıtan ve sizi yormayacak renkleri tercih edin. Küçük bir odaya sahipseniz, koyu renklere yönelmeyin. Sadece duvarlarda değil, mobilyalarda da koyu renklerden kaçının. Açık renk mobilyalar dar alanları daha geniş göstermeye yardımcı olur. Büyük bir yatak odasına sahipseniz, koyu renk mobilyalar tercih edebilirsin. Ama duvarlarında kullandığın aydınlık renklerle daha dengeli bir ortam kurgulayabilirsin.

ahşap-yataklarda-uyku-konforu5

Ahşabın Sıcaklığı

Yatak odanda ahşabın sıcaklığını başka hangi malzemede bulabilirsin? O halde yatak odana ahşabın sıcaklığını taşımayı ihmal etme. Değişik motiflerdeki karyolalar ve işlemeli ahşap gardıroplarla; şık, minimal ve sıcacık bir ortam tasarlayabilirsin.

Ağacın doğallığı ve sıcaklığı yatak odasının dekoruna daima olumlu yansımıştır. Yatak odalarında yıllar sonra bile ahşabın modası asla geçmez. Ahşap mobilya üretiminde malzeme ve işçilik kalitesi son derece önemlidir.

Masif yatak odasında kullanılacak ağaç seçiminde; müşteri beklentileri, ve ortamın iklim şartları bütçeyi belirleyen unsurlardır. İsterseniz ahşap yatak odası üretiminde kullanılan bu ağaçlardan biraz bahsedelim.

ahşap-yataklarda-uyku-konforu6

Meşe ağacı: Göbek odunlu ağaç cinsindendir. Gözenekleri çember şeklindedir. Rengi kirli sarıdır, ancak renk göbeğe doğru koyulaşır. Boyama ve verniklemeye oldukça elverişli bir üründür.

Gürgen ağacı: Kesitindeki yıl çemberleri çok net görülmemekle beraber, renkleri sarımsı bazen gri ve beyaza yakın olabilmektedir. Bükülmeye karşı çok dayanıklıdır. Değişen hava şartlarına maruz bir ortamda çalışıp formunda bozulmalar olabilen bir ağaçtır. Bu nedenle kuru ve nemsiz ortamlar için daha uygundur.

Dişbudak ağacı: Sert ve yoğun yapılı bir ağaç türüdür. Buna rağmen kolay işlenir bir ağaçtır diyebiliriz. Kuru iklimli yerlerde oldukça dayanıklıdır.

ahşap-yataklarda-uyku-konforu7

Ahşap Yatak Odası Fiyatları

Fiyatlar konusunda belirleyici en önemli unsur ağaç seçimidir. Yukarıda bahsettiğimiz ağaç cinsleri dışında zevkinize uygun başka ağaç cinsleri de kullanılabilmektedir. El işçiliği isteyen, zengin detaylara sahip modellerin fiyatları elbette biraz daha yukarıdır. İstenen masif yatak odası tasarımında işçiliğe doğrudan etkisi vardır.

Ahşap Yatak Odası Örnekleri

Aşağıdaki sayfalarımızı da mutlaka ziyaret ediniz;

İLGİLİ BAŞLIKLAR: ahşap yatak odası dekorasyonu,yatak odası dekor,değişik yatak odası tasarımları,ahşap yatak odası fiyatları,doğal ahşap,yatak odası üretimi,ahşap mobilya,yatak odası tasarımı,ahşap yatak odası örnekleri,uyku konforu,doğru yatak odası,

Related Posts

güncel-videolarımız-2023

Güncel Videolarımız

Dekordelisi ailesi olarak projelerimize ait videolar serimize devam ediyoruz. Sıklıkla çalışmalarımıza ait inşaat, tadilat veDevamını oku

Antalyada-ultrlüks-villa-yapım-sözleşmesi

Ultralüks Villa İnşaatı Yapım Örnek Sözleşmesi

Antalya Döşemealtı’nda yapmış olduğumuz yeni anlaşmamıza ait sözleşmemizi inceleyin. Böylelikle, sizlerde yaptırmak istediğiniz lüks birDevamını oku

Tarihi Binanın Restorasyonu

Oldukça eski ve yıpranmış olan tarihi binanın restorasyonu ve onarılmasına ilişkin vermiş olduğumuz fiyat teklifimizdir.Devamını oku

Yorum yapın

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

0